Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

Працює Громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги

докладніше >>

Введено стільникові номери телефонів управління соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Учасникам АТО

Архів новин

Липень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Галерея

Повідомлення про корупцію

Повідомити про насилля

Консультують фахівці Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги надають консультацію.

 

Дискримінація – це, фактично, необґрунтоване обмеження в правах людини чи групи людей.

 

У статті 1 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» визначено, що дискримінація – ситуація, за якої особа або група осіб за їх ознаками, зокрема, раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, мови, статі або за іншими ознаками зазнає обмеження у визнанні, реалізації або користуванні правами і свободами в будь – якій формі.

 

Є пряма дискримінація – це ситуація, коли з людиною поводяться гірше, ніж з особою, через певні захищені ознаки, які має особа.

 

Непряма дискримінація – ситуація, коли практика, правило чи критерій, які застосовуються однаково до всіх, впливають на певних людей гірше, ніж на інших, через інші захищені ознаки. 

 

Утиск – це небажана для особи поведінка, коли хтось стосовно людини поводиться зневажливо, образливо чи змушує її відчувати себе приниженою. Утиск може, зокрема, проявлятися як: словесні образи, принизливі коментарі або натяки; фізичне насильство; ігнорування, ізоляція або сегрегація.

 

Дискримінація може відбуватися у будь-якій сфері суспільного життя: у стосунках з владними інституціями, при прийомі на роботу, при зверненні до правоохоронних органів чи медичних закладів, в освіті, при спілкуванні в магазині тощо.

 

Дискримінація і нетерпимість – тісно пов`язані між собою поняття. Нетерпимість – це відсутність поваги до вчинків чи переконань інших людей, які чимось відрізняються від своїх власних. Дискримінація може проявлятися в різних діапазонах: ігнорування, уникання, цькування, побиття, травмування.

 

Дискримінацію треба оскаржувати. Якщо необхідно опротестувати дії працівника органу місцевого самоврядування чи виконавчої влади, слід скаржитися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

 

Також, якщо оскаржуються дії державного органу, можна позиватися в адміністративному процесі. А якщо ж дії юридичних чи фізичних осіб – у цивільній судовій справі. Якщо ж мова йде про завдані побої, травми, тоді необхідно адресуватися до поліції. 

 

У разі необхідності отримання правової консультації, зокрема, і з цих питань, громадяни можуть звертатися до Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Центр знаходиться за адресою: м. Чугуїв, вул. Старонікольська, 27-а. Довідки за тел. (05746) 40-127.

#ЧугуївськийЦентрБВПД #НіДискримінації #БПД