Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

Введено стільникові номери телефонів управління праці та соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Телефон довіри Держаудитслужби

докладніше >>

Учасникам АТО

Управління праці та соціального захисту населення РДА запрошує учасників АТО пройти безоплатне навчання для здобуття професійно-технічної освіти. Довідки  за тел. 2-34-98, 093-462-34-98

докладніше >>

Архів новин

Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Галерея

Повідомлення про корупцію

За дорученням керівництва Харківської облдержадміністрації протягом весняно-літнього періоду 2019 року в Харківській області проводиться операція «Первоцвіт».

 

Щовесни торгівля весняними рослинами (підсніжник, конвалія, пролісок, цикламен та крокус) набуває значних розмірів. Масовий збір первоцвітів завдає непоправних втрат, бо призводить до послаблення, а подекуди й до повного пригнічення насіннєвого поновлення.

Українські екологи закликають не купувати весняні первоцвіти, що занесені до Червоної книги. Це допоможе значно скоротити попит браконьєрів на ці рослини. Зокрема, йдеться про Білоцвіт весняний, Підсніжник складчастий, Пролісок дволистий, Шафран Гейфеля, Цикламен Кузнєцова.

Державною екологічною інспекцією у Харківській області із залученням працівників Національної поліції, лісової охорони, представників центральних органів виконавчої влади, а також засобів масової інформації та громадськості буде посилено державний контроль у галузі збереження рідкісних та червонокнижних об’єктів рослинного світу.

Штрафні санкції за незаконне придбання чи збут рослин цього року становитимуть від 510 до 1700 грн з конфіскацією квітів. Крім того, за один екземпляр незаконної зірваної червонокнижної квітки передбачена відповідна компенсація за її знищення. Наприклад, черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн, шафрани (крокуси) та підсніжники – від 49 до 62 грн (залежно від виду), сон-трава – від 37 до 62 грн (залежно від виду).

 

Довідково. Відповідно до статті 25 Закону України «Про рослинний світ» охорона рослинного світу передбачає здійснення комплексу заходів, спрямованих на збереження просторової, видової, популяційної різноманітності і цілісності об’єктів рослинного світу, охорону умов їх місцезростання, збереження від знищення, пошкодження, захист від шкідників і хвороб, а також невиснажливе використання.

Охорона рослинного світу здійснюється центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, власниками та користувачами (в тому числі орендарями) земельних ділянок, на яких знаходяться об'єкти рослинного світу, а також користувачами природних рослинних ресурсів.