Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Коронавірус: важливе

Консультує НАДС

Архів новин

Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Повідомлення про корупцію

ДУ "Центр пробації"

Повідомити про насилля

8 березня з 1977 року за рішенням ООН відзначається як Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир.

 

Структура «ООН Жінки» оголосила тему Міжнародного жіночого дня 8 березня 2021 року – «Жіноче лідерство: наближаючись до рівноправного майбутнього у світі в часи пандемії».

Оскільки світ починає потроху оговтуватися від пандемії, важливо звернути увагу на створення умов для більш рівноправного майбутнього для жінок, розширюючи їхні права брати участь в ухваленні рішень в усіх сферах життя, забезпечуючи рівну оплату праці, рівномірний розподіл домашніх обов’язків, поклавши край будь-яким проявам насильства щодо жінок та дівчат, а також забезпечивши належні медичні послуги.

В Україні спостерігається прогрес у залученні більшої кількості жінок до процесу ухвалення рішень. Так, за останні 20 років частка жінок в українському парламенті збільшилась, сягнувши 21% (1 з 5 місць) у 2019 році порівняно з 8% у 1998 р.

І хоча в Україні з 2005 року діє Закон «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», жінки в нашій країні досі стикаються з нерівністю.

Так, за даними Програми розвитку ООН, жінки в Україні отримують у середньому на 20% менше за чоловіків. Також жінки виконують більшість неоплачуваних домашніх обов’язків та обов’язків по догляду за членами сім’ї – удвічі більше, ніж чоловіки, що суттєво впливає на їхній вибір освіти та кар’єри.

Як і по всьому світу, в Україні спостерігалося зростання кількості випадків домашнього насильства під час пандемії, причому більшість постраждалих становили жінки. Навіть до кризи, спричиненої спалахом COVID-19, гендерно зумовлене насильство було дуже поширеною проблемою: 2 з 3 жінок зазнали психологічного, фізичного або сексуального насильства в Україні.

Для запобігання цього держава забезпечує постраждалим від насильства за ознакою статі особам доступ до правосуддя та інших механізмів юридичного захисту, у тому числі шляхом надання безоплатної правової допомоги у порядку, встановленому Законом України «Про безоплатну правову допомогу».

Для відстоювання прав жінок та всебічного посилення потенціалу жіночого лідерства у сферах, які стосуються готовності до пандемії та реагування на неї, важливо враховувати точку зору жінок при розробці й реалізації політик і програм у всіх сферах, а також на всіх етапах реагування на пандемію та відновлення після неї.

Довідково:

Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» наприкінці лютого 2021 року показали, що 35% опитаних вважають, що нерівності між жінками і чоловіками в Україні доволі поширені. Остання думка частіше зустрічається серед жінок, аніж серед чоловіків. За останні 5 років спостерігається незначне зростання кількості тих, хто вважає, що нерівності є розповсюдженими.

Говорячи про можливості кар’єрного зростання в Україні, третина переконана, що у чоловіків у цій сфері є переваги, стосовно жінок такої думки дотримуються лише 12%.

Щодо оплати праці, то 45% вважають, що в українських чоловіків тут більше можливостей. 43% кажуть про рівні можливості обох статей, 7% так думають щодо жінок.

Стосовно можливостей у політиці, то більшість (54%) говорить про кращі шанси для чоловіків, 37% – обох статей, лише 6% – для жінок.