Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Коронавірус: важливе

Консультує НАДС

Архів новин

Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Повідомлення про корупцію

ДУ "Центр пробації"

Повідомити про насилля

Перелік ключових викликів у сфері безбар'єрності сформували цього тижня учасники експертних груп.

 

Йдеться про представників громадських організацій, благодійних фондів, органів влади та науковців з різних куточків країни.

Підготовка документу реалізується у межах ініціативи Першої леді Олени Зеленської та на виконання указу Президента «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні».

Роботу над Стратегією координує міжвідомча робоча група Кабінету Міністрів України, яку очолює Міністр розвитку громад та територій.

Згідно з всеукраїнським опитуванням, яке провели у 2020 році Київський міжнародний інститут соціології та ГО «Безбар’єрність», 77% українців вважають актуальним вирішення питання безбар'єрності. Понад 60% опитаних особисто зустрічалися з бар’єрами у своєму житті.

Як показало соціологічне опитування, з обмеженнями у житті сьогодні зустрічаються не лише люди з інвалідністю. Серед вразливих груп – молоді люди, родини з дітьми, літні люди.

Наприклад, майже половина опитаних вважають, що люди віком старше 55 років найчастіше стикаються з бар’єром при працевлаштуванні. Майже 40% респондентів вважають бар'єром бюрократію при оформленні різних довідок тощо.

З обмеженнями також стикаються жителі села, які не мають можливості користуватися інтернетом, онлайн-послугами, здобувати дистанційну освіту. Адже майже 35% господарств у нашій державі взагалі не комп'ютеризовані.

Саме тому фокусуватися майбутня стратегія буде одразу на шести вимірах безбар’єрності - не тільки у фізичному просторі, а й в соціальній, освітній, економічній, громадянській та цифровій площині.

Досвід розвинених країн доводить, що подібні стратегії дієво впливають на розв'язання проблеми бар'єрів. Наприклад, показовою є практика Естонії, де є окрема Стратегія навчання впродовж життя - 2020. Йдеться про створення можливостей для навчання на всіх рівнях, а також підтримання індивідуального розвитку кожного учня та вдосконалення навичок творчості й підприємництва.

Наступного тижня зустрічі робочих груп з розроблення Стратегії триватимуть - обговорення будуть присвячені напрацюванню стратегічних ініціатив за кожним з напрямів, а також визначенню цільових показників, яких можна досягти завдяки реалізації стратегії.
Процес розроблення документу є відкритим. Кожен має змогу долучитися, свої пропозиції, ідеї, напрацювання щодо стратегічного розвитку безбар’єрного простору в Україні можна залишити тут.   

Зазначимо, експертний консорціум, який сформували Центр економічного відновлення, ІСАР Єднання та ГО «Безбар'єрність», надає аналітичну та технічну підтримку міжвідомчій робочій групі при Кабінеті міністрів для розроблення Нацстратегії безбар’єрності. Ця робота здійснюється за сприяння програми ПРООН «Права людини для України».