Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

Працює Громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги

докладніше >>

Введено стільникові номери телефонів управління соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Учасникам АТО

Управління соціального захисту населення РДА запрошує учасників АТО пройти безоплатне навчання для здобуття професійно-технічної освіти. Довідки  за тел. 2-34-98, 093-462-34-98

докладніше >>

Архів новин

Березень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Галерея

Повідомлення про корупцію

Повідомити про насилля

У заході, що відбувається в Харківській торгово-промисловій палаті, взяли участь голова ХОДА Олексій Кучер та заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Дмитро Романович.

 

Захід зібрав повну залу учасників. «Я дуже задоволений, що цією програмою зацікавилось так багато людей, - відзначив голова ХОДА. - Харківська область – перший регіон, який приймає презентацію цієї програми. Програма «Доступні кредити 5-7-9» спрямована на розвиток бізнесу. Поштовх їй надав Президент України Володимир Зеленський, а уряд зараз її розвиває. Я впевнений, що ця програма вплине на розвиток бізнесу в нашому регіоні та на розвиток Харківщини в цілому. За програмою малий бізнес зможе отримати кредити до 1,5 млн грн на строк до 5 років. Отримання кредитів буде спрощене. Буде чітко визначений пакет документів, який не зможе змінити просто якийсь чиновник. Якщо ви надаєте всі документи, які зазначені в переліку, ви отримаєте цей кредит».

Усі нюанси щодо роботи програми пояснив Дмитро Романович. Він відзначив, що доступність фінансування входить у першу трійку проблем, які є в мікро- та малого бізнесу в Україні. Ця проблема має дві складові: надвисокі ставки кредитів та наявність застави.

«Програма «Доступні кредити 5-7-9» дає можливість підприємцям взяти інвестиційний кредит до 1,5 млн грн за достатньо привабливими ставками. Ставка залежить від розміру підприємства. Цей кредит буде доступний для підприємців до 50 млн грн обороту. І залежно від створення робочих місць ставка може понижуватися до 5%. За кожне створене робоче місце – це мінус 0,5% ставки», - розповів заступник міністра.

За його інформацією, з державного бюджету на реалізацію програми цього року виділили 2 млрд грн. 1,5 млрд грн з них спрямують на компенсацію різниці між ринковою вартістю запозичень і «пільговою», залишок - на кредитні гарантії (це гарантія з боку держави для банку в разі відсутності чи недостатності застави від підприємця).

«За нашими підрахунками, оці 2 млрд грн дозволять вивільнити приблизно 30 млрд коштів, які зараз є в банках, тобто видати приблизно 30 млрд грн кредитів. Залежно від того, який буде реальний попит, до 50 тис. підприємців зможуть отримати кредити. У результаті програми ми очікуємо, що прямо чи опосередковано буде створено 90 тис. робочих місць в Україні», - сказав Дмитро Романович.

Зараз дія програми розрахована на 5 років і кошти на її продовження вже враховують при плануванні бюджету наступного року. За інформацією Дмитра Романовича, на початку програми до неї були долучені тільки 4 державні банки, проте зараз свою участь підтвердили ще 3 приватні. У найближчій перспективі долучаться ще до 10 приватних банків.

«Програма буде розширюватися. Ми запрошуємо всі банки доєднатися до неї», - сказав заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.