Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

23 січня 2019 року відбудеться прийом громадян керівництвом ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області

докладніше >>

Введено стільникові номери телефонів управління праці та соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Учасникам АТО

Управління праці та соціального захисту населення РДА запрошує учасників АТО пройти безоплатне навчання для здобуття професійно-технічної освіти. Довідки  за тел. 2-34-98, 093-462-34-98

докладніше >>

Архів новин

Січень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Галерея

Повідомлення про корупцію

Світовий досвід економічного розвитку свідчить, що колдоговірна практика є найбільш ефективним і цивілізованим методом узгодження дій працівників і роботодавців.

 

Райдержадміністрація, спільні представницькі органи роботодавців та профспілок району звертаються до керівників і голів профспілкових комітетів підприємств, установ та організацій усіх форм власності, які використовують найману працю, з рекомендацією посилити конструктивний соціальний діалог, підбити підсумки виконання зобов'язань колективних договорів за 2017 рік, а також своєчасно розпочати двосторонні переговори щодо укладання колективних договорів у І кварталі 2018 року з подальшою їх реєстрацією.

Оскільки державне регулювання трудових відносин виступає в якості базового мінімуму трудових прав працівників, колективний договір, як локально-правовий нормативний акт, повинен регулювати економічні, трудові та соціальні відносини безпосередньо на підприємствах, в установах та організаціях.

Колективний договір, укладений з дотриманням чинного законодавства та з урахуванням реальних можливостей підприємств, установ та організацій сприяє стабільності, високопродуктивній діяльності, створенню надійної основи соціального захисту працівників, уникненню трудових конфліктів, соціальної напруги в колективі.

Сучасний колективний договір повинен містити заходи, спрямовані на забезпечення життєво важливих потреб працівників: повноцінну зайнятість, збереження робочих місць, гідну заробітну плату та недопущення її заборгованості, збереження здоров’я через безпечні умови праці, розширення соціальних гарантій та визначення конкретного механізму їх реалізації.

При розробці колдоговорів обов’язково мають бути додержані, в якості мінімальних гарантій, норми трудового законодавства України, а також положення галузевих угод.

Правові засади розроблення, укладання та виконання колективних договорів визначені Законами України «Про колективні договори і угоди», «Про соціальний діалог», «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», Кодексом законів про працю, Конвенцією МОП № 98 «Щодо застосування принципів права на організацію і укладання колективних договорів», а також ст. 65 Господарського кодексу України.

         З питань отримання методичної допомоги та роз’яснень щодо проведення колективних переговорів, укладання нових або перегляду діючих колективних договорів, керівники підприємств, представники профспілкових організацій або трудових колективів можуть звертатися до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації за адресою: м. Чугуїв, вул. Старонікольська, буд. 35. Телефон для довідок: 2-34-98, відділ з питань праці та зайнятості населення.