Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Коронавірус: важливе

Консультує НАДС

Архів новин

Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Повідомлення про корупцію

Повідомити про насилля

В умовах дефіциту якісних вакансій та гострої конкуренції на ринку праці все більшої ваги набувають громадські роботи та роботи тимчасового характеру – один з напрямків активної політики зайнятості населення.

 

Завдяки такому виду робіт можна пом’якшити або випередити наслідки безробіття, крім того, вирішуються нагальні питання соціального розвитку територіальних громад.

З початку 2020 року Чугуївською міськрайонною філією Харківського обласного центру зайнятості до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено 432 особи з числа безробітних, з них 349 – мешканці Чугуївського району.

Більшість керівників територіальних громад району зацікавлені у проведенні таких робіт: наводиться лад та благоустрій у населених пунктах, ремонтуються об’єкти соціальної сфери, проводиться очищення від сміття парків, скверів, придорожніх смуг, зростає рівень доходів населення. Крім того, сплачуються всі види податків, що збагачує таким чином державну казну.

При визначенні виду діяльності щодо організації громадських робіт служба зайнятості та очільники територіальних громад керується основним правилом: такі роботи повинні відповідати потребам територіальної громади, регіону і сприяти їх соціальному розвитку. У 2020 році було організовано такі види громадських робіт, які благоустрій та інформування населення про субсидії.  

Сьогодні у питаннях організації громадських робіт активно співпрацюють з Чугуївською міськрайонною філією Харківського обласного центру зайнятості: Чкаловська та Малинівська селищні об’єднані територіальні громади, Введенська, Есхарівська, Новопокровська селищні, Мосьпанівська, Кам’яноярузька, Волохово-ярська, Зарожненська, Великобабчанська, Старопокровська сільські ради, які постійно дбають про чистоту та благоустрій своїх територій.

Протягом 10 місяців 2020 року до громадських робіт було залучено 349 осіб з числа безробітних мешканців Чугуївського району. За їх участю було проведено прибирання території населених пунктів, ремонт пам’ятників, обелісків, впорядковано парки, сквери, кладовища, наведено лад на вулицях сіл та селищ району. Ці місцеві ради та їх керівники є прикладом щодо плідної співпраці в залученні безробітних до суспільно корисних робіт.

Громадські роботи у 2020 році проводилось здебільшого за рахунок коштів місцевих бюджетів. Їх фінансування з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на організацію та проведення громадських робіт було призупинено.

Протягом січня-жовтня 2020 року на організацію та проведення громадських робіт з місцевих бюджетів було витрачено 547,2 тис.грн., коштів фонду – 92,8 тис.грн.

За рахунок коштів підприємств у 2020 році також було організовано тимчасові роботи, в яких взяли участь 18 безробітних осіб.