Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Тижневик

23 квітня Іванівка 9.00 Виїзд бригади вузьких фахівців ЦРЛ

в/ч А 0501 9.00, РБК 12.00 Урочистості з нагоди річниці створення в/ч А 1939

24 квітня РДА 9.00 Штабне тренування з цивільного захисту

Художня галерея 13.00 Бесіда «Храми Чугуївщини в історії і сьогоденні» з нагоди Великодня

РДА 14.00 Надання громадянам безоплатної первинної правової допомоги

25 квітня РДА 14.00 Позачергова сесія районної ради

ЦРЛ Особистий прийом працівників головою РДА М. Шошиним

26 квітня 9.00 Заходи до річниці Чорнобильської катастрофи

9.00 Тренінги з підготовки випускників до ЗНО

докладніше >>

Консультує НАДС

Заходи безпеки

Першочергові дії у разі загрози терористичних або диверсійних актів

докладніше >>

Оголошення

Введено стільникові номери телефонів управління праці та соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Телефон довіри Держаудитслужби

докладніше >>

Консультації

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко

докладніше >>

Учасникам АТО

Управління праці та соціального захисту населення РДА запрошує учасників АТО пройти безоплатне навчання для здобуття професійно-технічної освіти. Довідки  за тел. 2-34-98, 093-462-34-98

докладніше >>

Архів новин

Квітень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Галерея

Повідомлення про корупцію

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У нас в містечку на Кіровоградщині вже понад 5 років немає нотаріуса. Найближчий – за 50 кілометрів. Чув, що Мін’юст придумав як вирішити цю проблему. Чи це справді так?

Роман Марчук

 

Дійсно, Міністерство юстиції виступило з ініціативою щодо роботи у віддалених селах та містечках, де немає нотаріусів, Уповноважених осіб. Фактично, це наші співробітники, які б надавали українцям окремі найбільш затребувані нотаріальні послуги, такі як оформлення спадщини і дарування.

Розповім детальніше про цю ініціативу та розроблений Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення передумов для захисту економічних та спадкових прав громадян в сільській місцевості» (№9140).

 

Чому ця ініціатива важлива?

Всі ми добре знаємо, як нині виглядає українське село.

Так, звичайно, є невеликі населені пункти, де живе чимало молоді, влітку чи не кожні вихідні весілля, на велосипедах по вулицях гасають діти, а у школі важко знайти вільне місце.

Та чи багато таких? На жаль, ні. У переважній більшості сіл основа населення – люди старшого віку.

З 11,7 мільйонів пенсіонерів близько 5 млн проживають саме у селах.

Це люди, які все життя тяжко працювали на землі. Це люди, які пережили війну й віддали всі свої сили на відновлення нашої країни.

Нині ж вони не можуть отримати найпростіших державних послуг: переоформити землю чи будинок на онуків, скласти заповіт, отримати необхідну довідку чи копію документів.

Чому, спитаєте ви? Тому, що в більшості сіл надати їм цю послугу немає кому. А здоров’я, щоб поїхати навіть до найближчого райцентру, в цих людей вже немає.

 

Який масштаб проблеми?

З 1160 посад державних нотаріусів, до яких здебільшого і звертаються сільські жителі, адже не мають коштів на недешеві послуги приватного нотаріуса, вільними є понад 300.

У 122 районах відсутні державні нотаріуси, а в 55 районах немає жодного нотаріуса взагалі. Фактично, доступу до нотаріальних послуг, які гарантовані державою, не мають жителі чверті України.

Ось кілька прикладів з життя.

У місті Маневичі на Волині державний нотаріус відсутній. Більшість жителів району мають статус постраждалих від чорнобильської катастрофи і відповідні пільги. Вони мають 200-300 кілометрів їхати, щоб знайти державного нотаріуса і оформити законні права.

Мешканці села Бережівка у Чернігівській області їздили до Ічні, де працював нотаріус. Однак він пішов з посади на початку року. Найближчий державний нотаріус у місті Борзна – за 100 кілометрів від села. Але прямого автобуса до цього міста немає. Тому жителям доводиться їздити близько 200 кілометрів до Чернігова.

У районному центрі Семенівка на Полтавщині відсутній будь-який нотаріус. Люди займають чергу, щоб мати можливість потрапити до нотаріуса з питанням оформлення спадщини і черга вже розтягнулася на 8 місяців.

 

Що треба змінювати?

Хоча Міністерство юстиції й відповідальне за роботу нотаріату, нотаріуси є незалежними самозайнятими особами.

Ми не можемо примусити того чи іншого нотаріуса йти працювати в державну нотаріальну контору. Тим більше ми не можемо примусити приватних нотаріусів їхати в села й надавати свої послуги там.

Однак і залишати ситуацію в нинішньому стані ми не маємо права. Адже не нормально, коли в країні, яка бачить себе частиною Європейського Союзу, громадяни не можуть отримати найпростіші сервіси, гарантовані державою.

 

Що ми пропонуємо?

