Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

Працює Громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги

докладніше >>

Введено стільникові номери телефонів управління соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Архів новин

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Повідомлення про корупцію

Повідомити про насилля

Постановою Кабміну від 06.02.2019 №62 запроваджена готівкова форма надання субсидій громадянам з метою створити прозорий механізм надання житлових субсидій і стимулювати людей до ощадливого споживання житлово-комунальних послуг.

 

Починаючи з березня, житлова субсидія, яка була призначена громадянам до 01.01.2019, виплачується безпосередньо громадянам, які відтепер повинні самостійно будуть сплачувати за використані житлово-комунальні послуги.

Вже у березні 2019 року пенсіонериотримали субсидію одночасно з пенсією через Укрпошту або на свій банківський пенсійний рахунок. Всі одержувачі житлових субсидій, які не є пенсіонерами, отримали свою монетизовану субсидію через АТ «Ощадбанк».

Громадянам, які звернулися за призначенням субсидії з 01.01.2019, житлова субсидія надавалася до кінця опалювального періоду у грошовій безготівковій формі. Тобто кошти призначеної субсидії перераховувалися Мінсоцполітики АТ «Ощадбанку», який потім перераховував їх підприємствам, які надають житлово-комунальні послуги.

 

Як буде виплачуватися субсидія в опалювальний період 2019-2020 років?

Обидва механізми монетизації субсидій — готівковий та безготівковий, будуть існувати і надалі.

 

Хто буде отримувати субсидію у грошовій безготівковій формі?

У грошовій безготівковій формі субсидію отримуватимуть:

громадяни, які звернулися за призначенням житлової субсидії вперше;

громадяни, яким субсидія на наступний період не була призначена у зв’язку з наявністю заборгованості по оплаті житлово-комунальних послуг, яка перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, та призначена після погашення такої заборгованості,

громадяни, яким призначена житлова субсидія у розмірі, що перевищує 5 тис. грн.

Всім іншим субсидія буде виплачена у грошовій готівковій формі.

Одержувачам пенсії субсидія буде виплачена через Укрпошту або перерахована на банківський пенсійний рахунок.

Особи, які не одержують пенсії, а також одержувачі субсидії, які отримують пенсію в іншій адміністративно-територіальній одиниці, повинні самостійно надати до управління праці та соціального захисту населення інформацію про спосіб виплати або реквізити рахунку в уповноваженому банку. До надання відповідних даних таким особам виплата субсидії буде здійснюватися через відділення АТ «Укрпошта» за адресою, зазначеною у заяві.

           

Чи буде субсидія на опалювальний період 2019-2020 років розрахована автоматично?

У травні 2019 року субсидію було перепризначено на новий період – з 01.05.2019 по 30.04.2020 та визначено розмір субсидії на неопалювальний період. У жовтні 2019 року розмір субсидії на опалювальний сезон буде розраховано автоматично за умови відсутності заборгованості по оплаті за житлово-комунальні послуги. До уваги братимуться доходи за 1-2 квартал 2019 року.

З 01.05.2019 з новою заявою про при значення субсидії та декларацією необхідно було звернутися:

- орендарям житла;

- внутрішньо переміщеним особам;

- домогосподарствам, яким субсидію було призначено на фактично проживаючих осіб;

- домогосподарствам, де є непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати та вони не сплачують (за них не сплачено) єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмір не меншому від мінімального;

- якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства відбулися зміни протягом останнього року;

- домогосподарствам, де є особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства.

Якщо такі сім’ї ще не звернулися, їм необхідно звернутися до уповноважених осіб по прийому документів сільських, селищних рад, заповнити заяву та декларацію.

 

Як сплачувати за житлово-комунальні послуги?

Громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми житлової субсидії, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої їм готівкою.

Якщо управитель, об’єднання, виконавець комунальних послуг не уклали договору з АТ «Ощадбанк» (його установами) для перерахування сум житлової субсидії у грошовій безготівковій формі, вони до 1 червня не мають права вимагати оплати послуг (внесків/платежів) від одержувача субсидії за відповідні неопалювальний та опалювальний період.