Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

Працює Громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги

докладніше >>

Введено стільникові номери телефонів управління соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Учасникам АТО

Архів новин

Червень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Галерея

Повідомлення про корупцію

Повідомити про насилля

Трав'яні пожежі часто призводять до пошкодження будівель, ліній електропередачі та зв'язку, дерев'яних мостів, рослин та тварин. Щороку у країні в результаті підпалів сухої трави згорають тисячі будинків і дач, нерідко страждають пам'ятники історії і культури, старовинні дерев'яні будівлі.

 

При цьому паліями сухої трави часто є самі мешканці цих сіл і селищ або гості, що вибралися з міста. Збиток, що завдається народному господарству та рослинності трав'яними пожежами, є досить значним.

Трав'яні пожежі можуть служити причиною загибелі людей, навіть незважаючи на те, що безпосередньої загрози для життя людини кожен конкретний підпал трави, на перший погляд, не несе, а ось тваринному світу завдає непоправної шкоди.

За порушення вимог пожежної безпеки передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність за статтею 77-1 КУпАП та 245 Кримінального Кодексу України – передбачено штраф від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а також обмеження або позбавлення волі на строк від двох до п’яти років. Наразі до контролю за пожежами в екосистемах долучені усі можливі органи: поліція, місцеві органи влади, мисливці, рибалки та волонтери.

Єдине, що може знизити кількість трав'яних пожеж і пом'якшити шкоду, – це грамотність і свідомість громадян, а також сільськогосподарських та лісогосподарських організацій і повна відмова хоча б від навмисного випалювання сухої рослинності.