Передбачити законом створення нової категорії працівників юстиції для здійснення обмежених нотаріальних дій, які працюватимуть у віддалених селах та забезпечать потребу громадян у послугах.

Фактично – це діючі працівники головних управлінь юстиції, консультанти державних нотаріальних контор, які пройдуть відповідне навчання і лише після того отримають повноваження для надання таких послуг:

  • Оформлення права спадщини.

  • Оформлення договорів довічного утримання, заповітів

  • Видача свідоцтв про народження і смерть.

  • Засвідчення вірності копій документів.

  • Посвідчення довіреностей, видача дублікатів нотаріальних документів.

 

Що це дасть?

У тих селах та селищах, де немає жодного нотаріуса, наші спеціалісти можуть стати справжнім рятівним кругом для місцевого населення. Вони надаватимуть лише найпопулярніші соціальні послуги, якими користуються громадяни.

Це дасть можливість не їздити українцям по кількасот кілометрів, не чекати місяцями в чергах.

Якість їхньої роботи, як і якість роботи нотаріусів та реєстраторів, контролюватиме Мін’юст. До них будуть такі самі вимоги, як і до інших співробітників відповідної сфери.

 

Чому зараз маніпулюють інформацією?

Однак, є й ті, хто не бажає піти на зустріч українському селянину. Є ті, хто хоче мати зиск навіть з соціальних проектів. Є ті, хто боїться конкуренції. Саме тому й розповсюджуються всі ті міфи, які з’явилися навколо законопроекту №9140. Які я хочу прокоментувати окремо.

Законопроект не може відкривати можливості для рейдерських захоплень, оскільки рейдерство не відбувається при оформленні спадщини селян в сільській місцевості. А оформлення договорів купівлі-продажу та корпоративних прав НЕ ВКЛЮЧЕНО до їхнього функціоналу.

Він не руйнує основи децентралізації в Україні, адже надає селянам можливість оформити дарування у власному селі. І щойно там за ініціативи місцевої влади запрацюють сільські нотаріуси, чи приїдуть працювати приватні, діяльність наших уповноважених осіб одразу припиниться.

Немає чого боятися й щодо корупційних ризиків та зловживань. Рівень корупційних ризиків з боку державних службовців точно не буде більшим, ніж ризики зловживань з боку державних реєстраторів, державних або приватних нотаріусів. Повідомлення про правопорушення у сфері державної реєстрації та нотаріату до Мін`юсту надходять постійно, на що відомство реагує в рамках Закону.

Уповноважені особи працюватимуть уВИЗНАЧЕНІЙ МІСЦЕВОСТІ, категорія – НЕ ВИЩЕ села або району.

Ми ні в якому разі не ставимо під сумнів безспірність вчинення нотаріальних дій та знижувати їх якість

Мін’юст здійснює державне регулювання нотаріальної діяльності, контроль за організацією нотаріату та нотаріальної діяльності Уповноважених осіб. Нотаріальні дії будуть вчиняти особи:

  • Із вищою юридичною освітою.

  • Необхідним досвідом роботи від 3 років.

  • З відповідно обладнаним робочим місцем.

Впевнений, що наша спільна з народними депутатами ініціатива допоможе тисячам людей, які проживають у віддалених селах та населених пунктах країни, отримувати якісні державні послуги у сфері реєстрації прав спадщини та дарування.

