Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

Працює Громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги

докладніше >>

Введено стільникові номери телефонів управління соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Учасникам АТО

Архів новин

Липень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Галерея

Повідомлення про корупцію

Повідомити про насилля

Сьогодні відзначається Всесвітній день боротьби з захворюванням на цукровий діабет. Останніми роками його поширеність в Україні збільшилася. Майже 3% первинної інвалідності дорослого населення в України є наслідком захворювання на діабет.

 

Діабет – це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну або ж організм не може ефективно використовувати вже вироблений. Інсулін – це гормон, який регулює рівень цукру у крові. У результаті виникає підвищення рівня глюкози в крові, що призводить до ураження багатьох систем організму, особливо нервів та кровоносних судин.

У Чугуївському районі створено реєстр хворих на цукровий діабет, який щомісяця оновлюється, автоматично проводяться підрахунки доз та розподіл інсуліну.

У центральній районній лікарні зареєстровано 2747 хворих на цукровий діабет, з них 110 – виявлено у 2019 році, 32 особа – інсулінозалежна.

Сімейними лікарями проводиться просвітницька робота та надаються рекомендації щодо дотримання режиму харчування у разі виявлення цукрового діабету. Особлива увага приділяється особам, які мають спадкову схильність, надмірну вагу, порушення ліпідного обміну, підвищений артеріальний тиск. Робиться акцент на фактори, що підвищують вірогідність захворювання на цукровий діабет: хронічні стресові ситуації, ожиріння, атеросклероз, порушення харчування, вік людини, паління, аутоімунні захворювання, тривалий прийом деяких лікарських препаратів та різноманітні вірусні інфекції.