Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

Введено стільникові номери телефонів управління праці та соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Телефон довіри Держаудитслужби

докладніше >>

Учасникам АТО

Управління праці та соціального захисту населення РДА запрошує учасників АТО пройти безоплатне навчання для здобуття професійно-технічної освіти. Довідки  за тел. 2-34-98, 093-462-34-98

докладніше >>

Архів новин

Листопад 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Галерея

Повідомлення про корупцію

Фахівці Чугуївської міськрайонної філії Харківського обласного центру зайнятості роз’яснюють, як отримати ваучер на навчання.

 

Постановою Кабінету Міністрів України №207 від 20.03.2013 (зі змінами від 11.04.2018) закріплено право вказаним категоріям громадян пройти перепідготовку, спеціалізацію або підвищити кваліфікацію за державний рахунок. Для цього видається спеціальний ваучер на навчання.

Кому він потрібен і як його отримати?

Ваучер може отримати особа, яка вже має професійно-технічну або вищу освіту, у віці від 45 років і до досягнення нею пенсійного віку. Страховий (офіційний, із занесенням до трудової) стаж претендента на ваучер повинен бути не менше 15 років. Для переселенців і учасників АТО ці вимоги дещо скореговані. При цьому не важливо, працює людина на момент подачі заяви чи ні, головне - бажання вчитися і підвищувати свою кваліфікацію. Отримати ваучер на освіту можна тільки один раз.

Де взяти ваучер?

Потрібно звернутися до центру зайнятості та написати відповідну заяву, додавши до неї оригінали паспорта, трудової книжки, документа про освіту та реєстраційного номера облікової картки платника податків. У разі, якщо трудова книжка знаходиться у роботодавця, можна надати її копію, завірену у відділі кадрів.

При позитивному розгляді заяви центром зайнятості ваучер видається протягом п’яти робочих днів з моменту отримання заявником повідомлення про його видачу. Потім слід звернутися до приймальної комісії обраного навчального закладу.

Скільки це коштуватиме?

Держава гарантовано перерахує до навчального закладу суму, яка не може перевищувати 10-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Якщо вартість навчання перевищує цю суму, різницю може погасити громадянин  (іноді це робить роботодавець).

Яку професію обрати?

Професія, на отримання якої може бути виданий ваучер, обирається за бажанням, але з переліку, зазначеного наказом Кабміну, який формується, виходячи з потреби країни в кадрах.

Де навчатися?

Навчальний заклад обирається за бажанням, головне, щоб він мав ліцензію на надання освітніх послуг за ваучером. Вчитися можна як на денній формі, так і на заочній, вечірній або дистанційній. Умови та вимоги вступу визначає навчальний заклад. Договір про навчання з відповідним закладом необхідно укласти протягом 90 днів після отримання ваучера.

Хто не має права на отримання ваучера?

Ті, у кого немає професійно-технічної або вищої освіти, а також ті, хто проходив перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття протягом останніх трьох років. Не можуть взяти ваучер і зареєстровані безробітні.

Більш детальну інформацію можна отримати у Чугуївській  міськрайонній філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м.Чугуїв, вул. Героїв-Чорнобильців, буд.11, тел.2-62-58