Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Тижневик

19 лютого Гракове 9.00 Виїзд бригади вузьких фахівців ЦРЛ

20 лютого РДА 10.00 Урочистості з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні

10.00 РДА Телефонний зв’язок з населенням заступника голови РДА В. Волоцкової за темою «Дитячо-юнацький спортивний рух»:

тел. 40904

23 лютого Новопокровка 9.00 Тренінги з підготовки випускників 11-х класів до ЗНО

Малинівка 10.00 Фізкультурно-оздоровчий захід з волейболу

докладніше >>

Консультує НАДС

Заходи безпеки

Першочергові дії у разі загрози терористичних або диверсійних актів

докладніше >>

Оголошення

Введено стільникові номери телефонів управління праці та соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Телефон довіри Держаудитслужби

докладніше >>

Консультації

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко

докладніше >>

Учасникам АТО

Управління праці та соціального захисту населення РДА запрошує учасників АТО пройти безоплатне навчання для здобуття професійно-технічної освіти. Довідки  за тел. 2-34-98, 093-462-34-98

докладніше >>

Архів новин

Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Галерея

Повідомлення про корупцію

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У нас в містечку на Кіровоградщині вже понад 5 років немає нотаріуса. Найближчий – за 50 кілометрів. Чув, що Мін’юст придумав як вирішити цю проблему. Чи це справді так?

Роман Марчук

 

Дійсно, Міністерство юстиції виступило з ініціативою щодо роботи у віддалених селах та містечках, де немає нотаріусів, Уповноважених осіб. Фактично, це наші співробітники, які б надавали українцям окремі найбільш затребувані нотаріальні послуги, такі як оформлення спадщини і дарування.

Розповім детальніше про цю ініціативу та розроблений Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення передумов для захисту економічних та спадкових прав громадян в сільській місцевості» (№9140).

 

Чому ця ініціатива важлива?

Всі ми добре знаємо, як нині виглядає українське село.

Так, звичайно, є невеликі населені пункти, де живе чимало молоді, влітку чи не кожні вихідні весілля, на велосипедах по вулицях гасають діти, а у школі важко знайти вільне місце.

Та чи багато таких? На жаль, ні. У переважній більшості сіл основа населення – люди старшого віку.

З 11,7 мільйонів пенсіонерів близько 5 млн проживають саме у селах.

Це люди, які все життя тяжко працювали на землі. Це люди, які пережили війну й віддали всі свої сили на відновлення нашої країни.

Нині ж вони не можуть отримати найпростіших державних послуг: переоформити землю чи будинок на онуків, скласти заповіт, отримати необхідну довідку чи копію документів.

Чому, спитаєте ви? Тому, що в більшості сіл надати їм цю послугу немає кому. А здоров’я, щоб поїхати навіть до найближчого райцентру, в цих людей вже немає.

 

Який масштаб проблеми?

З 1160 посад державних нотаріусів, до яких здебільшого і звертаються сільські жителі, адже не мають коштів на недешеві послуги приватного нотаріуса, вільними є понад 300.

У 122 районах відсутні державні нотаріуси, а в 55 районах немає жодного нотаріуса взагалі. Фактично, доступу до нотаріальних послуг, які гарантовані державою, не мають жителі чверті України.

Ось кілька прикладів з життя.

У місті Маневичі на Волині державний нотаріус відсутній. Більшість жителів району мають статус постраждалих від чорнобильської катастрофи і відповідні пільги. Вони мають 200-300 кілометрів їхати, щоб знайти державного нотаріуса і оформити законні права.

Мешканці села Бережівка у Чернігівській області їздили до Ічні, де працював нотаріус. Однак він пішов з посади на початку року. Найближчий державний нотаріус у місті Борзна – за 100 кілометрів від села. Але прямого автобуса до цього міста немає. Тому жителям доводиться їздити близько 200 кілометрів до Чернігова.

У районному центрі Семенівка на Полтавщині відсутній будь-який нотаріус. Люди займають чергу, щоб мати можливість потрапити до нотаріуса з питанням оформлення спадщини і черга вже розтягнулася на 8 місяців.

 

Що треба змінювати?

Хоча Міністерство юстиції й відповідальне за роботу нотаріату, нотаріуси є незалежними самозайнятими особами.

Ми не можемо примусити того чи іншого нотаріуса йти працювати в державну нотаріальну контору. Тим більше ми не можемо примусити приватних нотаріусів їхати в села й надавати свої послуги там.

Однак і залишати ситуацію в нинішньому стані ми не маємо права. Адже не нормально, коли в країні, яка бачить себе частиною Європейського Союзу, громадяни не можуть отримати найпростіші сервіси, гарантовані державою.

 

Що ми пропонуємо?

