Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Тижневик

24 червня РДА 11.00 Засідання районного штабу з підготовки господарського комплексу району та об’єктів соціальної сфери до зими

25 червня Леб’яже 10.00 Виїзд бригади фахівців-лікарів ЦРЛ

26 червня РДА 14.00 Надання безоплатної первинної правової допомоги населенню

27 червня РБК 10.00 Урочистості до Дня Конституції України

29 червня Есхар 9.00 Фізкультурно-оздоровчі заходи з нагоди Дня Конституції України

докладніше >>

Консультує НАДС

Заходи безпеки

Першочергові дії у разі загрози терористичних або диверсійних актів

докладніше >>

Оголошення

Введено стільникові номери телефонів управління праці та соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Телефон довіри Держаудитслужби

докладніше >>

Консультації

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко

докладніше >>

Учасникам АТО

Управління праці та соціального захисту населення РДА запрошує учасників АТО пройти безоплатне навчання для здобуття професійно-технічної освіти. Довідки  за тел. 2-34-98, 093-462-34-98

докладніше >>

Архів новин

Червень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Галерея


Notice: Undefined variable: imageOrigWidth in /home/chuguev/public_html/modules/mod_phocagallery_image/mod_phocagallery_image.php on line 863

Notice: Undefined variable: imageOrigWidth in /home/chuguev/public_html/modules/mod_phocagallery_image/mod_phocagallery_image.php on line 893

Notice: Undefined variable: imageOrigHeight in /home/chuguev/public_html/modules/mod_phocagallery_image/mod_phocagallery_image.php on line 893

Повідомлення про корупцію

Повідомити про насилля

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко

 

Ольга Соколова: У мого сина подекуди виникають сутички з його однокласниками. Останнім часом після школи він приходив сумний, інколи навіть із розірваним рюкзаком та у порваній одежі. На мої питання, що сталося, нічого не відповідає, але я впевнена щось відбувається. Припускаю, що моя дитина стала жертвою цькування у школі. Підкажіть, як розпізнати булінг? 

                                                                                                                                                                 

 

Насамперед зауважу, що жодна дитина не може бути об'єктом незаконного посягання на її честь і гідність. Будь-яке насильство над дитиною переслідується законом.

У 2019 року вступили в силу норми закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», який визначає поняття булінгу.

Булінг - це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Які ознаки булінгу?

Типовими ознаками булінгу є: систематичність (повторюваність) діяння; наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі; наслідки у вигляді психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого».

Які є види булінгу?

Виділяють такі види булінгу: фізичний (штовхання, підніжки, зачіпання, бійки, стусани, ляпаси, нанесення тілесних пошкоджень); психологічний (принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміка обличчя, поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози, жарти, маніпуляції, шантаж); економічний (крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей, вимагання грошей); сексуальний (принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомки у переодягальнях, поширення образливих чуток, сексуальні погрози, жарти); кібербулінг (приниження за допомогою мобільних телефонів, Інтернету, інших електронних пристроїв).

Як відрізнити звичайний конфлікт від булінгу?

Не кожен конфлікт є булінгом. Цькування - це тривалі, повторювані дії, а одинична сутичка між учасниками таким не може вважатися. Крім того, ключовою ознакою саме булінгу є бажання завдати шкоди, принизити жертву.

Наприклад, якщо Вашу дитину штовхнули в школі без наміру завдати шкоди, це не є булінгом. Проте, якщо дитина регулярно навмисно фотографує однокласника чи однокласницю у роздягальні, а потім шантажує або поширює ці фото з метою приниження, це вважається булінгом.

Яка роль відведена педагогічним працівникам у запобіганні та протидії булінгу?

Керівник закладу освіти зобов’язаний створити у закладі освіти безпечне освітнє середовище, вільне від насильства та булінгу. Крім того, керівник:

розробляє, затверджує та оприлюднює план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти;

розглядає заяви про випадки булінгу (цькування) та видає рішення про проведення розслідування;

вживає відповідних заходів реагування;

забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг учням, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування);

повідомляє органам Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.

