Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Коронавірус: важливе

Консультує НАДС

Архів новин

Травень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Повідомлення про корупцію

ДУ "Центр пробації"

Повідомити про насилля

Міністерство соціальної політики України, ЮНІСЕФ та громадська спілка «Українська мережа за права дитини» під час круглого столу, який пройшов у режимі онлайн, представили результати регіонального моніторингу ситуації дітей, які повернулися з інтернатів у сім’ї через пандемію.

 

Участь у заході взяли голова Чугуївської райдержадміністрації Сергій Лободенко, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Олена Альхімович, директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Інна Рябініна.

 

Як відзначалось під час круглого столу, в Україні через пандемію коронавірусу 42 тисячі дітей, серед яких – діти з інвалідністю, повернулися з інтернатних закладів у свої родини. Проєкт «Оцінка та реагування на виклики щодо захисту дітей під час пандемії COVID-19» було запроваджено у 5 областях України: Полтавській, Харківській, Миколаївській, Волинській та Дніпропетровській. Генеральний директор Директорату розвитку соціальних служб та захисту прав дітей Міністерства соціальної політики України Руслан Колбаса, підкреслив, що метою проєкту є проведення моніторингу умов у сім'ях та виявлення причин інституалізації. При цьому він зауважив, що саме Харківщина є лідером з влаштування дітей у сімейні форми виховання.

 

За даними заступника голови Харківської облдержадміністрації Євгенія Грицькова, із серпня цього року у проєкті взяли участь 10 пілотних територій області: 7 районів, 1 ОТГ та 2 міста області. Це Балаклійський, Богодухівський, Валківський, Дергачівський, Зміївський, Харківський, Чугуївський райони, Мереф'янська ОТГ, Київський район міста Харкова, м. Чугуїв. Працівники соцслужб Харківщини та волонтери відвідали 590 сімей, в яких проживає 684 дитини.

 

«Під час моніторингу 100 сімей, в яких виховувалось 136 дітей, виявляли готовність до співпраці з метою неповернення дітей до інтернату, – повідомив Євгеній Грицьков. – З початку вересня в 23 сім’ях до інтернатних закладів не повернулось 25 дітей, 8 відвідують навчальний заклад без пансіону, 3 вступили до медичного та педагогічного коледжів. Також зауважу, що 10 дітей були відібрані у батьків через загрозу життю і здоров’ю».

 

Про результати реалізації проєкту також доповідали керівники місцевих громад, районів.

За інформацією голови Чугуївської райдержадміністрації Сергія Лободенка, на Чугуївщині мешкає 85 сімей, в яких виховується 95 дітей, котрі на час карантину повернулися додому із закладів інституційного догляду та виховання. У результаті проведеної роботи 6 дітей не повернулися до державних закладів на цілодобове перебування. І це є кращим результатом у Харківській області.

 

Окрім цього, завдяки злагодженій роботі всіх суб’єктів соціальної роботи, трьох дітей з двох родин, де батьки мали наміри віддати їх до інтернатних закладів, було влаштовано на навчання до освітніх закладів району.

 

Тому загалом 6 дітей скористалися конституційним правом на проживання та виховання в сім’ї, що є найкращим результатом по Харківській області.

У цілому фахівці відзначили, що завдяки проведеній роботі в області було підсилено систему захисту дітей і сімей в умовах надзвичайної ситуації. Також органами опіки та піклування вжито всіх можливих дій щодо захисту прав та інтересівдитини. Наразітриває процес підготовки отримання гуманітарної допомоги сім’ям, відповідно до їх індивідуальних потреб.