Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

Професійна освіта і підвищення кваліфікації

докладніше >>

Форум бізнес- і ІТ-лідерів в Києві 21 червня 2018 року

докладніше >>

Робота для малозабезпечених та переселенців 

докладніше >>

Учасникам АТО

Управління праці та соціального захисту населення РДА запрошує учасників АТО пройти безоплатне навчання для здобуття професійно-технічної освіти. Довідки  за тел. 2-34-98, 093-462-34-98

докладніше >>

Архів новин

Червень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Галерея

Погода

Міністерство оборони та Головне управління Національної гвардії України вже мають певні напрацювання щодо створення таких центрів по всій країні.

 

За дорученням Президента України відбулася нарада «Нагальні питання організації реабілітації учасників антитерористичної операції» під керівництвом Уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників антитерористичної операції, які одержали поранення, контузію, каліцтво або інше захворювання під час участі в антитерористичній операції, Вадима Свириденка.

На нараді, зокрема, обговорювали питання організації відправлення учасників АТО на лікування та реабілітацію до США та забезпечення немедичних витрат, пов’язаних з перебування у США бійців, які отримали особливо складні поранення, під час проходження лікування та реабілітації у військово-медичних закладах США. Адже українські лікарі мають достатньо досвіду для лікування різних поранень. На жаль, досі виникають складнощі під час лікування поранень очей, поранень головного та спинного мозку.

Крім цього, порушувалося питання забезпечення реалізації президентської ініціативи щодо створення національних реабілітаційних центрів для учасників АТО та створення мережі таких закладів. Незабаром запрацює перший центр у Львівській області. Пілотний проект передбачає близько 100 осіб, які отримають можливість відпочити та відновитись. Центри, які будуть створені Міністерством оборони, та центр, який вже працює від Міністерства внутрішніх справ, передбачають комплексну терапію, яка забезпечує швидке та більш якісне відновлення. 

Крім цього, передбачено створення національного ПТСР центру, що буде у відомстві Міністерства охорони здоров’я та зможе забезпечити повний курс лікування учасникам бойових дій, що мають такий діагноз.

Вадим Свириденко сказав, що однією з цілей побудови нової системи реабілітації є перехід від ручного управління кожним питанням до системного підходу. Зараз багато питань, що виникають у лікуванні, реабілітації, відправленні за кордон, вирішуються за допомогою власних контактів та напрацювань. Система допомоги, що буде незабаром створена, має функціонувати без додаткового втручання та бути ефективною.

Директор військово-медичного департаменту Міністерства оборони України Андрій Верба наголосив: «Відповідно до світової статистики офіцери, які звільняються або повертаються з війни, проживають після цього тільки 7-12 років. Це пов’язано з неналежною увагою з боку суспільства, неможливістю офіцеру «перебудуватись» та змінити своє життя. Наше завдання - зробити все можливо, щоб збільшити кількість прожитих років наших військових».

У нараді взяли участь народні депутати України, уповноважені представники Міністерства охорони здоров’я, Міністерства соціальної політики, Міністерства оборони, Державної служби у справах ветеранів АТО, офісу Агенції НАТО з підтримки і постачання в Україні, керівник проекту Трастового фонду НАТО з медичної реабілітації в Україні, інші зацікавлені особи. (Сайт ХОДА)