Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Тижневик

17 грудня Введенка, Зарожне 10.30 Робоча поїздка голови РДА до НВК

17, 21, 22 грудня Мосьпанове, Стара Покровка, Волохів Яр, Есхар Фізкультурно-оздоровчі заходи до Дня Святого Миколая і Дня енергетика

18 грудня РДА 11.00 Засідання круглого столу з керівниками обласних ветеранських організацій

19 грудня ЦСССДМ 11.00 Заходи до Дня Святого Миколая для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування

20 грудня РДА Особистий прийом громадян головою РДА

22 грудня Урочистості до Дня енергетика

Есхар 11.00 Заходи з нагоди 80-річчя школи

докладніше >>

Консультує НАДС

Заходи безпеки

Першочергові дії у разі загрози терористичних або диверсійних актів

докладніше >>

Оголошення

Введено стільникові номери телефонів управління праці та соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Телефон довіри Держаудитслужби

докладніше >>

Консультації

Консультує Міністр юстиції Украни Павло Петренко

докладніше >>

Учасникам АТО

Управління праці та соціального захисту населення РДА запрошує учасників АТО пройти безоплатне навчання для здобуття професійно-технічної освіти. Довідки  за тел. 2-34-98, 093-462-34-98

докладніше >>

Архів новин

Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Галерея

Повідомлення про корупцію

Консультує Міністр юстиції Украни Павло Петренко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У нас в містечку на Кіровоградщині вже понад 5 років немає нотаріуса. Найближчий – за 50 кілометрів. Чув, що Мін’юст придумав як вирішити цю проблему. Чи це справді так?

Роман Марчук

 

Дійсно, Міністерство юстиції виступило з ініціативою щодо роботи у віддалених селах та містечках, де немає нотаріусів, Уповноважених осіб. Фактично, це наші співробітники, які б надавали українцям окремі найбільш затребувані нотаріальні послуги, такі як оформлення спадщини і дарування.

Розповім детальніше про цю ініціативу та розроблений Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення передумов для захисту економічних та спадкових прав громадян в сільській місцевості» (№9140).

 

Чому ця ініціатива важлива?

Всі ми добре знаємо, як нині виглядає українське село.

Так, звичайно, є невеликі населені пункти, де живе чимало молоді, влітку чи не кожні вихідні весілля, на велосипедах по вулицях гасають діти, а у школі важко знайти вільне місце.

Та чи багато таких? На жаль, ні. У переважній більшості сіл основа населення – люди старшого віку.

З 11,7 мільйонів пенсіонерів близько 5 млн проживають саме у селах.

Це люди, які все життя тяжко працювали на землі. Це люди, які пережили війну й віддали всі свої сили на відновлення нашої країни.

Нині ж вони не можуть отримати найпростіших державних послуг: переоформити землю чи будинок на онуків, скласти заповіт, отримати необхідну довідку чи копію документів.

Чому, спитаєте ви? Тому, що в більшості сіл надати їм цю послугу немає кому. А здоров’я, щоб поїхати навіть до найближчого райцентру, в цих людей вже немає.

 

Який масштаб проблеми?

З 1160 посад державних нотаріусів, до яких здебільшого і звертаються сільські жителі, адже не мають коштів на недешеві послуги приватного нотаріуса, вільними є понад 300.

У 122 районах відсутні державні нотаріуси, а в 55 районах немає жодного нотаріуса взагалі. Фактично, доступу до нотаріальних послуг, які гарантовані державою, не мають жителі чверті України.

Ось кілька прикладів з життя.

У місті Маневичі на Волині державний нотаріус відсутній. Більшість жителів району мають статус постраждалих від чорнобильської катастрофи і відповідні пільги. Вони мають 200-300 кілометрів їхати, щоб знайти державного нотаріуса і оформити законні права.

Мешканці села Бережівка у Чернігівській області їздили до Ічні, де працював нотаріус. Однак він пішов з посади на початку року. Найближчий державний нотаріус у місті Борзна – за 100 кілометрів від села. Але прямого автобуса до цього міста немає. Тому жителям доводиться їздити близько 200 кілометрів до Чернігова.

У районному центрі Семенівка на Полтавщині відсутній будь-який нотаріус. Люди займають чергу, щоб мати можливість потрапити до нотаріуса з питанням оформлення спадщини і черга вже розтягнулася на 8 місяців.

 

Що треба змінювати?

Хоча Міністерство юстиції й відповідальне за роботу нотаріату, нотаріуси є незалежними самозайнятими особами.

Ми не можемо примусити того чи іншого нотаріуса йти працювати в державну нотаріальну контору. Тим більше ми не можемо примусити приватних нотаріусів їхати в села й надавати свої послуги там.

