Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

Введено стільникові номери телефонів управління праці та соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Телефон довіри Держаудитслужби

докладніше >>

Учасникам АТО

Управління праці та соціального захисту населення РДА запрошує учасників АТО пройти безоплатне навчання для здобуття професійно-технічної освіти. Довідки  за тел. 2-34-98, 093-462-34-98

докладніше >>

Архів новин

Липень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Галерея

Повідомлення про корупцію

Повідомити про насилля

Про це глава ХОДА повідомила під час зустрічі з колективом Інституту проблем кріобіології та кріомедицини НАН України (ІПКіК НАНУ).

 

Наукову установу керівник області відвідала 31 жовтня. Юлія Світлична поспілкувалася з керівництвом інституту та його колективом, ознайомилася з роботою підрозділів. Вона також передала державну нагороду (звання Заслуженого працівника науки і техніки України) директору інституту Анатолію Гольцеву та відзнаки облдержадміністрації співробітникам.

«Я вражена вашою роботою й тим, наскільки ви натхнені своєю справою, - сказала голова ХОДА. - Унікальний колектив унікального інституту, що створює унікальні розробки. Ви працюєте над технологіями завтрашнього дня. У Харкові ми можемо відкривати завісу майбутнього. І це робите ви. Дякую вам за вашу роботу!».

З моменту свого заснування в 1972 році Інститут проблем кріобіології та кріомедицини займається розробкою технологій кріоконсервування різного виду біологічних об'єктів. Зокрема, тут знаходиться «Низькотемпературний банк біологічних об'єктів», який відноситься до об'єктів Національного надбання України. Банк забезпечує можливість збереження генофонду рідкісних та зникаючих видів рослин і тварин, генофонду людей, біоактивних препаратів, що містять стовбурові клітини, а також їх використання в лікувальній практиці.

«Один з найголовніших напрямків наших розробок - це так звана «Кріобіологія стовбурової клітини», - розповідає директор ІПКіК НАНУ. - Про стовбурові клітини зараз не говорять тільки ліниві, всі розуміють, що це те, що може омолоджувати та покращувати стан здоров'я, з чого можна навіть поза організмом виростити його частини - суглоби, органи. Поки це, може бути, фантастика, але це реальні речі в перспективі. Тому зберігання цього матеріалу зараз дуже затребуване. Зараз говорять про те, що може настати «час Ч», коли все живе зникне на земній кулі. І на Землі щось повинно залишитися, з чого можна потім відродити людину, тварин, рослини. Так ось створення цього «Ноєвого ковчега» - це і є створення величезних низькотемпературних банків. Це основне з завдань, які зараз ставляться перед кріобіологією та кріомедициною».

Юлія Світлична зазначила, що Інститут проблем кріобіології та кріомедицини - вже третя установа НАН України в Харкові, яку керівництво області відвідує за останній тиждень.

«Два питання, які турбують всіх, - недостатнє фінансування та відтік молодих кадрів. І ми будемо порушувати ці питання на національному рівні, - запевнила керівник області. - Найближчим часом ми підготуємо пропозиції та спрямуємо їх до Кабінету міністрів України. Необхідно, щоб державні органи та Академія наук звернули увагу на ті питання, які дадуть можливість оживити науку Харківської області».

Юлія Світлична підкреслила, що на регіональному рівні для розвитку науки на даний момент робиться все можливе. Зокрема, впроваджені різні проекти та програми для підвищення мотивації як молодих, так і досвідчених науковців. Засновані обласні премії для діячів науки, і їх розмір збільшили в 2,5 рази.

«Ці програми ми будемо продовжувати. На 2019 рік закладаємо до обласного бюджету необхідне фінансування. Не все ми можемо змінити, але те, що можна вирішити на регіональному рівні, обов'язково будемо робити», - запевнила Юлія Світлична.

Директор Інституту проблем кріобіології та кріомедицини НАН України Анатолій Гольцев подякував голові ХОДА за велику увагу, яку вона приділяє розвитку науки.

«Юлія Світлична сама є доктором юридичних наук, кандидатом наук з державного управління. І після нашого спільного обходу інституту й тих питань, які ставила Юлія Олександрівна, можу сказати, що це людина ерудиції різнобічної та багатопланової», - зазначив Анатолій Гольцев.

Під час спілкування з главою області керівник інституту передав Юлії Світличній свої пропозиції та побажання щодо проектів розвитку установи, які можна реалізувати на регіональному рівні. Керівник області запевнила, що розгляне всі питання, порушені керівництвом і співробітниками інституту.