Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Тижневик

28 серпня:

с. Кам’яна Яруга, районний центр первинної медико-санітарної допомоги Урочисте відкриття об’єктів-переможців обласного конкурсу міні-проектів «Разом у майбутнє»

14.00 РДА Робота громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги

29 серпня:

10.00 смт  Новопокровка Виїзне засідання районного штабу з підготовки до зими

14.00 Сесія районної ради

30 серпня 10.00 РБК Районна серпнева педагогічна конференція та освітній форум 

докладніше >>

Консультує НАДС

Заходи безпеки

Першочергові дії у разі загрози терористичних або диверсійних актів

докладніше >>

Оголошення

Працює Громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги

докладніше >>

Введено стільникові номери телефонів управління праці та соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Консультації

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко

докладніше >>

Учасникам АТО

Управління праці та соціального захисту населення РДА запрошує учасників АТО пройти безоплатне навчання для здобуття професійно-технічної освіти. Довідки  за тел. 2-34-98, 093-462-34-98

докладніше >>

Архів новин

Серпень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Галерея

Повідомлення про корупцію

Повідомити про насилля

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко

 

Ольга Соколова: У мого сина подекуди виникають сутички з його однокласниками. Останнім часом після школи він приходив сумний, інколи навіть із розірваним рюкзаком та у порваній одежі. На мої питання, що сталося, нічого не відповідає, але я впевнена щось відбувається. Припускаю, що моя дитина стала жертвою цькування у школі. Підкажіть, як розпізнати булінг? 

                                                                                                                                                                 

 

Насамперед зауважу, що жодна дитина не може бути об'єктом незаконного посягання на її честь і гідність. Будь-яке насильство над дитиною переслідується законом.

У 2019 року вступили в силу норми закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», який визначає поняття булінгу.

Булінг - це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Які ознаки булінгу?

Типовими ознаками булінгу є: систематичність (повторюваність) діяння; наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі; наслідки у вигляді психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого».

Які є види булінгу?

Виділяють такі види булінгу: фізичний (штовхання, підніжки, зачіпання, бійки, стусани, ляпаси, нанесення тілесних пошкоджень); психологічний (принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміка обличчя, поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози, жарти, маніпуляції, шантаж); економічний (крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей, вимагання грошей); сексуальний (принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомки у переодягальнях, поширення образливих чуток, сексуальні погрози, жарти); кібербулінг (приниження за допомогою мобільних телефонів, Інтернету, інших електронних пристроїв).

Як відрізнити звичайний конфлікт від булінгу?

Не кожен конфлікт є булінгом. Цькування - це тривалі, повторювані дії, а одинична сутичка між учасниками таким не може вважатися. Крім того, ключовою ознакою саме булінгу є бажання завдати шкоди, принизити жертву.

Наприклад, якщо Вашу дитину штовхнули в школі без наміру завдати шкоди, це не є булінгом. Проте, якщо дитина регулярно навмисно фотографує однокласника чи однокласницю у роздягальні, а потім шантажує або поширює ці фото з метою приниження, це вважається булінгом.

Яка роль відведена педагогічним працівникам у запобіганні та протидії булінгу?

Керівник закладу освіти зобов’язаний створити у закладі освіти безпечне освітнє середовище, вільне від насильства та булінгу. Крім того, керівник:

розробляє, затверджує та оприлюднює план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти;

розглядає заяви про випадки булінгу (цькування) та видає рішення про проведення розслідування;

вживає відповідних заходів реагування;

забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг учням, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування);

повідомляє органам Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.

Крім того, Закон зобов’язує педагогічних працівників повідомляти керівників закладів освіти про виявлені факти булінгу (цькування) серед школярів.

Яка відповідальність за вчинення булінгу?

До прийняття змін до законів щодо протидії булінгу (цькуванню) відповідальності за його вчинення в Україні не існувало. З прийняттям нового закону було запроваджено адміністративну відповідальність за булінг. Відтепер вчинення булінгу (цькування) неповнолітньої чи малолітньої особи карається штрафом від 850 до 1700 грн або громадськими роботами від 20 до 40 годин.