Новини

zmagannya-dopomozhut-medikam-shvidko-ta-profesijno-diyati-v-realnikh-obstavinakh
Змагання допоможуть медикам швидко та професійно діяти в реальних обставинах
19 квітня 2019
На чугуївському стадіоні відбулися щорічні змагання бригад екстреної медичної допомоги у рамках відкритого регіонального чемпіонату Слобожанщини. Перемогу виборювали 18 команд із семи районів області. докладніше>>
golova-rajderzhadministratsiji-vzyav-uchast-u-subotniku
Голова райдержадміністрації взяв участь у суботнику
19 квітня 2019
Сьогодні працівники райдержадміністрації дружно й ретельно прибрали закріплену за ними територію – близько кілометра узбіччя автодороги «Київ-Харків-Довжанський». докладніше>>
uchenitsi-kam-yanoyaruzkogo-nvk-zakhishchali-chest-rajonu-na-konkursi-dityachogo-chitannya
Учениці Кам'яноярузького НВК захищали честь району на конкурсі дитячого читання
19 квітня 2019
Протягом двох днів, 16 та 18 квітня 2019 року, у Харківській обласній бібліотеці для дітей проходив ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2019», де визначався найкращий читач Харківщини. докладніше>>
u-regionalnikh-bezpekovikh-programakh-vikoristovuvatimut-suchasni-napratsyuvannya-vchenikh-yuliya-svitlichna
У регіональних безпекових програмах використовуватимуть сучасні напрацювання вчених. Юлія Світлична
19 квітня 2019
Про це голова ХОДА повідомила в ході Міжнародної науково-практичної конференції «Кримінально-правові та кримінологічні засоби протидії злочинам проти громадської безпеки та публічного порядку» в Харківському національному університеті внутрішніх справ. докладніше>>
v-rajoni-trivayut-viplati-razovoji-groshovoji-dopomogi-veteranam
В районі тривають виплати разової грошової допомоги ветеранам
19 квітня 2019
Як повідомили в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, допомогу отримали вже понад 70% вказаних у постанові Кабінету Міністрів громадян. докладніше>>
pidvishchennya-energoefektivnosti-j-nadali-bude-prioritetom-na-shlyakhu-formuvannya-evropejskoji-energonezalezhnoji-ukrajini
Підвищення енергоефективності й надалі буде пріоритетом на шляху формування європейської енергонезалежної України
19 квітня 2019
Прогресивні європейські механізми для розвитку енергоефективної України та оптимізації енерговитрат громад – ключова тема, яка об’єднала на форумі понад 600 представників Уряду, Парламенту, ЄС, міжнародних організацій, бізнесу, місцевої влади, ОТГ та громадськості. докладніше>>
derzhenergoefektivnosti-ta-otg-zapochatkuvali-spivpratsyu-dlya-zaprovadzhennya-program-spivfinansuvannya
Держенергоефективності та ОТГ започаткували співпрацю для запровадження програм співфінансування
19 квітня 2019
На V Форумі енергоефективного партнерства підписано Меморандуми про співпрацю Держенергоефективності із понад 30 ОТГ для впровадження програм спів фінансування «теплих кредитів»; енергосервісу для утеплення дитсадків, лікарень та інших бюджетних установ; енергоменеджменту у бюджетній сфері. докладніше>>
mistetstvo-dialogu-cherez-nenasilnitske-spilkuvannya
Мистецтво діалогу через ненасильницьке спілкування
18 квітня 2019
Під такою назвою сьогодні у Чугуївському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді учасники проекту «Школа «Інженери Порозуміння» провели воркшоп для батьків-вихователів, прийомних батьків, патронатних вихователів і представників соціальної сфери. докладніше>>
startuvav-prijom-zayavok-vid-gromad-na-dopomogu-u-lead-z-evropoyu-zi-stvorennya-tsnapiv
Стартував прийом заявок від громад на допомогу «U-LEAD з Європою» зі створення ЦНАПів
18 квітня 2019
Кінцевий термін подання - 30 червня. Буде відібрано 150 ОТГ по Україні. докладніше>>
slid-zabezpechiti-poinformovanist-naselennya-shchodo-poperedzhennya-neshchasnikh-vipadkiv-na-vodi
Слід забезпечити поінформованість населення щодо попередження нещасних випадків на воді
18 квітня 2019
З метою попередження загибелі людей на воді влітку 2019 року сьогодні пройшла нарада першого заступника голови райдержадміністрації Григорія Танкова із секретарем Есхарівської селищної ради, керівниками установ і баз відпочинку району. докладніше>>
publichnij-poryadok-pid-chas-viboriv-21-kvitnya-zabezpechuvatimut-ponad-9-tisyach-pravookhorontsiv
Публічний порядок під час виборів 21 квітня забезпечуватимуть понад 9 тисяч правоохоронців
18 квітня 2019
Про підготовку до проведення другого туру виборів Президента України в регіоні розповіли в ході брифінгу 17 квітня. докладніше>>
bude-nadano-dopomogu-lyudyam-yaki-jiji-potrebuyut
Буде надано допомогу людям, які її потребують
18 квітня 2019
17 квітня відбулася нарада під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Валентини Волоцкової щодо соціального обслуговування осіб, які знаходяться у терапевтичному відділенні № 3 Чугуївської центральної районної лікарні та потребують догляду і допомоги. докладніше>>
oblasna-likarnya-otrimala-novij-angiograf
Обласна лікарня отримала новий ангіограф
17 квітня 2019
Найбільш сучасний в регіоні апарат дозволить надавати допомогу 3000 пацієнтів із судинною патологією на рік. докладніше>>
derzhavna-sluzhba-zajnyatosti-prosit-robotodavtsiv-operativno-informuvati-jiji-pro-novi-vakansiji
Державна служба зайнятості просить роботодавців оперативно інформувати її про нові вакансії
17 квітня 2019
Підприємцям слід пам’ятати, що пропонування службою зайнятості вакансій підприємства шукачам роботи є своєрідною безкоштовною рекламою підприємства і засобом формування позитивного іміджу роботодавця. докладніше>>
ryativniki-vognebortsi-otrimali-vitannya-z-nagodi-profesijnogo-svyata
Рятівники-вогнеборці отримали вітання з нагоди професійного свята
17 квітня 2019
Голова Чугуївської райдержадміністрації Микола Шошин привітав особовий склад райвідділу ГУ ДСНС України у Харківській області з нагоди Дня пожежної охорони. докладніше>>

Вибори Президента 2019

Децентралізація

Медреформа

Інформаційний довідник

Я маю право!