Передбачити законом створення нової категорії працівників юстиції для здійснення обмежених нотаріальних дій, які працюватимуть у віддалених селах та забезпечать потребу громадян у послугах.

Фактично – це діючі працівники головних управлінь юстиції, консультанти державних нотаріальних контор, які пройдуть відповідне навчання і лише після того отримають повноваження для надання таких послуг:

  • Оформлення права спадщини.

  • Оформлення договорів довічного утримання, заповітів

  • Видача свідоцтв про народження і смерть.

  • Засвідчення вірності копій документів.

  • Посвідчення довіреностей, видача дублікатів нотаріальних документів.

 

Що це дасть?

У тих селах та селищах, де немає жодного нотаріуса, наші спеціалісти можуть стати справжнім рятівним кругом для місцевого населення. Вони надаватимуть лише найпопулярніші соціальні послуги, якими користуються громадяни.

Це дасть можливість не їздити українцям по кількасот кілометрів, не чекати місяцями в чергах.

Якість їхньої роботи, як і якість роботи нотаріусів та реєстраторів, контролюватиме Мін’юст. До них будуть такі самі вимоги, як і до інших співробітників відповідної сфери.

 

Чому зараз маніпулюють інформацією?

Однак, є й ті, хто не бажає піти на зустріч українському селянину. Є ті, хто хоче мати зиск навіть з соціальних проектів. Є ті, хто боїться конкуренції. Саме тому й розповсюджуються всі ті міфи, які з’явилися навколо законопроекту №9140. Які я хочу прокоментувати окремо.

Законопроект не може відкривати можливості для рейдерських захоплень, оскільки рейдерство не відбувається при оформленні спадщини селян в сільській місцевості. А оформлення договорів купівлі-продажу та корпоративних прав НЕ ВКЛЮЧЕНО до їхнього функціоналу.

Він не руйнує основи децентралізації в Україні, адже надає селянам можливість оформити дарування у власному селі. І щойно там за ініціативи місцевої влади запрацюють сільські нотаріуси, чи приїдуть працювати приватні, діяльність наших уповноважених осіб одразу припиниться.

Немає чого боятися й щодо корупційних ризиків та зловживань. Рівень корупційних ризиків з боку державних службовців точно не буде більшим, ніж ризики зловживань з боку державних реєстраторів, державних або приватних нотаріусів. Повідомлення про правопорушення у сфері державної реєстрації та нотаріату до Мін`юсту надходять постійно, на що відомство реагує в рамках Закону.

Уповноважені особи працюватимуть уВИЗНАЧЕНІЙ МІСЦЕВОСТІ, категорія – НЕ ВИЩЕ села або району.

Ми ні в якому разі не ставимо під сумнів безспірність вчинення нотаріальних дій та знижувати їх якість

Мін’юст здійснює державне регулювання нотаріальної діяльності, контроль за організацією нотаріату та нотаріальної діяльності Уповноважених осіб. Нотаріальні дії будуть вчиняти особи:

  • Із вищою юридичною освітою.

  • Необхідним досвідом роботи від 3 років.

  • З відповідно обладнаним робочим місцем.

Впевнений, що наша спільна з народними депутатами ініціатива допоможе тисячам людей, які проживають у віддалених селах та населених пунктах країни, отримувати якісні державні послуги у сфері реєстрації прав спадщини та дарування.

