Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

Введено стільникові номери телефонів управління праці та соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Телефон довіри Держаудитслужби

докладніше >>

Учасникам АТО

Управління праці та соціального захисту населення РДА запрошує учасників АТО пройти безоплатне навчання для здобуття професійно-технічної освіти. Довідки  за тел. 2-34-98, 093-462-34-98

докладніше >>

Архів новин

Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Галерея

Повідомлення про корупцію

Служба зайнятості мотивує дорослих громадян, чия професія стала неактуальною на ринку праці, і тих, хто потребує модернізації професійних навичок та умінь, до продуктивної зайнятості, заохочуючи молодь і людей старшого віку до здобуття фахових знань у різних сферах професійної діяльності.

 

Мережа центрів професійно-технічної освіти служби зайнятості розташована по всій Україні, має сучасну матеріально-технічну базу та фаховий склад викладачів. Навчання на безоплатній основі безробітних громадян, які перебувають на обліку в службі зайнятості, у центрах ПТО, зокрема, Харківському центрі професійно-технічної освіти, дає можливість забезпечити достатньо високий рівень професіоналізму працівника, його конкурентоспроможність та працевлаштування. Тут навчання здійснюється з урахуванням вимог ринку праці та перспектив розвитку нашого регіону. З 2018 року до 26-ти робітничих професій, за якими можна було отримати професійну освіту в Харківському ЦПТО, додалося ще кілька. Набуття освіти проводиться як за груповою, так і за індивідуальною формами навчання. До того ж групи формуються протягом року, без перерви на канікули, що є зручним, зокрема, для безробітних, які працюють посезонно.  Терміни  навчання мінімальні: в середньому від 3 до 5-6 місяців.   Висококваліфікованими працівниками стають шляхом підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації.

Так, у квітні 2018 року запрошуються  до набуття освіти за професіями: налагоджувальник верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням, токар, адміністратор, покоївка, касир торговельного залу – кравець,  манікюрник, перукар (перукар-модельєр).

Ефективною формою набуття професійних навичок є курси цільового призначення, які проводяться для вивчення робітниками нового обладнання, виробів, товарів, матеріалів, послуг, сучасних технологічних процесів, засобів механізації й автоматизації, що використовуються на виробництві, правил і вимог їх безпечної експлуатації, технічної документації, ефективних методів організації праці, питань економіки, законодавчих та нормативно-правових актів тощо.

Комплектування навчальних груп робітниками здійснюється відповідно до тематичної направленості курсів; може також бути організовано  індивідуально. На сьогодні особливим попитом користуються курси з основ бухгалтерського обліку та управління багатоквартирними житловими будинками. Навчання здійснюється під конкретні замовлення роботодавців.

З 2018 року для керівників підприємств та структурних підрозділів проводяться короткотермінові курси за напрямом "Навчання з питань охорони праці посадових осіб".

Важливо, що навчання у ЦПТО здійснюється як за кошти Фонду загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття, якщо громадянин отримав статус безробітного, так і за кошти роботодавця, який хотів би підвищити кваліфікацію персоналу на робочому місці без відриву від виробництва, або за кошти громадян, які не мають статусу безробітного, проте хотіли б отримати освітню послугу.

Порівняно із навчанням в інших освітніх закладах перекваліфікація у ЦПТО ДСЗ має такі переваги:

- прийом слухачів на навчання без вступних іспитів, незалежно від рівня освіти;

- можливість навчатися наближено до місця проживання;

- стислі терміни – навчання;

- комфортна атмосфера для людей різного віку – методисти та викладачі центру мають значний досвід роботи зі слухачами різних вікових категорій, дорослими людьми;

- слухачам з віддалених районів, інших регіонів України надається можливість проживання у комфортабельному гуртожитку готельного типу;
- можливість під час навчання заявити про себе, беручи участь у виставках, конкурсах професійної майстерності, заходах, що організовує служба зайнятості;
- можливість пройти індивідуальне навчання за професією;
- залучення до викладання професіоналів, які мають як педагогічний досвід, так і значний практичний досвід роботи за професіями, що викладають;
- повне забезпечення усіма необхідними матеріалами;

- використання у навчальному процесі новітніх технологій (спеціалізованих програмних засобів навчального призначення, відеоуроків, інтерактивних технологій), що дають можливість підвищити рівень засвоєння матеріалу;
- максимальне врахування вимог роботодавців - навчальні програми узгоджуються із представниками провідних підприємств регіону у відповідних галузях.

По завершенню навчання за професією випускник отримує документ державного зразка.

 

Для реалізації права безробітних громадян пройти перепідготовку, спеціалізацію або підвищити кваліфікацію за державний рахунок видається спеціальний ваучер на навчання.

         Кому він потрібен і як його отримати?

Знання, вміння і навички застарівають з часом, і багато професій втратили актуальність. Ця освіта може суттєво допомогти у вирішенні проблеми працевлаштування або кар’єрного зросту.

Ваучер може отримати особа, яка вже має професійно-технічну або вищу освіту, у віці від 45 років і до досягнення нею пенсійного віку. Страховий (офіційний, із занесенням до трудової) стаж претендента на ваучер повинен бути не менше 15 років. Для переселенців і учасників АТО ці вимоги дещо скореговані. При цьому не важливо, працює людина на момент подачі заяви чи ні, головне - бажання вчитися і підвищувати свою кваліфікацію.

Отримати ваучер на освіту можна тільки один раз.

         Де взяти ваучер?

Ти маєш звернутися до центру зайнятості та написати відповідну заяву. Також потрібно надати оригінали паспорта, трудової книжки, документа про освіту та реєстраційного номера облікової картки платника податків. У разі, якщо трудова книжка знаходиться у роботодавця, можна надати її копію, завірену у відділі кадрів.

При позитивному розгляді твоєї заяви центром зайнятості, забрати ваучер необхідно протягом п’яти робочих днів з моменту отримання повідомлення про його видачу. Потім слід звернутися до приймальної комісії обраного навчального закладу.

        Скільки це коштуватиме?

Держава гарантовано перерахує до обраного тобою навчального закладу суму, яка не може перевищувати 10-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Якщо вартість навчання перевищує цю суму, різницю можна погасити самому  (іноді це робить роботодавець).

Яку професію обрати?

Професію, на отримання якої може бути виданий ваучер, ти обираєш самостійно, але тільки з переліку, зазначеного наказом Кабміну, який формується, виходячи з потреби в кадрах в Україні.

         Де навчатися?

Навчальний заклад ти обираєш самостійно, головне, щоб він мав ліцензію на надання освітніх послуг за ваучером.

Вчитися можна як на денній формі, так і на заочній, вечірній або дистанційній. Умови та вимоги вступу визначає навчальний заклад.

Важливий момент: договір про навчання з відповідним закладом необхідно укласти протягом 90 днів після отримання ваучера.

         Хто не має право на отримання ваучера?

Ті, у кого немає професійно-технічної або вищої освіти, а також ті, хто проходив перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття протягом останніх трьох років. Не можуть взяти ваучер і зареєстровані безробітні.

За більш детальною інформацією звертайтеся  до Чугуївського міського районного центру зайнятості за адресою: м.Чугуїв, вул. Щорса, буд.11, тел.2-62-58.