Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

Введено стільникові номери телефонів управління праці та соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Робота для малозабезпечених та переселенців 

докладніше >>

Телефон довіри Держаудитслужби

докладніше >>

Учасникам АТО

Управління праці та соціального захисту населення РДА запрошує учасників АТО пройти безоплатне навчання для здобуття професійно-технічної освіти. Довідки  за тел. 2-34-98, 093-462-34-98

докладніше >>

Архів новин

Жовтень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Галерея

Повідомлення про корупцію

На даний час в нашій країні важливою проблемою в трудових відносинах є легалізація зайнятості населення. Багато роботодавців, в основному, зі сфери малого та середнього бізнесу не укладають трудові договори з найманими працівниками.

 

Громадяни погоджуються на будь-які умови роботодавця, при цьому втрачають можливість користування державними гарантіями, зокрема: допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, субсидії. Приховування реального доходу впливає на недостовірність наданої інформації при зверненні за соціальними пільгами; втрачається трудовий стаж при розрахунку розміру пенсії; відсутність внесків до фонду соціального страхування унеможливлює соціальний захист працівника при хворобі або настанні нещасного випадку на виробництві. Працівники втрачають право на отримання гарантованої державою відпустки, своєчасної та не нижче мінімальних гарантій в оплаті праці заробітної плати.

Все це сприяє погіршенню якісних характеристик робочих місць, недостатньому введенню в дію нових робочих місць, особливо для кваліфікованих кадрів, що, в свою чергу, збільшує обсяги та рівень безробіття, знижує продуктивність праці і конкурентоспроможність виробництва. Значно зменшуються його доходи, що може призвести до банкрутства підприємства.

Не менш важливим є той факт, що рівень надходження податку на доходи фізичних осіб у місцевий бюджет знаходиться у прямій залежності від рівня нарахованої заробітної плати. На сьогодні втрати бюджету від прихованої “в конвертах” заробітної плати великі. Тому дуже важливо, щоб працівники отримували заробітну плату не “в конвертах”, а офіційно, бо саме у такому випадку місцевий бюджет має стабільні надходження.

Отже громадянам немає сенсу позбавляти себе соціальних благ, сприяючи порушенням трудового законодавства. Кожен має дбати про своє забезпечення в старості.

А роботодавцям не слід чекати перевірки – надійно та спокійніше  своєчасно оформляти найманих робітників, виплачувати і відображати в звітності їх реальну зарплату. Адже ухиляння від сплати податків в усіх проявах, у т.ч. шляхом використання нелегальної найманої праці, тягне фінансову, адміністративну та кримінальну відповідальність.

За більш детальною інформацією з цього питання звертайтеся до управління праці та соціального захисту населення Чугуївської райдержадміністрації за адресою: м. Чугуїв, вул. Старонікольська, 35, тел.: 2-34-98.