Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

Працює Громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги

докладніше >>

Введено стільникові номери телефонів управління соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Учасникам АТО

Архів новин

Червень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Галерея

Повідомлення про корупцію

Повідомити про насилля

Питання контролю за обґрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності та упередження неправомірних видатків, зокрема, в частині виявлення та усунення зловживань під час призначення матеріального забезпечення є одним з основних завдань Фонду соціального страхування України.

 

Підставою для призначення матеріального забезпечення є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, що передбачено вимогами  ч. 1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-ХІV .

Рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування, що створюється на підприємстві або фізичною особою – підприємцем, особою, яка провадить незалежну професійну діяльність. Комісія із соціального страхування не тільки здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення, а також приймає рішення про відмову в його призначенні та розглядає підставу і правильність видачі ЛН, заповнення всіх необхідних граф документа, наявність виправлень, точність формулювань.

Перелік підстав, на основі яких комісія має право відмовити в оплаті ЛН, зазначені уст. 23 Закону № 1105. Найбільш поширеними з них є:

- настання тимчасової непрацездатності у зв’язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння;

- за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням;

- порушення режиму лікування застрахованими особами.

Також комісія із соціального страхування має право повернути листок непрацездатності застрахованій особі на доопрацювання у заклади охорони здоров`я, якщо той був виданий з порушеннями Інструкції про порядок заповнення бланка листка непрацездатностівід 03.11.2004 р. №532/274/136-ос/1406 або Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян від 13.01.2001 №455.

Оскільки оплата лікарняного фінансується за рахунок коштів Фонду, саме його посадові особи мають право перевіряти обґрунтованість видачі цього документа. В ході перевірок страхувальників спеціалістами Чугуївського відділення були виявлені найбільш поширені порушення вищевказаних нормативних документів при заповненні листка непрацездатності:

- вказується скорочена назва підприємства та не заповнюється його адреса;

- не підкреслюється слово «первинний» або «продовження»;

- не підкреслюється причина непрацездатності;

- не вказується режим (стаціонарний, амбулаторний тощо);

- у разі продовження тимчасової непрацездатності не зазначається номер нового ЛН;

- у разі виправлення часто відсутній підпис лікаря або печатка закладу охорони здоров`я «Для листків непрацездатності»;

- немає підпису завідувача відділення після 10 днів непрацездатності.

Фахівцями Чугуївського відділення проведено зустрічі в закладах охорони здоров’я з головними лікарями та медичним персоналом  щодо посилення контролю за виконанням вимог нормативно-правових актів щодо порядку  і  умов  видачі,  продовження  та обліку листків непрацездатності, якості надання медичних послуг. Організовано та проведено семінари-наради із страховим активом страхувальників. Під час зустрічей  проведено роз’яснювальну роботу стосовно практичного застосування Положення про комісію (уповноваженого) із соціального страхування у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, прав та обов’язків комісії та їх уповноважених. Особо було наголошено на підвищенні відповідальності медичних працівників і застрахованих осіб у зв’язку із неправомірною видачею листків непрацездатності.