Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

Введено стільникові номери телефонів управління праці та соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Телефон довіри Держаудитслужби

докладніше >>

Учасникам АТО

Управління праці та соціального захисту населення РДА запрошує учасників АТО пройти безоплатне навчання для здобуття професійно-технічної освіти. Довідки  за тел. 2-34-98, 093-462-34-98

докладніше >>

Архів новин

Липень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Галерея

Повідомлення про корупцію

Повідомити про насилля

Водно-болотні угіддя мають колосальне значення для кліматичних умов регіону. Головним чином вони є середовищем існування флори та фауни.

 

Також вони відіграють значну роль у зменшенні впливу таких екстремальних погодних явищ як повені та посухи. Вони діють як природні водосховища, акумулюючи і зберігаючи дощові й талі води, запобігають повеням. Протягом посушливих періодів вони «віддають воду» і затримують початок посухи.

Спостереження останніх десятиліть вказують на зростання кількості стихійних лих, більшість з яких пов’язані зі змінами клімату та погодними явищами. Відповідно до даних ООН приблизно 90% усіх стихійних лих пов’язані з водою.

На жаль, в Україні також водно-болотні угіддя потрапили під загрозу  зникнення. У середині минулого століття береги Дунаю та Придунайських озер, а також інших водойм України були відрізані дамбами, а більшість заплавних земель та островів перетворилися на сільськогосподарські угіддя. Їх водний режим став регульованим. Все це призвело до того, що більшість екосистемних послуг  водно-болотних угідь було втрачено, а природні процеси було змінено.

З метою збереження цілісності та сприятливого екологічного стану природоохоронних територій міжнародного значення фахівці нагадують про необхідність суворого дотримання природоохоронного законодавства і врахування їх меж при розгляді питань господарського використання та забудови територій.

 

Довідково. Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення як середовище існування водоплавних птахів, відома під назвою «Рамсарська конвенція», була підписана 2 лютого 1971 року в місті Рамсар, що в Ірані. Україна поновила своє членство в Конвенції у 1996 році та на цей час входить у число 169 країн-договірних сторін Конвенції. Саме тому 2 лютого відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь.

У липні 2018 року Організація Об’єднаних Націй (ООН) повідомила, що до 2030 року світ має досягти  17-ти глобальних цілей сталого розвитку. Однією них є забезпечення наявності та раціонального використання водних ресурсів та санітарії. До цієї цілі відносять охорону та відновлення пов'язаних з водою екосистем, у тому числі водно-болотних угідь. Здорові, функціонуючі природні водно-болотні угіддя (річки, озера, болота та ін.) – критично важливі для існування та сталого розвитку людства.