Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

Робота для малозабезпечених та переселенців  

Проект «Рука допомоги» спрямований на вирішення питань залучення до роботи непрацюючих членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб.

докладніше >>

Телефон довіри

Щодня з 9:00 до 18:00 (у п'ятницю до 16:45) працює телефон довіри Північно-східного офісу Держаудитслужби. За телефоном (057) 700-96-09 кожен громадянин може:

докладніше >>

Учасникам АТО

Управління праці та соціального захисту населення РДА запрошує учасників АТО пройти безоплатне навчання для здобуття професійно-технічної освіти. Довідки  за тел. 23498

докладніше >>

Архів новин

Травень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Галерея

Погода

У Міжнародний день пам’яток та історичних місць, який відзначається 18 квітня, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Тетяна Кулешова розповіла про нерухомі пам’ятки історії та культури Чугуївщини і порушила проблему їх збереження.

 

На території Чугуївського району налічується 179 пам’яток культурної спадщини, з них: археології – 146; історії – 29 (було 33 разом з чотирма демонтованими пам’ятниками, які підпали під дію законів про декомунізацію); монументального мистецтва – 2 (пам’ятник Т.Шевченку в Малинівці та пам’ятник Є.Мухіну в Зарожному); архітектури – 4 (храми  Володимирської Ікони Божої Матері у селищі Кочеток,  Свято-Введенський у Введенці, Свято-Троїцький у Граковому і  аракчеєвські будівлі в Коробочкиному).

У 1976 році в Україні було прийнято Закон «Про охорону і використання пам’яток історії та культури», але він фактично не працює, і сьогодні пам’ятники, історичні місця та заповідні зони нещадно знищуються.

Згідно зі ст.32 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» безпосередній контроль на місцях та охорона  пам’яток здійснюються сільськими, селищними головами, однак вони не завжди бажають брати на баланс встановлені нові пам’ятки. Наприклад, лише в Малинівці 7 пам’ятних знаків (і прилегла до них територія) підтримуються селищною радою у належному стані, але не стоять на балансі селищної ради. Це пам’ятний знак воїнам-афганцям;  пам’ятний хрест односельцям, загиблим від голоду в 1932-1933 роках в Україні; пам’ятний знак жертвам нацизму на місці розташування  табору військовополонених та пам’ятний хрест на місці страти військовополонених на околиці селища; пам’ятна дошка Герою Радянського Союзу Ришкову І.І. та повному кавалеру Ордену Слави Гончарову П.Т.; хрест на могилі Якова Острянина; скульптурна група «Попандупуло і Сметана» з відомої кінострічки.

Якщо пам’ятки історії, архітектури і монументального мистецтва підтримуються згідно з договорами охоронних зобов’язань, взятих  на себе сільськими і селищними радами, то пам’ятки археології піддаються руйнуванню через незаконні пошукові роботи, в результаті розпаювання та розорювання земель, на  яких знаходяться пам’ятки археології кургани.

Існує багато проблем, які впродовж десятиліть накопичувалися у сфері охорони культурної спадщини як на державному, так і на районному рівнях: недостатнє  фінансування заходів з охорони пам’яток,  відсутність єдиної структури і, як наслідок, невпорядкованість діяльності, невиконання у повному обсязі  Державної  програми  паспортизації  пам’яток тощо. Однак коли є бажання, то громади в змозі забезпечити охорону місцевих об’єктів культурної спадщини та підтримку їх в належному стані.