Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

Працює Громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги

докладніше >>

Введено стільникові номери телефонів управління соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Архів новин

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Повідомлення про корупцію

Повідомити про насилля

У невимушеній, теплій обстановці голова райдержадміністрації поспілкувався із сивочолими мужніми земляками.

 

Очільник району поздоровив літніх, проте життєрадісних та оптимістично налаштованих людей напередодні їх найулюбленішого свята – Дня Перемоги, вручив подарунки, подякував за героїзм і мужність, побажав здоров’я, родинного благополуччя.

Сергій Лободенко залюбки спілкувався з розчуленими співрозмовниками, які згадували буремні події Другої світової війни, етапи подальшого мирного життя, розповідали про нинішнє життя-буття.

«Ми всі в неоплатному боргу перед цим славетним поколінням співвітчизників, яке захистило людство від страшної фашистської навали, – підсумував подію Сергій Лободенко. – Тож запевняю, що районна влада і я особисто всіляко допомагатимуть родинам фронтовиків, яких, на жаль, на Чугуївщині залишилось всього семеро, збережемо невмирущу пам’ять про них та їхніх побратимів для нащадків.

 

***

Віктор Якович ПОХОДЕНКО, 94 роки, смт Кочеток

16-річним хлопчиною добровільно вирушив на фронт, мужньо бився з ворогом, був тричі поранений. Відважний кулеметник, а після одного з важких поранень вже зв’язківець, старший сержант Походенко, у мирний час скупо говорив про війну, адже багатьох друзів втратив на фронтових шляхах.

Після перемоги військова служба для Походенка тривала до 1950 року. Далі, так само сумлінно, він працював у транспортній галузі, сільгоспвиробництві. Вирізняється активною життєвою позицією та життєрадісною вдачею.

 

Любов Семенівна СМИЦЬКА, 92 роки, смт Кочеток

Неповнолітня Люба уперто оббивала пороги військкомату і, зрештою, свого домоглася – наполегливу дівчину відправили на курси радіотелеграфістів, після закінчення яких – одразу на фронт.

День Перемоги зустріла в Польщі, де страшним потрясінням для сержанта Усачової (її дівоче прізвище) стало побачене в концтаборі Майданек – однієї з найбільших фашистських «фабрик» смерті.

Після війни працювала кочегаром, зчіплювачем, машиністом баштового крану, санітаркою, завжди допомагала фронтовикам-побратимам, довгі роки успішно керувала в Кочетку первинною ветеранською організацією.

 

Іван Васильович ЄЛИЗЄВ, 94, с. Кам'яна Яруга

Вже наприкінці війни, після двомісячних курсів новоспечений сапер розміновував багато об'єктів у Німеччині – останньому оплоті гітлерівців, який вони люто боронили. Ворог вигадував різні хитрощі, тож нашим саперам доводилося блискавично вирішувати хитрі головоломки, постійно ризикувати життям. Земляк очищував від смертоносних сюрпризів війни території Австрії, Чехословаччини, Далекого Сходу, після чого благополучно повернувся додому.

Працював у Харкові, а на особистому подвір'ї активно займався городництвом, вирощував овочі в теплиці. Зараз ділиться досвідом з молодим поколінням.

Почесні ветерани нагороджені численними орденами і медалями.