Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Оголошення

До уваги мешканців району

7 квітня в Чугуївському районному будинку культури з 10.00 до 15.00 пройде перший в області та Україні «Ярмарок здоров'я».

докладніше >>

Учасникам АТО

Управління праці та соціального захисту населення РДА запрошує учасників АТО пройти безоплатне навчання для здобуття професійно-технічної освіти. Довідки  за тел. 23498

докладніше >>

До відома переселенців

 

Мешканці, які прибули до Чугуївського району зі східних областей, за інформацією можуть звернутися за телефонами (код 05746): 40901 Чугуївська районна державна адміністрація, 22375 і 22735 Координаційний штаб з питань прийому і тимчасового розміщення

докладніше >>

Архів новин

Березень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Галерея

Погода

Характеристика Чугуївського району

 

Чугуївський район розташований у центральній частині Харківської області в долині річки Сіверський Донець. Ця місцевість є зоною поступового переходу від лісостепу до степу. Має рівнинний, пересічений ярами та балками рельєф. По району протікають 9 річок.

Відстань від міста Чугуєва до Харкова залізницею 69 км; автодорогою – 41 км.

У район входять 40 населених пунктів, об'єднаних в 6 селищних та 13 сільських рад. Найбільші з них селища міського типу Введенка, Кочеток, Малинівка, Новопокровка, Чкаловське, Есхар, село Коробочкине.

Населення – 46547 чол.

Загальна площа району – 1149 кв. км.

Вигідне географічне розташування, природні й трудові ресурси, розвинена інфраструктура і наявність шляхів привертають до нас увагу інвесторів. У 2015 році обсяг прямих іноземних інвестицій у районі становив 85,2 млн. дол. США, що на одну особу населення складало 1,84 тис. дол. Підприємства району мали прямі інвестиції з 7 країн світу, з яких найбільш значні обсяги прямих іноземних інвестицій вкладені нерезидентами Франції, Кіпру, Великобританії, Віргінських островів, Російської Федерації, Панами, Швейцарії, Польщі та Нідерландів.

Чугуївський район є одним із провідних промислових районів Харківської області. У селищі Малинівка знаходяться 5 крупних заводів: ТОВ “Малинівський склозавод”, ТОВ “ЛГЗ “ПРАЙМ”, ТОВ “Бікорм”, ПрАТ “KGS & Co” та ПАТ “ТММ-Енергобуд”. Сьогодні споживчий ринок району наповнюється продукцією місцевих виробників — борошном ДП “Новопокровський КХП”, молочною продукцією ТОВ “Слобожанський продкомбінат” і ПрАТ “Чугуївський молочний завод”, ковбасними виробами ПАТ АК “Слобожанський”, водою ПП “Чугуївський завод мінеральних вод”, а також сільськогосподарською продукцією.

Район традиційно тримає марку аграрного лідера області, займаючи провідні місця за підсумками жнив і врожайністю ранніх зернових культур. На території району сьогодні працюють 41 сільськогосподарське підприємство облікового кола та 36 підприємств не облікового кола. Пріоритетним напрямком у розвитку сільського господарства є вирощування зернових, овочевих і технічних культур, виробництво молока та свинини. На території району веде свою діяльність гігант галузі тваринництва ПАТ «Агрокомбінат «Слобожанський». Зараз тут налічується більше 80,1 тисячі голів свиней. Лідируючі позиції у Харківській області з виробництва молока займають такі господарства, як ТОВ «Агросервіс» ЛТД, а/ф «Надія» ТОВ та а/ф «Базаліївський колос» ТОВ. Надій молока від 1 середньої корови за 2016 рік в цих господарствах склав: ТОВ «Агросервіс» ЛТД – 11100 кг, а/ф «Надія» ТОВ – 7154 кг, а/ф «Базаліївський колос» ТОВ – 9228 кг.

У Чугуївському районі функціонують 28 навчальних закладів (4 дошкільних, 21 загальноосвітній, 3 позашкільні), дитячий оздоровчий табір «Орлятко» і Юрченківський міжшкільний навчально-виробничий комбінат. У рамках реалізації державної програми розвитку дошкільної освіти за кілька останніх років відкрито 15 дошкільних груп. Охоплення дітей старшого дошкільного віку різними формами освіти становить 100%. З метою економії паливно-енергетичних ресурсів 15 котельних навчальних закладів переведено на альтернативні види палива.

Охороною здоров'я населення опікуються комунальні заклади охорони здоров'я: «Чугуївська центральна районна лікарня ім. М.І. Кононенка» та «Чугуївський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Чугуївської районної ради Харківської області. В структуру Центру ПМСД входять 14 амбулаторій і 14 ФАПів, включаючи амбулаторію в місті Чугуєві. Діяльність закладів охорони здоров'я спрямована на забезпечення доступної, якісної медичної допомоги населенню та укріплення матеріально-технічної бази медичних установ. На Чугуївщині успішно реалізуються обласні та районні програми у сфері охорони здоров'я.

В амбулаторіях та ФАПах втілюються енергозберігаючі технології, створюються належні умови праці для медичних працівників та прийому хворих. Відремонтовано та модернізовано з переводом на цифрові технології пересувний флюорограф. Капітально відремонтовано приміщення та переведено в нову будівлю медичних працівників протитуберкульозного кабінету. В 2016 році для районної лікарні закуплено оргтехніку, електрохірургічний коагулятор, безконтактні інфрачервоні термометри для дитячого, пологового відділення та відділення інтенсивної терапії.

У районі 19 клубів і 26 бібліотек, об'єднаних у централізовану бібліотечну систему. Серед аматорських колективів району 9 мають почесне звання: 4 — “народний”, 5 — “зразковий”. Найбільш відомі з них «Бояничі» районного будинку культури та «Малинова криниця» Малинівського селищного будинку культури.

Тисячі глядачів та учасників збирає наш фестиваль весільного дійства «Весілля в Малинівці - плюс». Метою його проведення є впровадження в життя народних традицій та обрядів. У 2015 році Чугуївськими райдержадміністрацією та районною радою започатковано фестиваль естрадно-вокального жанру “Голос Чугуївщини”, спрямований на підтримку і популяризацію професійної та самодіяльної вокальної творчості, розмовного жанру на території регіону. Також було вперше проведено фестиваль виноградарства “Слобожанське гроно”, який зібрав виноградарів з усієї області, що продемонстрували відвідувачам велику кількість сортів винограду Слобожанщини.

Останніми роками залучення фінансування з бюджетів різних рівнів та спонсорська допомога дозволили зробити великий перелік робіт щодо зміцнення матеріально-технічної бази соціальної сфери, в тому числі капітальні ремонти шкіл, закладів охорони здоров'я та культури, житла.

Своє головне завдання місцева влада вбачає в тому, щоб максимально використавши переваги району, створити умови для плідної роботи і комфортного життя мешканців сіл та селищ.