Новини

yak-ta-de-mozhna-otrimati-liki-na-pilgovikh-umovakh
Як та де можна отримати ліки на пільгових умовах
15 лютого 2019
У Чугуївському районі діє Урядова програма «Доступні ліки», відповідно до якої можна отримати препарати безкоштовно або з незначною доплатою для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу, бронхіальної астми. докладніше>>
mi-pam-yataemo-pro-zagiblikh-i-dbaemo-pro-zhivikh
Ми пам’ятаємо про загиблих і дбаємо про живих
15 лютого 2019
В усіх громадах Чугуївщини сьогодні відбулися заходи з метою вшанування учасників бойових дій на території інших держав та відзначення 30-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану. докладніше>>
na-kharkivshchini-vshanuvali-uchasnikiv-bojovikh-dij-na-teritoriji-inshikh-derzhav
На Харківщині вшанували учасників бойових дій на території інших держав
15 лютого 2019
Захід з нагоди 30-річчя завершення виведення військ колишнього СРСР з Афганістану відбувся у сквері на пр. Науки. У покладанні квітів до пам'ятника тим, хто загинув у Афганістані, взяло участь керівництво області, ветерани локальних воєн, АТО та ООС, представники громадськості, жителі й гості міста Харків. докладніше>>
zvernennya-yuliji-svitlichnoji-z-nagodi-dnya-vshanuvannya-uchasnikiv-bojovikh-dij-na-teritoriji-inshikh-derzhav
Звернення Юлії Світличної з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав
15 лютого 2019
30 років тому, 15 лютого 1989-го, завершилося виведення військ колишнього СРСР з Афганістану. Близько 160 тисяч українців були на тій війні. Вони залишилися вірними присязі, продемонстрували справжню мужність, сміливість та взаємодопомогу. докладніше>>
vi-j-sogodni-berete-na-sebe-vidpovidalnist-za-porozuminnya-ta-zlagodu-v-suspilstvi-m-shoshin-vojinam-internatsionalistam
Ви й сьогодні берете на себе відповідальність за порозуміння та злагоду в суспільстві. М. Шошин – воїнам-інтернаціоналістам
15 лютого 2019
15 лютого 1989 року останній воїн-інтернаціоналіст перетнув афганський кордон. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. докладніше>>
svyato-zakokhanikh-vidbulosya-na-eskhari
Свято закоханих відбулося на Есхарі
14 лютого 2019
В Будинку культури селища Есхар відбулася конкурсно-розважальна програма з нагоди Дня святого Валентина. Костюмована театралізація цього улюбленого свята всіх закоханих стала традиційною для селища енергетиків. докладніше>>
problemi-v-mospanovomu-virishuyutsya-sistemno-ta-kompleksno
Проблеми в Мосьпановому вирішуються системно та комплексно
14 лютого 2019
Сьогодні голова райдержадміністрації Микола Шошин побував з робочою поїздкою в селі Мосьпанове, в рамках якої провів прийом громадян. докладніше>>
prezident-ukrajini-ta-golova-khoda-vidvidali-pershij-kontsert-u-vidnovlenij-velikij-zali-oblasnoji-filarmoniji
Президент України та голова ХОДА відвідали перший концерт у відновленій великій залі обласної філармонії
14 лютого 2019
Усі роботи на головному культурному довгобуді регіону завершено. докладніше>>
pro-majbutne-ukrajinskoji-ekonomiki-garnij-chas-pogovoriti-v-kharkovi-prezident
Про майбутнє української економіки гарний час поговорити в Харкові. Президент
14 лютого 2019
Під час робочої поїздки до нашого регіону разом із головою ХОДА Юлією Світличною Глава держави відвідав захід з нагоди 85-річчя АТ «Турбоатом». докладніше>>
shchob-maksimalno-vikoristati-vsi-mozhlivosti-dlya-rozvitku-nauki-j-osviti-neobkhidno-kooperuvatisya-yuliya-svitlichna
Щоб максимально використати всі можливості для розвитку науки й освіти, необхідно кооперуватися. Юлія Світлична
14 лютого 2019
Голова ХОДА провела зустріч з народними депутатами України, котрі входять до складу та керівництва Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти. докладніше>>
kontrol-za-zdijsnennyam-delegovanikh-povnovazhen
Контроль за здійсненням делегованих повноважень
13 лютого 2019
Сьогодні відбувся виїзд комісії з проведення перевірки здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади виконкомом Введенської селищної ради. докладніше>>
e-vakansiji-v-politsiji
Є вакансії в поліції
13 лютого 2019
12 лютого 2019 року для шукачів роботи, які зареєстровані в Чугуївській міськрайонній філії Харківського обласного центру зайнятості, було організовано інформаційну зустріч з представниками Управління патрульної поліції в Харківській області ДПП, в якій   взяли участь 23 шукача   роботи. докладніше>>
yuliya-svitlichna-zustrilasya-z-sim-yami-gerojiv-nebesnoji-sotni
Юлія Світлична зустрілася з сім'ями Героїв Небесної Сотні
12 лютого 2019
Традиційно напередодні Дня Героїв Небесної Сотні голова ХОДА обговорила з рідними Євгена Котляра, Владислава Зубенка та Юрія Паращука всі питання, у вирішенні яких потрібна підтримка з боку керівництва області. докладніше>>
fakhivets-dav-komentar-na-radio
Фахівець дав коментар на радіо
12 лютого 2019
Начальником Чугуївського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області Максимом Кривогузом було надано телефонний коментар для радіо. докладніше>>
biblioteki-rajonu-znachno-popovnilisya-novimi-knigami
Бібліотеки району значно поповнилися новими книгами
12 лютого 2019
Завдяки обласній програмі поповнення фондів публічних бібліотек центральна районна бібліотека (Есхар) отримала для розподілу на всі бібліотеки-філії ЦБС найбільшу за останні роки кількість книг – 2700 примірників на загальну суму близько 270 тис. грн. докладніше>>

Вибори Президента 2019

Децентралізація

Медреформа

Інформаційний довідник

Я маю право!