Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

Працює Громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги

докладніше >>

Введено стільникові номери телефонів управління соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Учасникам АТО

Архів новин

Травень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Галерея

Повідомлення про корупцію

Повідомити про насилля

11 червня 2019 року під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Валентини Волоцкової відбулося засідання Координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі

 

На нього були запрошені представники Чкаловської та Малинівської територіальних громад.

В. Волоцкова зазначила, що основними завданнями Координаційної ради є підвищення рівня поінформованості населення про форми, прояви, причини та наслідки насильства; сприяння розумінню суспільством природи насильства, його непропорційного впливу на жінок і чоловіків, зокрема, на осіб з інвалідністю, вагітних жінок, дітей, недієздатних осіб, осіб похилого віку; формування в суспільстві нетерпимого ставлення до насильницьких моделей поведінки, небайдужого ставлення до постраждалих осіб, насамперед дітей, усвідомлення насильства як порушення прав людини; викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі та обов’язки жінок і чоловіків, а також будь-яких звичаїв і традицій, що на них ґрунтуються.

Члени Координаційної ради обговорили нагальні питання взаємодії суб'єктів, що проводять заходи із запобігання та протидії домашньому насильству. Заступник начальника сектору превенції патрульної поліції Чугуївського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області О. Чигринов звернув увагу присутніх на те, що введеним у дію Порядком винесення уповноваженими підрозділами органів Національної поліції термінового заборонного припису стосовно кривдника розширено перелік важелів впливу на кривдника. Також були обговорені питання щодо вжиття невідкладних заходів до осіб, які вчинили насильство повторно.

Заступник директора – начальник відділу соціальної роботи Чугуївського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Т. Кабанова зазначила, що кількість випадків вчинення насильства в сім'ях за останні роки збільшується. У минулому році від органів Нацполіції надійшло 78 повідомлень, з яких 66 у відношення жінок, з початку поточного року – 47 повідомлень, в тому числі 42 у відношенні до жінок.

Методист відділу освіти райдержадміністрації В. Лапенко ознайомила членів ради з проведеннямсеред учнів загальноосвітніх шкіл району просвітницьких заходів щодо їх обізнаності з питань домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Вона зазначила, що у кожному навчальному закладі визначено уповноважену особу для проведення заходів реагування у разі виявлення фактів насильства. Також було обговорено питання проведення в районі кампанії «Уважні батьки».

Начальник служби у справах дітей райдержадміністрації О. Альхімович доповіла про роботу з нормативно-законодавчими актами стосовно захисту дітей від жорстокого поводження та домашнього насильства.

За підсумками проведеного засідання прийнято резолюцію з визначенням пріоритетних напрямків роботи в зазначеному напрямку. Вирішено розробити проект Програми протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на території Чугуївського району, створити на офіційному сайті райдержадміністрації рубрику «Протидія домашньому насильству» та забезпечити її інформаційне наповнення.