Крім того, Закон зобов’язує педагогічних працівників повідомляти керівників закладів освіти про виявлені факти булінгу (цькування) серед школярів.

Яка відповідальність за вчинення булінгу?

До прийняття змін до законів щодо протидії булінгу (цькуванню) відповідальності за його вчинення в Україні не існувало. З прийняттям нового закону було запроваджено адміністративну відповідальність за булінг. Відтепер вчинення булінгу (цькування) неповнолітньої чи малолітньої особи карається штрафом від 850 до 1700 грн або громадськими роботами від 20 до 40 годин.

Такі діяння, вчинені повторно протягом року після або групою осіб караються штрафом у розмірі від 1700 до 3400 грн або громадськими роботами на строк від 40 до 60 годин.

У разі вчинення булінгу (цькування) неповнолітніми до 16 років, відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють. До них застосовуватимуть покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

Окремо передбачена відповідальність за приховування фактів булінгу (цькування). Якщо керівник закладу освіти не повідомить органи Національної поліції України про відомі йому випадки цькування серед учнів, до нього буде застосоване покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або виправних робіт до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.

І насамкінець, хочу надати декілька порад, що робити якщо Ваша дитина стала жертвою булінгу:  

  • Поговоріть з дитиною, дайте їй зрозуміти, що ви не звинувачуєте її в ситуації, що склалася, готові її вислухати і допомогти.
  • Запитайте, яка саме допомога може знадобитися дитині, запропонуйте свій варіант вирішення ситуації.
  • Поясніть дитині, до кого вона може звернутися за допомогою у разі цькування (психолог, вчителі, керівництво школи, старші учні, батьки інших дітей, охорона).
  • Повідомте керівництво навчального закладу про ситуацію, що склалася, і вимагайте належного її урегулювання.
  • Підтримайте дитину в налагодженні стосунків з однолітками та підготуйте її до того, що вирішення проблеми булінгу може потребувати певного часу.
  • Якщо вирішити ситуацію з булінгом на рівні школи не вдається – повідомте поліцію.

Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання з данного приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером0 (800) 213 103,цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій Україні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

 

