Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

Працює Громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги

докладніше >>

Введено стільникові номери телефонів управління соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Учасникам АТО

Архів новин

Серпень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Галерея

Повідомити про насилля

Характеристика Чугуївського району

 

Чугуївський район розташований у центральній частині Харківської області в долині річки Сіверський Донець. Ця місцевість є зоною поступового переходу від лісостепу до степу. Має рівнинний, пересічений ярами та балками рельєф. По району протікають 9 річок.

Відстань від міста Чугуєва до Харкова залізницею 69 км; автодорогою – 41 км.

У район входять 40 населених пунктів, об'єднаних в 6 селищних та 6 сільських рад (у 2016 році сворено Чкаловську об’єднану територіальну громаду, у 2017 році – Малинівську об’єднану територіальну громаду). Найбільші – селища міського типу Введенка, Кочеток, Малинівка, Новопокровка, Чкаловське, Есхар, село Коробочкине.

Населення – 48835 чол.

Загальна площа району – 1149 кв. км.

Вигідне географічне розташування, природні й трудові ресурси, розвинена інфраструктура і наявність шляхів привертають до нас увагу інвесторів. У 2016 році обсяг прямих іноземних інвестицій у районі становив 72,54 млн. дол. США, що на одну особу населення складало 1,55 тис. дол. Підприємства району мали прямі інвестиції з 7 країн світу, з яких найбільш значні обсяги прямих іноземних інвестицій вкладені нерезидентами Франції, Кіпру, Великобританії, Віргінських островів, Панами, Швейцарії, Польщі та Нідерландів.

Чугуївський район є одним із провідних промислових районів Харківської області. У селищі Малинівка знаходяться 4 крупних заводи: ТОВ “Малинівський склозавод”, ТОВ “ЛГЗ “ПРАЙМ”, ТОВ “Бікорм” та ПАТ “ТММ-Енергобуд-менеджмент”. Сьогодні споживчий ринок району наповнюється продукцією місцевих виробників — борошном ДП “Новопокровський КХП”, молочною продукцією ТОВ “Слобожанський продкомбінат” і ПрАТ “Чугуївський молочний завод”, ковбасними виробами ПАТ АК “Слобожанський”, водою ПП “Чугуївський завод мінеральних вод”, а також сільськогосподарською продукцією.

Район традиційно тримає марку аграрного лідера області, займаючи провідні місця за підсумками жнив і врожайністю ранніх зернових культур. На території району сьогодні працюють 41 сільськогосподарське підприємство облікового кола та 36 підприємств не облікового кола. Пріоритетним напрямком у розвитку сільського господарства є вирощування зернових, овочевих і технічних культур, виробництво молока та свинини. На території району веде свою діяльність гігант галузі тваринництва ПАТ «Агрокомбінат «Слобожанський». Лідируючі позиції у Харківській області з виробництва молока займають такі господарства, як ТОВ «Агросервіс» ЛТД, а/ф «Надія» ТОВ та а/ф «Базаліївський колос» ТОВ. Середній надій молока від 1 корови в цих господарствах становить: ТОВ «Агросервіс» ЛТД – 32,9 кг, а/ф «Надія» ТОВ – 14,8 кг, а/ф «Базаліївський колос» ТОВ – 26,6 кг.

У Чугуївському районі функціонують 28 навчальних закладів (4 дошкільних, 21 загальноосвітній, 3 позашкільні) та дитячий оздоровчий табір «Орлятко». У рамках реалізації державної програми розвитку дошкільної освіти за кілька останніх років відкрито 15 дошкільних груп. Охоплення дітей старшого дошкільного віку різними формами освіти становить 100%. З метою економії паливно-енергетичних ресурсів 15 котельних навчальних закладів переведено на альтернативні види палива.

Сфера охорони здоров'я району представлена комунальним закладом охорони здоров’я «Чугуївська центральна районна лікарня ім. М.І. Кононенка», комунальним підприємством «Чугуївський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Чугуївської районної ради Харківської області та комунальним підприємством «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Чкаловської селищної ради Харківської області.

Працює відділення екстреної невідкладної медичної допомоги за сучасними європейськими вимогами. Створено умови для підтвердження статусу «Лікарня доброзичлива до дитини». Для створення умов прийому пацієнтів завершено капітальний ремонт протитуберкульозного кабінету, який оснащено сучасною рентгенологічною установкою. Районна лікарня отримала новий мамографічний апарат для проведення діагностики онкологічних захворювань у жінок.

У сфері охорони здоров'я відбувається реалізація міжнародних проектів, які дадуть змогу капітально відремонтувати патологоанатомічне відділення, відділення екстреної невідкладної медичної допомоги. Вже реалізовано міні-проект «Лікарня майбутнього», завдяки чому в стаціонарні відділення районної лікарні встановлено енергозберігаючі віконні блоки.

У районі 19 клубів і 26 бібліотек, об'єднаних у централізовану бібліотечну систему. Серед аматорських колективів району 9 мають почесне звання: 4 — «народний», 5 — «зразковий». Найбільш відомі з них «Бояничі» районного будинку культури та «Малинова криниця» Малинівського селищного будинку культури.

Тисячі глядачів та учасників збирає наш фестиваль весільного дійства «Весілля в Малинівці - плюс». Метою його проведення є впровадження в життя народних традицій та обрядів. У 2015 році Чугуївськими райдержадміністрацією та районною радою започатковано фестиваль естрадно-вокального жанру “Голос Чугуївщини”, спрямований на підтримку і популяризацію професійної та самодіяльної вокальної творчості, розмовного жанру на території регіону. Також було вперше проведено фестиваль виноградарства “Слобожанське гроно”, який зібрав виноградарів з усієї області, що продемонстрували відвідувачам велику кількість сортів винограду Слобожанщини.

Останніми роками залучення фінансування з бюджетів різних рівнів та спонсорська допомога дозволили зробити великий перелік робіт щодо зміцнення матеріально-технічної бази соціальної сфери, в тому числі капітальні ремонти шкіл, закладів охорони здоров'я та культури, житла.

Своє головне завдання місцева влада вбачає в тому, щоб максимально використавши переваги району, створити умови для плідної роботи і комфортного життя мешканців сіл та селищ.