Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

Працює Громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги

докладніше >>

Введено стільникові номери телефонів управління соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Учасникам АТО

Архів новин

Травень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Галерея

Повідомлення про корупцію

Повідомити про насилля

Засідання комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат відбулося 12 вересня під керівництвом заступника голови ХОДА Михайла Черняка.

 

«Погашення заборгованості із заробітної плати є пріоритетним питанням при реалізації державної соціальної політики обласною адміністрацією. В області скоординована робота всіх державних органів, які мають контролюючі функції щодо своєчасної виплати заробітної плати. Налагоджено співпрацю з ГУ Держпраці, ГУ Нацполіції, територіальним управлінням юстиції, обласними об’єднаннями профспілок та роботодавців. Однак борги на підприємствах області продовжують накопичуватися. Найбільшими боржниками залишаються державні підприємства», - зазначив Михайло Черняк.

Одним з головних боржників регіону є КП «Харківські теплові мережі». Заступник голови ХОДА наголосив на тому, що заборгованості на комунальних підприємствах є неприпустимими.

«Ми будемо рекомендувати Харківській міській раді розглянути питання та надати фінансову підтримку підприємству для погашення заборгованості. Обласні підприємства у разі виникнення проблемних питань отримують таку підтримку з обласного бюджету, адже ми розуміємо, що проблем із заробітною платою бути не може. Органи місцевого самоврядування повинні передусім забезпечити першочергові платежі. У міста Харкова є відповідні бюджетні можливості», - зазначив заступник голови ХОДА.

Також серед найбільших боржників – державні підприємства.

Керівник ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. Морозова» доповів про те, що найближчим часом підприємство має отримати велику суму від замовників, якої вистачить для того, щоб ліквідувати заборгованість. Він також зазначив, що у підприємства є певні проблеми з комунікацією з Міністерством оборони. Михайло Черняк запевнив, що обласна адміністрація надасть допомогу у  налагодженні комунікації з ДК «Укроборонпром».

Найбільшим боржником регіону залишається Харківське державне авіаційне виробниче підприємство «ХАЗ».

Проблема полягає не лише в тому, що робітники заводу не отримують заробітну плату, а в тому, що їм не нараховують стаж за роки простою підприємства, що впливає на нарахування пенсії. Управління розвитку промисловості ХОДА направить листи до ДК «Укроборонпром» та відповідних органів влади з пропозиціями щодо вирішення цих питань.

Також у ході наради розглянули стан погашення заборгованостей на Харківському підшипниковому заводі та Лозівському ковальсько-механічному заводі.  Керівники підприємств надали інформацію про вжиті заходи та повідомили про строки ліквідації боргів.

Підбиваючи підсумки наради, Михайло Черняк нагадав керівникам підприємств-боржників про можливість притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення термінів виплати заробітної плати.