Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

Робота для малозабезпечених та переселенців  

Проект «Рука допомоги» спрямований на вирішення питань залучення до роботи непрацюючих членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб.

докладніше >>

Телефон довіри

Щодня з 9:00 до 18:00 (у п'ятницю до 16:45) працює телефон довіри Північно-східного офісу Держаудитслужби. За телефоном (057) 700-96-09 кожен громадянин може:

докладніше >>

Учасникам АТО

Управління праці та соціального захисту населення РДА запрошує учасників АТО пройти безоплатне навчання для здобуття професійно-технічної освіти. Довідки  за тел. 23498

докладніше >>

Архів новин

Травень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Галерея

Погода

14 червня в ХОДА пройшов практичний семінар, на якому обговорили актуальні питання підготовки проектів розвитку об’єднаних територіальних громад області.

 

Як зазначили організатори, у першу чергу, мова йде про підготовку проектів, що фінансуються коштом Державного фонду регіонального розвитку та субвенції на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

Основними учасниками заходу стали експерти Харківського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», фахівці ХОДА та представники проектних команд ОТГ і громад, які ініціювали процес об’єднання.

За даними заступника начальника Управління з питань розвитку транспортної інфраструктури, торгівлі та фінансових ресурсів Департаменту економіки та міжнародних відносин ХОДА Ольги Шамаєвої, такі семінари будуть проводитися регулярно.

«Наша мета – надати повну інформацію представникам ОТГ та навчити їх готувати якісні проекти, - зазначила Ольга Шамаєва. - Наразі з державного бюджету на розвиток інфраструктури субвенцію отримують 4 громади. Це Старосалтівська ОТГ - 5,8 млн грн, Мереф'янська - 1,7 млн грн, Чкалівська - 5,2 млн грн, Роганська - близько 5 млн грн. Кошти можна буде спрямувати на інфраструктурні проекти, які сама громада запланувала. Про порядок оформлення заявок та підготовку проектів ми сьогодні й говоримо».

Директор Харківського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Діана Баринова представила експертів центру Володимира Родченка та Віктора Нестеренка, які надаватимуть ОТГ консультації щодо написання проектів сталого розвитку територій. Вона зауважила, що, окрім 4 ОТГ, які отримають субвенцію на розвиток інфраструктури, інші території можуть претендувати на кошти ДФРР у рамках проектного конкурсу на 2018 рік.

«Фінансування проектів коштом ДФРР також є нашим шансом показати на місцях можливості децентралізації. Адже основний мотиваційний фактор децентралізації – саме фінанси і розвиток території, й такі можливості надає держава. Сьогоднішній семінар покликаний навчити лідерів ОТГ ефективно використати кошти на місцях», - сказала Діана Баринова.

За даними ХЦРМС, на Харківщині планується створити 57 ОТГ. Наразі створено 6 об’єднаних громад: Старосалтівська селищна Вовчанського району, Чкаловська селищна Чугуївського району, Роганська селищна Харківського району, Мереф’янська міська Харківського району, Нововодолазька селищна Нововодолазького району та Зачепилівська селищна Зачепилівського району. Близько 15 потенційних центрів ОТГ ініціювали процес об’єднання та знаходяться в його активній фазі. (Сайт ХОДА)