Такі діяння, вчинені повторно протягом року після або групою осіб караються штрафом у розмірі від 1700 до 3400 грн або громадськими роботами на строк від 40 до 60 годин.

У разі вчинення булінгу (цькування) неповнолітніми до 16 років, відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють. До них застосовуватимуть покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

Окремо передбачена відповідальність за приховування фактів булінгу (цькування). Якщо керівник закладу освіти не повідомить органи Національної поліції України про відомі йому випадки цькування серед учнів, до нього буде застосоване покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або виправних робіт до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.

І насамкінець, хочу надати декілька порад, що робити якщо Ваша дитина стала жертвою булінгу:  

  • Поговоріть з дитиною, дайте їй зрозуміти, що ви не звинувачуєте її в ситуації, що склалася, готові її вислухати і допомогти.
  • Запитайте, яка саме допомога може знадобитися дитині, запропонуйте свій варіант вирішення ситуації.
  • Поясніть дитині, до кого вона може звернутися за допомогою у разі цькування (психолог, вчителі, керівництво школи, старші учні, батьки інших дітей, охорона).
  • Повідомте керівництво навчального закладу про ситуацію, що склалася, і вимагайте належного її урегулювання.
  • Підтримайте дитину в налагодженні стосунків з однолітками та підготуйте її до того, що вирішення проблеми булінгу може потребувати певного часу.
  • Якщо вирішити ситуацію з булінгом на рівні школи не вдається – повідомте поліцію.

Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання з данного приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером0 (800) 213 103,цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій Україні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

 

