Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

Введено стільникові номери телефонів управління праці та соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Телефон довіри Держаудитслужби

докладніше >>

Учасникам АТО

Управління праці та соціального захисту населення РДА запрошує учасників АТО пройти безоплатне навчання для здобуття професійно-технічної освіти. Довідки  за тел. 2-34-98, 093-462-34-98

докладніше >>

Архів новин

Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Галерея

Повідомлення про корупцію

Для аграріїв початок польових робіт – один з найвідповідальніших періодів виробництва. Щойно підсохне рілля, на поля Чугуївщини вийде ґрунтообробна, а за нею й посівна техніка. В цьому році необхідно виконати великий обсяг робіт з догляду посівів озимих, вчасно та, головне, якісно, висіяти насіння ярих культур.

 

Погодні умови завжди вносять свої корективи в діяльність аграріїв, обумовлюють застосування тих чи інших заходів, корегують технології вирощування. Згідно з прогнозом температурні показники квітня-травня будуть сприятливими для посіву всіх культур. Велика кількість опадів створила достатній запас вологи. Відсутність перепаду від високих денних температур до низьких нічних сприятимуть інтенсивному поновленню вегетації озимих зернових культур та дружніх сходів ярих зернових, що плануються до висіву.

Згідно зі зведеним планом розвитку агропромислового комплексу та сільських територій аграрії району навесні цього року планують висіяти 12,1 тис га ярих зернових і зернобобових культур, 16,8 тис га технічних, 100 га овочевих та 3,3 тис га кормових культур.

За попередніми розрахунками посівна компанія 2018 року коштуватиме на 23% дорожче, ніж торік. Найбільше серед виробничих ресурсів зросли загальні витрати на добрива (+33%), пально-мастильні матеріали (+29%) та насіння (+17%). Підприємствами району вже завезено та є договори на постачання на 3,9 тис тонн мінеральних добрив, що складає 114,1% до розрахункової потреби, 72 тонни засобів захисту рослин, або 104,3% до потреби, забезпечено 100% потреби високоякісного насіння сортів гібридів вітчизняного та імпортного виробництва.

Близько 66 % посівів озимої пшениці через несприятливі погодні умови, що склалися восени минулого року, знаходяться в задовільному стані, а близько 5 % – у слабкому та зрідженому.

Першочерговим та досить відповідальним заходом, яким найближчим часом будуть зайняті аграрії, стане перше, так зване регенеративне, підживлення азотними добривами посівів озимих зернових культур на площі 13,7 тис га. Цей агрозахід активізує відростання надземних органів рослин, пошкоджених під час зимівлі, та кореневої системи, позитивно вплине на подальше формування колосків в колосі.

Крім аміачної селітри, що традиційно застосовується господарствами в цей період, все більшої популярності набувають карбамідно-аміачні суміші – рідкі добрива, які мають в своєму складі азот в трьох поживних формах, ефективні в застосуванні, а головне найдешевші в порівняні з іншими азотними добривами, що є на ринку України. Цієї весни карбамідно-аміачні сумішей буде внесено до 2 тис. тонн.

Характерним для нинішньої весни є те, що всі агротехнічні заходи потрібно буде проводити майже одночасно. Паралельно з підживленням озимих, прикриттям вологи буде йти посів ранніх зернових та зернобобових культур. Під них відведено 1,7 тис. га. Це досить невеликий обсяг для нашого району, виконання якого займе 2-3 дні.

У міру прогрівання ґрунту до сприятливих температур, а це орієнтовно 19-20 квітня, аграрії масово розпочнуть висів соняшнику. За останні роки соняшник займає все більші площі в сівозмінах. Наприклад, в цілому по району насиченість сівозмін цією культурою сягає до 30% (до 16,5-17 тис га). Це пояснюється, в першу чергу, економічною вигодою від вирощування цієї культури, але разом з тим несе певні проблеми для вирощування інших культур. З розширенням посівних площ соняшнику, менше висівається культур, які традиційно вважались в нашій природно-кліматичній зоні добрим попередником для посіву озимої пшениці.

Слід вважати, що посівні площі найбільш значних культур: озимої пшениці, кукурудзи та соняшнику дійшли до максимально можливого співвідношення, і їх збільшення, або зменшення в подальшому буде обумовлюватися або природними кліматичними факторами, або формуванням попиту та пропозиції на світових ринках. Крім того, у зв’язку з розширенням виробництва в галузі тваринництва, щорічно зростає внутрішня потреба в концентрованих кормах, в першу чергу кукурудзяного корнажу.

Враховуючі оптимальні терміни проведення посівних робіт, до 25 квітня-1 травня необхідно висіяти соняшник та до 6-10 травня завершити посів кукурудзи на 9,9 тис га.