Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

Робота для малозабезпечених та переселенців  

Проект «Рука допомоги» спрямований на вирішення питань залучення до роботи непрацюючих членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб.

докладніше >>

Телефон довіри

Щодня з 9:00 до 18:00 (у п'ятницю до 16:45) працює телефон довіри Північно-східного офісу Держаудитслужби. За телефоном (057) 700-96-09 кожен громадянин може:

докладніше >>

Учасникам АТО

Управління праці та соціального захисту населення РДА запрошує учасників АТО пройти безоплатне навчання для здобуття професійно-технічної освіти. Довідки  за тел. 23498

докладніше >>

Архів новин

Травень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Галерея

Погода

Зараз на Харківщині створено і працюють шість об'єднаних громад. Чотири з них – Старосалтівська, Чкаловська, Роганська та Мерефянська – з січня  цього року отримують гроші безпосередньо з державної скарбниці, а до кінця року до їх бюджетів надійде ще й субвенція на розвиток інфраструктури.

 

Після об'єднання Старосалтівська громада отримала в своє розпорядження частину коштів від податків (на доходи фізичних осіб, від земельного й на  сільгоспвиробників, а також екологічного збору та збору з усіх видів нерухомості). Дотаційними з держбюджету залишилися об'єкти соціальної сфери –  охорона здоров'я, культура і освіта.

В цілому ж бюджет громади після закінчення процесу об'єднання збільшився з майже 14 млн до 41: в цьому році запланували бюджет з субвенціями в 41 млн. Власних надходжень сподіваються  заробити мільйонів 17-18. У  порівнянні з минулим роком надходжень стало більше приблизно на 3 млн 200 тис. грн.

У власність громади перейшли всі комунальні установи, в тому числі 5 шкіл, один навчально-виховний комплекс і три дитячих садки. Жоден об'єкт не закрито. В громаді створено власний відділ освіти. Після об'єднання всі додаткові виплати педагогам зберегли, розповідають в Старосалтівське громаді. Оплачують курси підвищення кваліфікації, відрядження, поїздки на сесії вчителів, які самі навчаються, в повному обсязі виплачують «відпускні» та «на оздоровлення», роботу класних керівників, утримання кабінетів і перевірку зошитів. Є ініціатива виділення майже 4 млн грн на виплату матеріальної допомоги обслуговуючому персоналу в мережі освітніх установ і не тільки.

Зараз зарплату медикам в об'єднаній громаді платять через районну раду. Медичну сферу громада поки що не взяла на свій баланс і не планує до завершення реформи у національному масштабі. А ось пожежна станція незабаром перейде у власність громади. Гроші на її утримання вже є.

Кипить робота і в культурній сфері. Реконструкція і ремонти за гроші об'єднаної громади із залученням коштів обласного бюджету розпочалися в установах культури двох сіл. Гордість громади – оновлений Старосалтівський будинок культури.

До кінця року старосалтівчани отримають державну субвенцію на розвиток інфраструктури у сумі майже 6 млн грн. На ці гроші планують відремонтувати приміщення та завезти обладнання в місцеву амбулаторію. А також в тій же будівлі – відкрити Центр надання адміністративних послуг.

На тлі перших досягнень залишаються старими проблемами житлово-комунальне господарство і дороги. На останні в цьому році з власного бюджету витратять поки лише 950 тис. грн. Але це лише початок. Є проблеми і з водопровідною системою сіл і селищ, яка тепер теж на балансі громади.

До того ж в громаді мало власної комунальної техніки. Поки з цим допомагають місцеві фермери. За фінансової підтримки обласної влади старосалтівчани змогли купити сміттєвоз. Кілька одиниць комунальної техніки об'єднана громада купить за гроші Держфонду регіонального розвитку.

11 міні-проектів Старосалтівської громади стали переможцями обласного конкурсу «Разом в майбутнє». Результат (1 мільйон 125 тис. грн) витратять на вікна і двері в навчальних закладах, спортивні й дитячі майданчики, а також на інші потреби.

Але разом із залученням коштів зовнішніх донорів в громаді шукають можливості поповнити бюджет за рахунок внутрішніх ресурсів. Наприклад, укладають договори на оренду порожніх приміщень. Працюють над налагодженням системи поповнення надходжень за рахунок землі. Оскільки мають рекреаційну зону, займаються питанням введення туристичного збору. (Об’єктив)