Однак і залишати ситуацію в нинішньому стані ми не маємо права. Адже не нормально, коли в країні, яка бачить себе частиною Європейського Союзу, громадяни не можуть отримати найпростіші сервіси, гарантовані державою.

 

Що ми пропонуємо?

Передбачити законом створення нової категорії працівників юстиції для здійснення обмежених нотаріальних дій, які працюватимуть у віддалених селах та забезпечать потребу громадян у послугах.

Фактично – це діючі працівники головних управлінь юстиції, консультанти державних нотаріальних контор, які пройдуть відповідне навчання і лише після того отримають повноваження для надання таких послуг:

  • Оформлення права спадщини.

  • Оформлення договорів довічного утримання, заповітів

  • Видача свідоцтв про народження і смерть.

  • Засвідчення вірності копій документів.

  • Посвідчення довіреностей, видача дублікатів нотаріальних документів.

 

Що це дасть?

У тих селах та селищах, де немає жодного нотаріуса, наші спеціалісти можуть стати справжнім рятівним кругом для місцевого населення. Вони надаватимуть лише найпопулярніші соціальні послуги, якими користуються громадяни.

Це дасть можливість не їздити українцям по кількасот кілометрів, не чекати місяцями в чергах.

Якість їхньої роботи, як і якість роботи нотаріусів та реєстраторів, контролюватиме Мін’юст. До них будуть такі самі вимоги, як і до інших співробітників відповідної сфери.

 

Чому зараз маніпулюють інформацією?

Однак, є й ті, хто не бажає піти на зустріч українському селянину. Є ті, хто хоче мати зиск навіть з соціальних проектів. Є ті, хто боїться конкуренції. Саме тому й розповсюджуються всі ті міфи, які з’явилися навколо законопроекту №9140. Які я хочу прокоментувати окремо.

Законопроект не може відкривати можливості для рейдерських захоплень, оскільки рейдерство не відбувається при оформленні спадщини селян в сільській місцевості. А оформлення договорів купівлі-продажу та корпоративних прав НЕ ВКЛЮЧЕНО до їхнього функціоналу.

Він не руйнує основи децентралізації в Україні, адже надає селянам можливість оформити дарування у власному селі. І щойно там за ініціативи місцевої влади запрацюють сільські нотаріуси, чи приїдуть працювати приватні, діяльність наших уповноважених осіб одразу припиниться.

Немає чого боятися й щодо корупційних ризиків та зловживань. Рівень корупційних ризиків з боку державних службовців точно не буде більшим, ніж ризики зловживань з боку державних реєстраторів, державних або приватних нотаріусів. Повідомлення про правопорушення у сфері державної реєстрації та нотаріату до Мін`юсту надходять постійно, на що відомство реагує в рамках Закону.

Уповноважені особи працюватимуть уВИЗНАЧЕНІЙ МІСЦЕВОСТІ, категорія – НЕ ВИЩЕ села або району.

Ми ні в якому разі не ставимо під сумнів безспірність вчинення нотаріальних дій та знижувати їх якість

Мін’юст здійснює державне регулювання нотаріальної діяльності, контроль за організацією нотаріату та нотаріальної діяльності Уповноважених осіб. Нотаріальні дії будуть вчиняти особи:

  • Із вищою юридичною освітою.

  • Необхідним досвідом роботи від 3 років.

  • З відповідно обладнаним робочим місцем.

Впевнений, що наша спільна з народними депутатами ініціатива допоможе тисячам людей, які проживають у віддалених селах та населених пунктах країни, отримувати якісні державні послуги у сфері реєстрації прав спадщини та дарування.

