Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

Працює Громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги

докладніше >>

Введено стільникові номери телефонів управління соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Учасникам АТО

Архів новин

Липень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Галерея

Повідомлення про корупцію

Повідомити про насилля

Однією з найприбутковіших галузей у світовій економіці є туристична індустрія. При порівняно невеликих капіталовкладеннях туризм забезпечує економічно рентабельне використання історичної та культурної спадщини, природного середовища та традицій.

 

Аналіз туристичного потенціалу Чугуївського району дозволяє виділити такі пріоритетні напрямки розвитку туризму: це подієвий (на подію приїздять глядачі), історичний туризм (цікаві місця), паломницький, спортивний, зелений, а також дуже модний останнім часом індустріальний туризм.

За всіма напрямками Чугуївщини відділом культури, молоді та спорту райдержадміністрації визначено туристичні маршрути. Розроблено їх карту та ілюстрований матеріал, зібрано загальні відомості про Чугуївський район, науково-довідковий матеріал. Навіть відзнято презентаційний фільм «Слобожанський діамант», який зайняв перше місце серед туристко-презентаційних фільмів Харківщини та який неодноразово був показаний на обласних телеканалах.

 

Подієвий туризм

Заходи, фестивалі району увійшли до «Календаря подієвого туризму Харківщини». Чугуївщину знають, сюди приїжджають, заходи відвідують не лише місцеві глядачі. Це такі фестивалі, як «Весілля в Малинівці - плюс», «Зимовий та Осінній Есхар».

 

Історичний та паломницький туризм

За цими напрямками розроблено два маршрути Кочеток і Малинівка.

Виділено три цікавих храми на території району.

1. Біло-блакитна Церква Свято-Володимирської Ікони Божої Матеріу селищі Кочеток. За переказами, ченцям явилася чудотворна ікона Володимирської Божої Матері. На її честь і була побудована церква.

На території Кочетоцького храму похований Микола Грот (1852-1899) – філософ-ідеаліст. Його могилу часто відвідують туристи.

2. Пам'ятник дерев'яного зодчества – старовинна церква Введення в храм Пресвятої Богородиці в селищі Введенка. Він вважається найдавнішим храмом Харківської області, оскільки був побудований в 1654 році – одночасно із заснуванням Харкова.

3. Свято-Троїцька церква в селі Гракове не менш цікава своєю історією і ансамблем. Побудована вона жителями села вскладчину 200 років тому. Сьогодні храм ще реставрується, але служби проводяться.

 

Спортивний туризм

Вело-мандристежками Чугуївщини та більш складний маршрут вело-водні мандри.

 

Зелений туризм

Зелений туризм в районі представлений двома об’єктами «Тарасова садиба» та екосадиба «Прополіс».

 

Індустріальний, або промисловий туризм

Новітній напрямок у сфері туризму – індустріальний, або промисловий.Враховуючи, що на території району знаходяться такі потужні і цікаві об’єкти, як ТОВ «Лікеро-горілчаний завод «Прайм», ДП «Новопокровський комбінат хлібопродуктів», «Агрокомбінат «Слобожанський», «Харківська фруктова компанія», відділом культури, молоді та спорту райдержадміністрації спільно з Харківським обласним центром туризму розроблено новий маршрут з напрямку промислового туризму за назвою «Під градусом».

 

Переглянути презентацію туристичних маршрутів Чугуївщини можна тут