Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

Працює Громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги

докладніше >>

Введено стільникові номери телефонів управління соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Учасникам АТО

Архів новин

Травень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Галерея

Повідомлення про корупцію

Повідомити про насилля

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації підготувало відповіді на найпоширеніші запитання стосовно нарахування житлових субсидій під час карантину.

 

Чи не припиниться надання субсидії на період карантину?

Заборонено на період карантину припинення надання житлової субсидії крім обставин, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема: у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення; у разі смерті одинокої особи.

 

Як призначається субсидія з 1 травня 2020 року?

Усім домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2019-2020 років, призначення субсидії на наступний період проводитиметься без звернень громадян.

Навіть домогосподарствам, яким субсидія раніше була призначена за рішенням комісії, не потрібно звертатись до управлінь соціального захисту населення з заявою.

 

Як призначається субсидія з 1 травня 2020 року тим, хто звертається вперше?

Заява та декларація може бути направлена на адресу управління поштою або в електронній формі через офіційний вебсайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з накладенням кваліфікованого електронного підпису.

 

Як можуть отримати субсидію ті, хто втратив роботу в період карантину?

Громадянам, які втратили роботу в період карантину відповідно до пункту 1 частини 1 статті 40 КЗпПУ, і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні, житлова субсидія призначатиметься на підставі заяви про призначення житлової субсидії та інформації центру зайнятості про їх перебування на обліку.

При цьому в розрахунку субсидії враховуватиметься розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої зарплати.

 

Чи буде з 1 травня 2020 року при розрахунку житлової субсидії застосований збільшений базовий відсоток плати за житлово-комунальні послуги 20% замість15%?

Збільшення базового відсотка плати за житлово-комунальні послуги проводитиметься з 1-го числа місяця, наступного за місяцем, у якому буде відмінено карантин (замість 1 травня 2020 року).

 

Які соціальні нормативи застосовуються при наданні житлової субсидії з 1 травня 2020 року?

На період карантину розрахунок житлової субсидії проводитиметься з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів, в межах яких надається субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, а саме для гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, газопостачання на приготування їжі і підігрів води, електропостачання, незалежно від кількості днів карантину на місяць.

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації вже з березня 2020 року субсидії нараховуються з урахуванням збільшених соціальних нормативів.

При розрахунку субсидії на новий період з 01 травня 2020 року застосовуються ті ж самі показники.

 

Звертаємо увагу тих, кому обов’язково необхідно подати заяву та декларацію для призначення житлової субсидії.

Якщо відбулися зміни у складі сім’ї, обов’язково необхідно подавати нову заяву та декларацію. Дуже важливо правильно вказати в декларації всіх членів сім’ї та тих, хто проживає у помешканні. У Декларації про доходи і витрати слід указати інформацію не лише про осіб, які зареєстровані і фактично проживають у житловому приміщенні, а і про їх членів сім’ї (чоловіка, дружину, неповнолітніх дітей) – незалежно від реєстрації та фактичного місця проживання.

 

Про які зміни одержувач субсидії повинен повідомити управління соціального захисту населення?

Одержувачі субсидії повинні вчасно повідомляти про зміни.

Якщо під час отримання житлової субсидії змінився склад сім’ї склад зареєстрованих у житловому приміщенні, набір житлово-комунальних послуг, з’явився транспортний засіб з датою випуску до 5 років, було придбано майно, товари або сплачено послуги, набуто право власності в інший законний спосіб, на суму понад 50 тисяч гривень – слід повідомити про це управління соціального захисту населення протягом 30 календарних днів. Також врахуйте: якщо хтось із членів сім’ї вийшов на пенсію – ваш розмір субсидії може бути збільшено.