Новини

derzhavna-sluzhba-zajnyatosti-informue-pro-grantovu-pidtrimku-biznesu
Державна служба зайнятості інформує про грантову підтримку бізнесу
26 червня 2019
За підтримки компанії «Кімонікс Інтернешнл Інк.» з 22 квітня 2019 року розпочала дію програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України», що надає грантову підтримку малим та середнім підприємствам. докладніше>>
pidpisano-memorandum-pro-vzaemodiyu-organiv-vladi-ta-medikiv-dlya-zapobigannya-ridkisnim-zakhvoryuvannyam-25-chervnya-2019-15-07
Підписано меморандум про взаємодію органів влади та медиків для запобігання рідкісним захворюванням
26 червня 2019
Відповідний документ ухвалили під час форуму «Майбутнє - в сьогоденні», який відбувся на Харківщині за участю голови ХОДА Юлії Світличної. докладніше>>
zapratsyuvala-garyacha-liniya-mon-shchodo-vstupnoji-kampaniji-2019
Запрацювала «гаряча лінія» МОН щодо вступної кампанії-2019
26 червня 2019
Питання щодо вступу на бюджетну і контрактну форми навчання та інші можна поставити до 9 серпня. докладніше>>
uchni-kharkivshchini-zdobuli-25-najvishchikh-200-balnikh-otsinok-na-zno-2019
Учні Харківщини здобули 25 найвищих, 200-бальних, оцінок на ЗНО - 2019
26 червня 2019
Про перші результати зовнішнього незалежного оцінювання в нашому регіоні повідомили під час брифінгу 25 червня. Підбиваючи підсумки проведення оцінювання знань в 2019 році, директорка Департаменту науки і освіти ХОДА Лариса Карпова відзначила, що кожному зареєстрованому на ЗНО - 2019 були створені умови для об’єктивного та неупередженого оцінювання його знань. докладніше>>
shche-dvijko-znedolenikh-ditej-potrapili-do-rodini
Ще двійко знедолених дітей потрапили до родини
25 червня 2019
Дитина має виховуватися в родині, навіть якщо вона не має батьків. Це основний принцип, за яким працює служба у справах дітей райдержадміністрації. докладніше>>
v-orlyatku-vidkrilasya-persha-zmina
В «Орлятку» відкрилася перша зміна
25 червня 2019
24 червня 2019 року відбулося урочисте відкриття першої зміни у районному дитячому оздоровчому таборі «Орлятко», що в лісі біля Кочетка. докладніше>>
upszn-povidomlyae-pro-vidatki-na-reabilitatsiyu-ditej-z-dtsp
УПСЗН повідомляє про видатки на реабілітацію дітей з ДЦП
25 червня 2019
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» за бюджетною програмою «Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу» передбачено видатки для здійснення заходів для реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП. докладніше>>
vidteper-zareestruvati-gromadsku-organizatsiyu-mozhna-onlajn
Відтепер зареєструвати громадську організацію можна онлайн
25 червня 2019
В Україні запрацювала нова електронна послуга, що дозволяє зареєструвати громадську організацію зі статусом юридичної особи. Новація доступна на порталі «Онлайн-будинку юстиції» та Урядовому порталі kmu.gov.ua в розділі «Електронні послуги». докладніше>>
na-kharkivshchini-projdut-zakhodi-u-ramkakh-vseukrajinskoji-informatsijnoji-kampaniji-ya-gromada
На Харківщині пройдуть заходи у рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Я – громада!»
25 червня 2019
З 27 по 29 червня долучитися до них запрошують у Сахновщині, Шевченковому та Дворічній. докладніше>>
uryad-vidiliv-dodatkovo-380-mln-grn-na-tepli-krediti-dlya-osbb
Уряд виділив додатково 380 млн грн на «теплі кредити» для ОСББ
24 червня 2019
19 червня поточного року на засіданні уряду під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана cхвалено рішення щодо додаткового виділення 380,6 млн грн на програму «теплі кредити» для ОСББ у 2019 році. докладніше>>
chugujivskij-rajon-gotuetsya-do-osinno-zimovogo-periodu
Чугуївський район готується до осінньо-зимового періоду
24 червня 2019
Сьогодні в районі одним із важливих питань є підготовка господарського комплексу та об’єктів соціальної сфери до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2019/2020 років. докладніше>>
agrariji-chugujivshchini-zavershili-vesnyanu-sivbu
Аграрії Чугуївщини завершили весняну сівбу
24 червня 2019
Сільськогосподарські підприємства району завершили комплекс весняно-польових робіт з посіву сільськогосподарських культур під урожай 2019 року. Посів всіх культур було проведено в оптимальні терміни, високоякісним насінням, із застосуванням мінеральних добрив. докладніше>>
budivnitstvo-ambulatorij-pidgotovka-do-zimi-polovi-roboti-sotsialna-robota-ta-remont-dorig
Будівництво амбулаторій, підготовка до зими, польові роботи, соціальна допомога та ремонт доріг
24 червня 2019
Такі питання було розглянуто на оперативній нараді, яку провів голова райдержадміністрації Микола Шошин, привітавши на початку з днем народження начальника архівного відділу райдержадміністрації Олену Савінову. докладніше>>
u-khoda-rozpovili-pro-zakhodi-z-pidtrimki-malogo-ta-serednogo-biznesu
У ХОДА розповіли про заходи з підтримки малого та середнього бізнесу
24 червня 2019
Про реалізацію обласної програми сприяння розвитку малого та середнього бізнесу розповів у ході брифінгу 21 червня директор Департаменту економіки та міжнародних відносин ХОДА Андрій Колос. докладніше>>
shanovni-kolegi
Шановні колеги!
23 червня 2019
Щиросердно вітаю вас з професійним святом – Днем державної служби України. докладніше>>

Вибори до Верховної Ради

Децентралізація

Медреформа

Інформаційний довідник

Я маю право!