Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

Введено стільникові номери телефонів управління праці та соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Робота для малозабезпечених та переселенців 

докладніше >>

Телефон довіри Держаудитслужби

докладніше >>

Учасникам АТО

Управління праці та соціального захисту населення РДА запрошує учасників АТО пройти безоплатне навчання для здобуття професійно-технічної освіти. Довідки  за тел. 2-34-98, 093-462-34-98

докладніше >>

Архів новин

Жовтень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Галерея

Повідомлення про корупцію

На цьому наголосила начальник відділу охорони здоров’я райдержадміністрації Наталя Герез, виступаючи на семінарі з сільськими, селищними головами та секретарями місцевих рад.

 

Високий рівень онкопатології, сказала вона, зобов’язує нас знову і знову повертатися до цього питання, визначати шляхи впливу на таку ситуацію та планувати заходи боротьби зі злоякісними новоутвореннями.

Існують досить дієві заходи онкопрофілактики, які не виходять за межі здорового способу життя. Ці прості речі зменшують захворюваність на злоякісні новоутворення у рази, а іноді рятують життя пацієнта: здорове харчування, фізична активність, відмова від шкідливих звичок, особливо куріння, зменшення впливу канцерогенів на організм, вакцинація проти тих онкологічних хвороб, які виникають внаслідок інфікування вірусом.

Сьогодні у лікарні створені усі умови для своєчасного обстеження на виявлення найпоширеніших онкологічних хвороб. Рак молочної залози,  смертність до року від моменту виявлення хвороби можна попередити, пройшовши мамографічне дослідження. Тим більше, що не кожна лікарня має такий діагностичний апарат, як встановлений у нашій районній лікарні, вартість якого становить 4,5 млн. грн. Протягом року пройшли обстеження 1342 жінки, виявлено 48 осіб з підозрою на онкологічну патологію.

Для виявлення візованих форм раку організовано роботу чоловічого та жіночого оглядових кабінетів. Своєчасне обстеження дає можливість на ранніх стадіях діагностувати рак шкіри, порожнини роту, прямої кишки, молочних залоз, новоутворень щитовидної залози. В чоловічому оглядовому кабінеті виявлено 12 випадків онкологічної патології, в жіночому – 4.

На Чугуївщині створено такі умови оглядів для населення, коли людям не треба витрачати кошти на дорогу до лікарні, час на черги до лікаря, а потрібно просто в зазначений день прийти на огляд у свою амбулаторію. Аналіз виїздів бригад протягом останніх трьох місяців (серпень-жовтень) показав, що всього флюорогафічно обстежено пересувним флюорографом 2130 осіб, а загалом обстежено 35 862 чол. Однак для того, щоб розширити коло осіб, які проходять медогляд, потрібна допомога органів місцевого самоврядування.

Організація профілактичних оглядів, включаючи огляди виїзними бригадами в населених пунктах району, забезпечила виявлення випадків онкопатології. За 10  місяців здійснено 33 виїзди та оглянуто 1558 осіб, виявлено 11 випадків онкопатології.

Сучасне медичне обладнання дозволяє виявити не лише злоякісні новоутворення, але визначити об’єм пухлини, стан оточуючих органів. А раннє виявлення патології залежить від пацієнта, який може сам себе обстежити та пройти обстеження у лікаря.

На початку року відділом охорони здоров'я було розроблено програму «Онкологія», практично усі виконкоми теж прийняли такі програми і надають допомогу на спеціальне лікування своїх мешканців. З районного бюджету для районної лікарні виділено додаткові кошти на заходи для боротьби з онкологією.