Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

Працює Громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги

докладніше >>

Введено стільникові номери телефонів управління праці та соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Учасникам АТО

Управління праці та соціального захисту населення РДА запрошує учасників АТО пройти безоплатне навчання для здобуття професійно-технічної освіти. Довідки  за тел. 2-34-98, 093-462-34-98

докладніше >>

Архів новин

Вересень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Галерея

Повідомлення про корупцію

Повідомити про насилля

З метою розвитку колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин та соціального діалогу в районі у лютому-березні проводиться двомісячник з укладення підприємствами, установами, організаціями колективних договорів.

 

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації звертається до керівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, які використовують найману працю, голів профспілкових комітетів та представників трудових колективів Чугуївського району з рекомендацією щодо початку колдоговірної кампанії з укладення або внесення змін та доповнень до діючих колективних договорів.

Звертаємо увагу, що колективний договір укладається на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності і господарювання, де використовується наймана праця.

У сучасних умовах колективний договір є тим самим нормативно-правовим актом, який робить можливою повноцінну реалізацію норм законодавства щодо трудових, виробничих, соціальних відносин між найманими працівниками та роботодавцями. Колективний договір, укладений з дотриманням чинного законодавства та з урахуванням реальних можливостей підприємства, сприяє стабільності, високопродуктивній діяльності, створенню надійної основи соціального захисту працівників, уникненню трудових конфліктів, соціальної напруги в колективі.

При розробці колективних договорів обов’язково мають бути додержані в якості мінімальних гарантій норми законодавства про працю, а також положення Генеральної, галузевих та територіальних угод.

Необхідність укладення колективного договору визначається тим, що до нього обов’язково включають норми, які згідно з чинними законодавчими актами мають бути закріплені і конкретизовані тільки в цьому локальному нормативному акті. Наприклад, це: строки виплати заробітної плати; конкретна тривалість щорічних додаткових відпусток за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, за особливий характер праці; розробка комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійного захворювання, аваріям і пожежам; визначення обсягів та джерел фінансування зазначених заходів тощо.

Умови колективних договорів і угод, укладених відповідно до чинного законодавства, є обов’язковими для підприємств, на які вони поширюються, та сторін, які їх уклали.

Умови колективних договорів або угод, що погіршують порівняно з чинним законодавством становище працівників, є недійсними, і забороняється включати їх до договорів і угод.

Законом України «Про колективні договори і угоди» та Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність винних осіб за:

ухилення від участі в переговорах щодо укладення, зміни чи доповнення колективного договору;

порушення і невиконання колективного договору, угоди;

ненадання інформації, необхідної для колективних переговорів і здійснення контролю за виконанням колективних договорів.

З питань отримання методичної допомоги та роз’яснень щодо проведення колективних переговорів, укладення нових або перегляду діючих колективних договорів керівники підприємств, представники профспілкових організацій або трудових колективів можуть звернутися до управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації за адресою: м. Чугуїв,   вул. Старонікольська, буд. 35, кабінет 12 (відділ з питань праці та зайнятості населення), телефон для довідок: 2-34-98.

 

Довідково. Правові засади розроблення, укладення та виконання колективних договорів визначені Законами України «Про колективні договори і угоди», «Про соціальний діалог», «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», Кодексом законів про працю, Конвенцією МОП № 98 «Про застосування принципів права на організацію і на ведення колективних переговорів», а також ст. 65 Господарського кодексу України.