Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

Професійна освіта і підвищення кваліфікації

докладніше >>

Введено стільникові номери телефонів управління праці та соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Робота для малозабезпечених та переселенців 

докладніше >>

Учасникам АТО

Управління праці та соціального захисту населення РДА запрошує учасників АТО пройти безоплатне навчання для здобуття професійно-технічної освіти. Довідки  за тел. 2-34-98, 093-462-34-98

докладніше >>

Архів новин

Липень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Галерея

Погода

Директор Департаменту ЖКГ та розвитку інфраструктури ХОДА Сергій Магдисюк пояснив, що відповідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», до серпня цього року лічильники води і тепла в будинках встановлювали за рахунок  обслуговуючих підприємств.

 

«Усі витрати на встановлення приладів обліку лягали в тариф і враховувалися в процесі прийняття та виконання інвестиційної програми. Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» зобов'язує операторів зовнішніх інженерних мереж обладнати 100% житлових будинків побутовими вузлами обліку теплової енергії та води за рахунок споживачів», - повідомив Сергій Магдисюк.

До 2 серпня 2018 року житловий фонд на 100% має бути оснащеним приладами обліку теплової енергії. Прилади обліку гарячої й холодної води в нежитлових приміщеннях повинні встановити протягом року, в житлових - протягом двох років. Також закон забороняє приєднувати до зовнішніх інженерних систем нові будинки, якщо вони не обладнані приладами обліку.

«За оцінками експертів, після виконання всіх заходів, які прописані в законі, невраховані витрати води буде знижено на 3/4, а споживання теплової енергії скоротиться на 15 -20%», - навів дані Сергій Магдисюк .

Начальник Управління паливно-енергетичного комплексу ХОДА Олексій Белоцький нагадав про норми Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».

«Згідно з цим законом, до 1 січня 2018 року в усіх абонентів повинні бути встановлені вузли обліку газу, що дозволить ефективно використовувати енергоресурси. Обов'язок щодо установки вузлів обліку лежить на газорозподільних підприємствах. У Харкові це «Харківміськгаз», а на території області - «Харківгаз». Категорія, яка ще не повністю покрита вузлами обліку, - це споживачі, у яких є газові плити», - повідомив Олексій Белоцький.

Він також зазначив, що установка загальнобудинкових лічильників викликала резонанс з боку споживачів, які не погодилися розраховувати споживання газу за уніфікованим обліком.

«З боку ХОДА була проведена робота - газорозподільні підприємства на сьогодні припинили установку загальнобудинкових вузлів обліку. Там, де вони встановлені, їх будуть використовувати як технологічні», - зазначив Олексій Белоцький.

 

Довідка. За даними Департаменту ЖКГ та розвитку інфраструктури ХОДА, в Харківській області рівень забезпечення будинковими приладами обліку тепла становить 69%, приладами обліку гарячої води - 8,2%,  холодної води - 37,2%. У 2017 році лічильники теплової енергії встановили в 694 житлових будинках (необхідно оснастити ще 2052 житлових будинки). У середньому вартість одного приладу обліку теплової енергії - від 20 до 50 тис. грн з урахуванням ПДВ. Орієнтовна сума, що необхідна для оснащення житлового фонду приладами обліку теплової енергії, становить близько 100 млн грн. (Сайт ХОДА)