Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

Робота для малозабезпечених та переселенців  

Проект «Рука допомоги» спрямований на вирішення питань залучення до роботи непрацюючих членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб.

докладніше >>

Телефон довіри

Щодня з 9:00 до 18:00 (у п'ятницю до 16:45) працює телефон довіри Північно-східного офісу Держаудитслужби. За телефоном (057) 700-96-09 кожен громадянин може:

докладніше >>

Учасникам АТО

Управління праці та соціального захисту населення РДА запрошує учасників АТО пройти безоплатне навчання для здобуття професійно-технічної освіти. Довідки  за тел. 23498

докладніше >>

Архів новин

Травень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Галерея

Погода

Про це повідомила начальник відділу охорони здоров'я райдержадміністрації Наталя Герез. Розгортання реформи первинної ланки медичного обслуговування населення у Харківській області розпочалося з Чугуївського району та міста Чугуєва. 

 

Ініціатива Харківської експертної групи з підтримки медичної реформи «Трансформація первинної медицини в Харківській області», яка передбачає поступове розгортання реформи первинної ланки медичного обслуговування, була затверджена директором Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації та включена до Обласної програми «Здоров’я Слобожанщини» в 2016 році.

Харківська експертна група 9 лютого 2016 року надала свій проект керівникам міста, району та медичних закладів. Між зацікавленими сторонами було підписано Меморандум про співпрацю. Міністерством охорони здоров`я України проект в місті Чугуєві визначений як орієнтир для загальнонаціонального реформування системи охорони здоров’я України.

З метою його реалізації у минулому році було проведено такі заходи:

соціологічне дослідження серед мешканців Чугуєва з метою визначення їх ставлення до сімейної медицини та медичної реформи;

громадські слухання в м. Чугуєві  та населених пунктах району щодо медичної реформи та автономізації Центру, де були поширені результати дослідження  серед мешканців міста і району;

навчання лікарів та медичних сестер Центру навичкам управління автономною практикою сімейного лікаря і сучасним методам діагностики та лікування ключових хвороб (відбулося 10 занять на базі Центру);

консультації для адміністративного персоналу Центру;

ярмарок здоров`я, на якому були представлені сімейні лікарі для вільного та свідомого вибору населенням.

Крім того, розроблено пакет документів для автономного комунального підприємства центру первинної медико-санітарної допомоги (статут, організаційна структура, методичні рекомендації щодо процесу автономізації) і створено  економічну модель автономної практики сімейного лікаря.

У поточному році в рамках проекту згідно з методичними  рекомендаціями МОЗ України з питань перетворення закладів охорони здоров’я з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства на сесії Чугуївської районної ради  розглянуто питання про припинення юридичної особи КЗОЗ «Чугуївський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» шляхом реорганізації у некомерційне комунальне підприємство.

Реформа сімейної медицини  істотно змінить принципи фінансування медичної допомоги, організацію та управління медичними закладами. Автономна практика сімейного лікаря, можливість самостійно розпоряджатися коштами та іншими ресурсами, вільний вибір пацієнтом свого сімейного лікаря на умовах договірних відносин, єдина електронна картка пацієнта – це основа мотивації для підвищення якості надання медичних послуг та зацікавленості пацієнта в своєму здоров’ї.

З метою подальшого реформування медичної сфери зараз йде прийняття законодавчих актів з питань нового підходу до фінансування сфери охорони здоров'я та системи надання медичної допомоги.