Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Оголошення

Працює Громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги

докладніше >>

Введено стільникові номери телефонів управління соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Повідомлення про корупцію

Повідомити про насилля

Їх кульмінацією стала урочиста церемонія вручення престижної премії його імені в галузі образотворчого мистецтва.

 

Передували цій знаковій події два тижні творчої діяльності та спілкування учасників XXI Міжнародного рєпінського пленеру, їхня підсумкова виставка у КЦ «Імідж», де можна познайомитися з доробком митців, кожен з яких подарував нашому місту по декілька картин.

А саме 5 серпня, у день народження славетного земляка – всесвітньо відомого чарівника пензлю, біля пам’ятника йому на меморіальній садибі по вул. Музейній відбулося закриття чергового пленеру та нагородження його учасників, переважна більшість з яких відвідали Чугуїв уперше. Майстрам образотворчого мистецтва надзвичайно сподобалися чудові краєвиди, сталі професійні традиції славетного рєпінського краю, гостинність і щирість земляків, тож вони одностайно планують брати участь і в наступних пленерах на Чугуївщині.

До речі, в останні роки організатори об’єднали два місцевих пленери – вже згаданий Міжнародний рєпінський та міський ім. Петра Мальцева, і насолодитися творами учасників останнього змогли всі охочі на мальовничому вернісажі посеред вул. Музейної, яка перетворилася у святковий день на пішохідну зону.

Тож урочистий фінальний акорд живописної симфонії на честь всесвітньо відомого художника пролунав у картинній галереї на площі Соборній. Саме тут цьогорічним лауреатам були вручені премії ім. І.Ю. Рєпіна.

Від імені голови облдержадміністрації Олексія Кучера лауреатів премії привітав його заступник Євгеній Грицьков. Він відзначив, що присудження премії запроваджено з метою підтримки розвитку реалістичного мистецтва та популяризації творчого надбання всесвітньо відомого художника. З кожним роком кількість охочих взяти участь у конкурсі зростає, і це представники не лише Харківщини, а й інших куточків України.

«Хочу відзначити, що ми активно займаємося питаннями розвитку музею Рєпіна. Питання продовження реконструкції закладу я нещодавно обговорював у Києві з керівництвом відповідних міністерств. Музей має великий потенціал, тож наше завдання – зберегти надбання нашого краю та допомогти розвивати сучасне мистецтво. Зичу всім творчих успіхів», – сказав Євгеній Грицьков.      

У церемонії нагородження також взяли участь голова Чугуївської райдержадміністрації Сергій Лободенко, депутат обласної ради Микола Тітов, Чугуївський міський голова Галина Мінаєва та голова конкурсного журі народний художник України, лауреат Шевченківської премії, засновник Міжнародного рєпінського пленеру Віктор Ковтун.

У номінації «Живопис» за серію робіт «В єдиному просторі» престижну нагороду отримав Михайло Гуйда, у номінації «Графіка» – його колега Владислав Христенко за серію офортів «Козацькі хрести». У номінації «Мистецтвознавство» відзначено вагомий творчий доробок Олега Коваля за цикл статей «Класичні (рєпінські) традиції» та неоавангардне спрямування творчості сучасних митців Слобожанщини.

Полотна цьогорічних переможців, а також відомого самобутнього чугуївського майстра пензлю Сергія Качина демонструються в картинній галереї, вхід до якої вільний.