Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

Працює Громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги

докладніше >>

Введено стільникові номери телефонів управління соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Учасникам АТО

Управління соціального захисту населення РДА запрошує учасників АТО пройти безоплатне навчання для здобуття професійно-технічної освіти. Довідки  за тел. 2-34-98, 093-462-34-98

докладніше >>

Архів новин

Березень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Галерея

Повідомлення про корупцію

Повідомити про насилля

Заступник голови ХОДА розповів про заходи, які вживаються в регіоні для запобігання занесенню і поширенню коронавірусу 2019-nCoV.

 

Він нагадав, що Харківщина однією з перших у країні відреагувала на ситуацію, яка склалася в світі, – і вже 28 січня в нас відбулось позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, присвячене питанню коронавірусу 2019-nCoV. Також вже прийняте рішення про створення в області тимчасової протиепідемічної комісії, склад якої найближчим часом буде затверджено розпорядженням голови обласної державної адміністрації.

«Ми вже відпрацювали механізми роботи, розроблений план заходів. Ми готові у разі, якщо вірус буде зафіксований в області, діяти відповідним чином. Сьогодні ми маємо діагностичні тест-системи для виявлення коронавірусу, постійний запас лікарських засобів, зокрема, противірусних препаратів та антибіотиків, засобів індивідуального захисту персоналу, дезінфекційних засобів. У лікарнях є необхідне та готове до роботи медичне обладнання, у тому числі, реанімаційне для надання, за необхідності, інтенсивної допомоги хворим», - розповів Михайло Черняк

Для забезпечення медичних закладів регіону всім необхідним з обласного бюджету додатково виділені понад 600 тис. грн: на придбання лікарських засобів, діагностичних тест-систем, засобів індивідуального захисту персоналу. З цих коштів 100 тис. грн буде передано Харківському обласному лабораторному центру МОЗ України для посилення його функціональних можливостей.

Також в області проводяться додаткові навчання та тренінги медичного персоналу. Лікарів вчать, як реагувати у випадках підозри на коронавірус 2019-nCoV, правилам відбору матеріалу у хворих з підозрою на захворювання, правилам відправлення його до вірусологічної референс-лабораторії. Визначені бригади екстреної допомоги, які при підозрі на коронавірус будуть діяти відповідним чином.

Крім того, для запобігання розповсюдженню вірусу облаштовані санітарно-карантинні пункти у Міжнародному аеропорту «Харків» та на пункті перетину державного кордону «Гоптівка».

«На даний момент жодного випадку захворювання в області не виявлено. Громадяни, які за цей час прибували до нас з Китаю, були обстежені в інфекційній лікарні. Ті, в кого були симптоми ГРВІ, вилікувані, в жодного пацієнта не підтверджено коронавірус. При цьому ми розуміємо, що інкубаційний період становить до місяця, тому готові до будь-якого розвитку подій», - зазначив Михайло Черняк.

Заступник голови ХОДА закликав жителів області своєчасно звертатися за допомогою лікарів у випадку хвороби.

«Первинні прояви коронавірусу 2019-nCoV схожі на звичайне ГРВІ, тому його складно діагностувати одразу. З лікарями проведена робота, вони знають ознаки хвороби та мають при підозрі направляти пацієнтів до інфекціоністів. Багато залежить від самої людини. Потрібно своєчасно звертатися до лікарів. Не треба займатися самолікуванням», - наголосив заступник керівника області.

Також він закликав жителів області не панікувати через плітки та неперевірену інформацію щодо вірусу.

«Приємно, що коли ми приймали літак з Уханя, харків’яни поводились коректно та цивілізовано. На сьогодні немає жодного ризику, ситуація повністю під контролем, - сказав Михайло Черняк. – Сьогодні загалом розповсюджується багато чуток у сфері охорони здоров’я. Зокрема, й щодо закриття закладів. Це неправда, жодна лікарня не закриється, скорочення мережі неможливе відповідно до Конституції України. Будь-які політичні ігри навколо медичної сфери недоречні. Запевняю, що будь-яка людина, яка потребує допомоги, її отримає».