Новини

u-rajonnomu-budinku-kulturi-vidbuvsya-urochistij-zakhid-z-nagodi-dnya-derzhavnogo-praporu-ukrajini-ta-28-ji-richnitsi-nezalezhnosti-ukrajini
У районному Будинку культури відбувся урочистий захід з нагоди Дня Державного Прапора та 28-ї річниці незалежності України
23 серпня 2019
У фойє було організовано художні виставки, демонструвалися фотосвітлини, вироби народних умільців, поліграфічна продукція, які всебічно представляють масштабні досягнення земляків, їхні здобутки. докладніше>>
na-zaliznichnomu-vokzali-chugueva-vidkrito-pam-yatnij-stend-zagiblim-na-skhodi-ukrajini-zemlyakam
На залізничному вокзалі Чугуєва відкрито пам’ятний стенд загиблим на сході України землякам
23 серпня 2019
На відкритті пам'ятного стенду зібралися представники Харківської облдержадміністрації, районної та міської влади, громада Чугуївщини, рідні та друзі загиблих бійців, їх побратими. докладніше>>
komentar-yuliji-svitlichnoji-z-nagodi-dnya-nezalezhnosti-ukrajini
Коментар Юлії Світличної з нагоди Дня Незалежності України
23 серпня 2019
24 серпня ми вітаємо з Днем народження Незалежну Україну. докладніше>>
pid-sino-zhovtim-praporom-v-yakomu-vidobrazilisya-neosyazhne-nebo-ta-rodyuchi-nivi-ukrajini-mi-svyatkuemo-28-u-richnitsyu-nezalezhnosti-ridnoji-krajini
Під синьо-жовтим прапором, в якому відобразилися неосяжне небо та родючі ниви України, ми святкуємо 28-у річницю незалежності рідної країни
23 серпня 2019
Щиро вітаю всіх з нашими головними святами – Днем Державного Прапора України та Днем незалежності України! докладніше>>
stan-gotovnosti-eskhara-do-zimi-blizko-80
Стан готовності Есхара до зими – близько 80 %
22 серпня 2019
Під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Григорія Танкова у смт Есхар відбулося виїзне засідання районного штабу з організації підготовки господарського комплексу та об'єктів соціальної сфери до сталого функціонування в осінньо-зимовий період. докладніше>>
za-kupalnij-sezon-na-vodi-zaginula-odna-lyudina
За купальний сезон на воді загинула одна людина
22 серпня 2019
На території Чугуївського району розташовано 33 водних об’єкти (озера, ставки), протікає 2 середні річки (Сіверський Донець, Уди). На облік взято лише одне місце для відпочинку та купання населення на воді. докладніше>>
tvarinniki-rajonu-prodovzhuyut-zagotivlyu-kormiv
Тваринники району продовжують заготівлю кормів
22 серпня 2019
Вже закладено 34608 тонн силосу, що складає 82% до річної потреби. Заготовлено 1480 тонн сіна та 11402 тонну сінажу (відповідно 40% та 70 % до планових показників). докладніше>>
ponad-3-3-mlrd-evro-investovano-v-chistu-energetiku-ta-energoefektivnist-ukrajini-za-5-rokiv-zavdyaki-efektivnim-zakonodavchim-zminam
Понад 3,3 млрд євро інвестовано в «чисту» енергетику та енергоефективність України за 5 років завдяки ефективним законодавчим змінам
22 серпня 2019
На прес-конференції 20 серпня у Будинку Уряду Голова Держенергоефективності Сергій Савчук окреслив журналістам результати роботи за 5 років та ініціативи, завдяки яким українські сім’ї зменшують комунальні платежі, а бізнес інвестує у вітчизняну «зелену» електро- та теплоенергетику. докладніше>>
u-khoda-obgovorili-ukrupnennya-rajoniv-kharkivskoji-oblasti
У ХОДА обговорили укрупнення районів Харківської області
22 серпня 2019
Засідання робочої групи відбулось 21 серпня під керівництвом заступника голови ХОДА Михайла Черняка. докладніше>>
startue-konkurs-dlya-pidpriemtsiv-kharkivshchini-na-otrimannya-bezvidsotkovogo-mikrokreditu
Стартує конкурс для підприємців Харківщини на отримання безвідсоткового мікрокредиту
22 серпня 2019
Його проводить Харківський регіональний фонд підтримки підприємництва спільно з Департаментом економіки і міжнародних відносин ХОДА. докладніше>>
obgovoryuvalisya-pitannya-roboti-dyussh
Обговорювалися питання роботи ДЮСШ
21 серпня 2019
Заступник голови райдержадміністрації Валентина Волоцкова провела нараду з керівниками дитячо-юнацької спортивної школи та відділу у справах молоді та спорту райдержадміністрації. докладніше>>
sluzhba-zajnyatosti-proponue-gromadyanam-yaki-shukayut-robotu
Служба зайнятості пропонує громадянам, які шукають роботу
21 серпня 2019
Комунальне підприємство «Тролейбусне депо №2» запрошує робітників за професіями: водій тролейбуса (пасажирського); кондуктор громадського транспорту; слюсар з ремонту рухомого складу; слюсар-електрик з ремонту електроустаткування.  докладніше>>
tsentr-nadannya-administrativnikh-poslug-podavatime-zvitnist-v-elektronnomu-viglyadi
Центр надання адміністративних послуг подаватиме звітність в електронному вигляді
21 серпня 2019
Центр надання адміністративних послуг при райдержадміністрації приєднався до системи подачі електронної звітності про діяльність центрів надання адміністративних послуг. докладніше>>
subsidiji-vazhlivij-instrument-sotsialnogo-zakhistu-naselennya
«Субсидії – важливий інструмент соціального захисту населення»
21 серпня 2019
Під такою назвою відбулася «пряма лінія» заступника голови райдержадміністрації Валентини Волоцкової. докладніше>>
na-kharkivshchini-zalishaetsya-napruzhenoyu-epidemichna-situatsiya-shchodo-zakhvoryuvanosti-na-kir
На Харківщині залишається напруженою епідемічна ситуація щодо захворюваності на кір
20 серпня 2019
Про це під час брифінгу 20 серпня повідомила заступниця директора Департаменту охорони здоров’я ХОДА Наталія Куфтеріна. докладніше>>

Децентралізація

Медреформа

Інформаційний довідник

Я маю право!