Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

Введено стільникові номери телефонів управління праці та соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Телефон довіри Держаудитслужби

докладніше >>

Учасникам АТО

Управління праці та соціального захисту населення РДА запрошує учасників АТО пройти безоплатне навчання для здобуття професійно-технічної освіти. Довідки  за тел. 2-34-98, 093-462-34-98

докладніше >>

Архів новин

Квітень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Галерея

Повідомлення про корупцію

Роботодавці очікують від претендентів на вакансії не тільки володіння сучасною технікою та обладнанням, а й масштабних знань у сфері  інноваційних технологій та готовності набувати нових вмінь шляхом професійної освіти.

 

Служба зайнятості втілює проекти, які мотивують громадян, чия професія стала неактуальною на ринку праці, або тих, хто потребує модернізації професійних навичок та умінь, до продуктивної зайнятості, заохочує молодь і людей старшого віку до здобуття фахових знань у різних сферах професійної діяльності.

Мережа центрів  професійно-технічної освіти служби зайнятості розташована по всій Україні, має сучасну матеріально-технічну базу та фаховий склад викладачів. Навчання на безоплатній основі безробітних громадян, які перебувають на обліку в службі зайнятості, у центрах ПТО, зокрема, Харківському центрі професійно-технічної освіти, дає можливість забезпечити достатньо високий рівень професіоналізму працівника, його конкурентоспроможність та працевлаштування. Тут навчання здійснюється з урахуванням вимог ринку праці та перспектив розвитку нашого регіону. З 2018 року до 26-ти робітничих професій, за якими можна було отримати професійну освіту в Харківському ЦПТО, додалося ще декілька.Набуття освіти проводиться як за груповою, так і за індивідуальною формами навчання. До того ж групи формуються протягом року, без перерви на канікули, що є зручним, зокрема, для безробітних, які працюють посезонно.  Терміни  навчання - мінімальні: в середньому від 3 до 5-6 місяців.   Висококваліфікованими працівниками стають шляхом підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації.

У серпні 2018 року можна набути освіту за професіями: оператор верстатів з програмним керуванням; слюсар – ремонтник; токар; покоївка; налагоджувальник верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням; в’язальник трикотажних виробів і полотна;  перукар (перукар-модельєр).

Ефективною формою набуття професійних навичок є курси цільового призначення, які проводяться для вивчення робітниками нового обладнання, виробів, товарів, матеріалів, послуг, сучасних технологічних процесів, засобів механізації й автоматизації, що використовуються на виробництві, правил і вимог їх безпечної експлуатації, технічної документації, ефективних методів організації праці, питань економіки, законодавчих та нормативно-правових актів тощо. Комплектування навчальних груп робітниками здійснюється відповідно до тематичної направленості курсів; може також бути організовано  індивідуально. На сьогодні особливим попитом користуються курси з основ бухгалтерського обліку та управління багатоквартирними житловими будинками. Навчання здійснюється під конкретні замовлення роботодавців.

З 2018 року для керівників підприємств та структурних підрозділів проводяться короткотермінові курси за напрямом "Навчання з питань охорони праці посадових осіб".

Навчання у ЦПТО здійснюється як за кошти Фонду загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття, якщо громадянин отримав статус безробітного, так і за кошти роботодавця, який хотів би підвищити кваліфікацію персоналу на робочому місці без відриву від виробництва, або за кошти громадян, які не мають статусу безробітного, проте хотіли б отримати освітню послугу.

Порівняно із навчанням в інших освітніх закладах перекваліфікація у ЦПТО ДСЗ має такі переваги:

- прийом слухачів на навчання без вступних іспитів, незалежно від рівня освіти;

- можливість навчатися наближено до місця проживання;

- стислі терміни – навчання;

- комфортна атмосфера для людей різного віку – методисти та викладачі центру мають значний досвід роботи зі слухачами різних вікових категорій, дорослими людьми;

- слухачам з віддалених районів, інших регіонів України надається можливість проживання у комфортабельному гуртожитку готельного типу;
- можливість під час навчання заявити про себе, беручи участь у виставках, конкурсах професійної майстерності, заходах, що організовує служба зайнятості;
- можливість пройти індивідуальне навчання за професією;
- залучення до викладання професіоналів, які мають як педагогічний досвід, так і значний практичний досвід роботи за професіями, що викладають;
- повне забезпечення усіма необхідними матеріалами;

- використання у навчальному процесі новітніх технологій (спеціалізованих програмних засобів навчального призначення, відео-уроків, інтерактивних технологій), що дають можливість підвищити рівень засвоєння матеріалу;
- максимальне врахування вимог роботодавців - навчальні програми узгоджуються із представниками провідних підприємств регіону у відповідних галузях.

По завершенню навчання за професією випускник отримує документ державного зразка.

Більш детальну інформацію можна отримати у Чугуївській  міськрайонній філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м.Чугуїв, вул. Героїв-Чорнобильців, буд.11, тел.2-62-58.