Новини

golova-rajderzhadministratsiji-privitav-ditlakhiv-rajonu-z-dnem-svyatogo-mikolaya
Голова райдержадміністрації привітав дітлахів району з Днем Святого Миколая
19 грудня 2018
За доброю традицією голова Чугуївської райдержадміністрації Микола Шошин у передноворічне свято Миколая, яке так люблять дітлахи, прагне привітати якомога більше юних мешканців району. докладніше>>
rozglyanuli-pitannya-bezpeki-pratsi-v-zimovij-period
Розглянули питання безпеки праці в зимовий період
19 грудня 2018
В територіальному центрі соціального обслуговування під головуванням директора центру Вікторії Одроуш відбулася робоча нарада з соціальними робітниками. докладніше>>
ukrajinski-plastuni-peredali-prezidentu-vifleemskij-vogon-miru
Українські пластуни передали Президенту Вифлеємський вогонь миру
19 грудня 2018
На початку зустрічі представники пласту зазначили, що це вже стало доброю традицією. докладніше>>
golova-khoda-razom-z-ditmi-vipekla-svyatkovi-smakoliki-dlya-uchasnikiv-oos
Голова ХОДА разом з дітьми випекла святкові смаколики для учасників ООС
19 грудня 2018
18 грудня Юлія Світлична відвідала Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс, де разом з вихованцями закладу та представниками скаутської організації «Пласт» приготувала печиво «Святкові миколайчики». докладніше>>
posileno-zakhist-prav-ditej
Посилено захист прав дітей
19 грудня 2018
Після впровадження новел у сфері захисту прав дітей з 6 лютого 2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів», який передбачає наступні зміни: докладніше>>
u-rajderzhadministratsiji-vidbuvsya-kruglij-stil-z-veteranami
У райдержадміністрації відбувся круглий стіл з ветеранами
18 грудня 2018
Під час круглого столу під керівництвом очільника краю Миколи Шошина представники виконавчої влади, місцевого самоврядування та ветеранських організацій обговорили питання консолідації роботи ветеранських організацій щодо розвитку громадянського суспільства. докладніше>>
meshkantsi-budinku-miloserdya-pomolilisya-svyatomu-mikolayu
Мешканці Будинку милосердя помолилися святому Миколаю
18 грудня 2018
Святий Миколай колись, за свого життя, був добродієм і помічником для всіх християн. Отож і сьогодні люди вірять, що він може допомогти в біді, й звертаються до нього зі своїми проханнями. докладніше>>
svyatkovi-dni-dlya-shkolyariv-vzhe-rozpochalisya
Святкові дні для школярів вже розпочалися
18 грудня 2018
Традиційно щороку напередодні Дня Святого Миколая КП «Спорт для всіх» проводить фізкультурно-оздоровчі заходи серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів району. докладніше>>
u-chugujivskomu-rajoni-uchasnikam-ato-nadayutsya-dodatkovi-sotsialni-garantiji
У Чугуївському районі учасникам АТО надаються додаткові соціальні гарантії
18 грудня 2018
За даними управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, на Чугуївщині проживає 322 учасника бойових дій на Сході. У районі використовується мультидисциплінарний підхід до надання їм комплексу соціальних послуг. докладніше>>
z-progoloshennyam-edinoji-ukrajinskoji-tserkvi-zavershuetsya-budivnitstvo-nezalezhnoji-derzhavi-prezident
З проголошенням єдиної української церкви завершується будівництво незалежної держави. Президент
18 грудня 2018
Петро Порошенко на Дніпропетровщині взяв участь у молебні у Храмі Різдва Пресвятої Богородиці Православної церкви України. Богослужіння провів Митрополит Київський та всієї України Єпіфаній. докладніше>>
u-khoda-obgovorili-aktualni-pitannya-majbutnogo-administrativno-teritorialnogo-ustroyu
У ХОДА обговорили актуальні питання майбутнього адміністративно-територіального устрою
18 грудня 2018
17 грудня в форматі круглого столу відбулось засідання робочої групи щодо об’єднання (укрупнення) районів Харківської області. Захід пройшов під керівництвом заступника голови ХОДА Михайла Черняка та голови Харківської обласної ради Сергія Чернова. докладніше>>
vpevnenij-nasha-talanovita-molod-spovna-realizue-svij-potuzhnij-potentsial-mikola-shoshin
Впевнений, наша талановита молодь сповна реалізує свій потужний потенціал. Микола Шошин
17 грудня 2018
Напередодні улюбленого дітьми свята Святого Миколая Микола Шошин разом з відомим на Чугуївщині підприємцем-меценатом Олександром Зачепилом відвідав навчальні заклади у Введенці та Зарожному. докладніше>>
u-minsotspolitiki-pidgotuvali-zakonoproekt-pro-findopomogu-dlya-malozabezpechenikh
У Мінсоцполітики підготували законопроект про фіндопомогу для малозабезпечених
17 грудня 2018
Документ про нову систему допомоги на започаткування власної справи буде внесений до Верховної Ради. докладніше>>
na-kharkivshchini-vidbulisya-kompleksni-taktichni-zanyattya-z-bijtsyami-teritorialnoji-oboroni
На Харківщині відбулися комплексні тактичні заняття з бійцями територіальної оборони
17 грудня 2018
Участь у одноденних перевірочних зборах взяли військовозобов’язані оперативного резерву ІІ черги, які приписані до окремої бригади ТРО. докладніше>>
vistup-prezidenta-za-rezultatami-vseukrajinskogo-pravoslavnogo-ob-ednavchogo-soboru
Виступ Президента за результатами Всеукраїнського Православного Об’єднавчого Собору
17 грудня 2018
Слава Україні! Вітаю всіх зі створенням Української Помісної Автокефальної Православної Церкви, яке щойно відбулося в Святій Софії! докладніше>>

Децентралізація

Медреформа

Інформаційний довідник

Я маю право!