Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Прийом громадян

Керівники структурних підрозділів ХОДА проведуть прийом громадян у Чугуївському районі

докладніше >>

Консультує НАДС

Оголошення

Працює Громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги

докладніше >>

Введено стільникові номери телефонів управління праці та соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Учасникам АТО

Управління праці та соціального захисту населення РДА запрошує учасників АТО пройти безоплатне навчання для здобуття професійно-технічної освіти. Довідки  за тел. 2-34-98, 093-462-34-98

докладніше >>

Архів новин

Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Галерея

Повідомлення про корупцію

Повідомити про насилля

Засідання круглого столу за участі представників органів соцзахисту та соціальних закладів районів області пройшов 11 жовтня.

 

Послуги раннього втручання – це медична, психологічна, соціальна та педагогічна допомога, яка надається мультидисциплінарною командою фахівців сім’ям і спрямована на розвиток дітей від народження до 4 років з порушеннями розвитку або ризиком виникнення таких порушень. Мета цієї допомоги - виховання дітей у стандартному для їхніх одноліток середовищі.

«Раніше про послуги раннього втручання не говорили, втручання починалося з 4 років. Це призводило до того, що сім’ї з дітьми, які потребують цієї послуги, жили у дуже складних обставинах. Усе, що їм могли запропонувати, – матеріальна допомога від держави, але при цьому вони були позбавлені повноцінного життя. Як результат, ми маємо дітей з інвалідністю, навантаження на бюджет, а вирішення проблеми – немає», - зазначив у ході круглого столу директор Департаменту соціального захисту ХОДА Юрій Шпарага.

На Харківщині послуги раннього втручання почали впроваджувати з 2000 року - на благодійних засадах. На державному рівні питання почали вирішувати з 2016 року.

«З 2016-2017 років на базі комунальних закладів почали функціонувати підрозділи, які займаються цим питанням. Зокрема, на базі 23-ї міської лікарні, на базі обласного спеціалізованого будинку-інтернату, в місті Валки. У 2017 році відповідні навчання проводилися в Мерефі, Лозовій, Чугуєві. До роботи почали долучатися не лише медичні, а й освітні заклади», - розповіла заступниця директора Департаменту соцзахисту ХОДА Тетяна Бабенко.

Зараз на Харківщині, а також у Закарпатській, Львівській та Одеській областях надання послуг раннього втручання запроваджується експериментально. Відповідна державна програма розрахована  до 2020 року. Роботу в рамках програми координує благодійний фонд Інститут раннього втручання, який працює в цій сфері майже 20 років на громадських засадах і має великий досвід.