Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Коронавірус: важливе

Консультує НАДС

Архів новин

Травень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Повідомлення про корупцію

ДУ "Центр пробації"

Повідомити про насилля

Консультують фахівці Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 

Знімання людей для фото-, відеоматеріалів регламентовано статтею 307 Цивільного кодексу України, в якій зазначено, що фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою.

Звісно, вже давно переважна більшість зйомок здійснюється не на плівку, а у цифровому форматі, тому цю норму закону слід удосконалити. Але її вже зараз у судовій практиці використовують у більш широкому розумінні, маючи на увазі будь-яку фото- та відеозйомку.

 

Законодавство України не встановлює певної конкретної форми для вираження згоди, отже, вона може бути виражена у будь-який спосіб. При цьому правники вказують, що така згода повинна бути отримана до моменту початку зйомки:

- ясно виражена згода – згода, надана в письмовому вигляді;

- усна згода – особа в усній формі перед камерою висловлює свою згоду на зйомки та транслювання зйомок у засобах масової інформації чи в соціальних мережах;

- мовчазна згода – особа знала й бачила, що її знімають на фото чи відеокамеру, але не висловила своїх заперечень щодо проведення зйомок.

 

Також у ст. 307 ЦК України зазначено, що згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається (тобто, не є потрібною), якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру.

 

Без згоди можна вести фото-, відеознімання службових, посадових або публічних осіб органів державної влади та місцевого самоврядування під час виконання ними своїх посадових обов’язків.

Також знімання особи без її згоди може проводитися представниками правоохоронних органів у рамках розслідування кримінального правопорушення, як правило, під час негласних слідчих розшукових дій і на підставі відповідного рішення суду.

 

Крім того, згідно зі статтею 40 Закону України «Про Національну поліцію» поліція для забезпечення публічної безпеки і порядку може закріплювати на форменому одязі, службових транспортних засобах, монтувати/розміщувати по зовнішньому периметру доріг і будівель автоматичну фото- і відеотехніку, а також використовувати інформацію, отриману з автоматичної фото- і відеотехніки, що знаходиться в чужому володінні, з метою:

- попередження, виявлення або фіксування правопорушення, охорони громадської безпеки та власності, забезпечення безпеки осіб;

- забезпечення дотримання правил дорожнього руху.

 

Інформація про змонтовану/розміщену поліцією, приватними чи юридичними особами автоматичну фото- і відеотехніку повинна бути розміщена на видному місці.

 

Важливо! Якщо керівник підприємства, установи чи організації бажає встановити аудіо- та відеоапаратуру і фіксувати дії своїх працівників, він повинен попередньо отримати письмову згоду працівників та відобразити такі умови праці у правилах внутрішнього трудового розпорядку.