Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Коронавірус: важливе

Консультує НАДС

Архів новин

Травень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Повідомлення про корупцію

ДУ "Центр пробації"

Повідомити про насилля

Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Євгеній Філатов у форматі відео-ZOOM-конференції провів нараду з представниками Державної продовольчо-зернової корпорації України, Держгеокадастру, райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування та аграріями області.

 

Участь у нараді взяла провідний спеціаліст відділу економіки та агропромислового розвитку Чугуївської райдержадміністрації Олена Андрієвська.

Обговорюючи тему весняної форвардної програми щодо закупівлі зерна, було поінформовано, що розпочато відповідну програму, яка проводитиметься за наступним алгоритмом:

- подача заявки та збір документів сільгоспвиробником;

- огляд посівів представниками АТ «Державна продовольча-зернова корпорація України» та страхових компаній;

- укладання договорів поставки та застави майбутнього врожаю;

- отримання авансового платежу в розмірі 2800 грн за одну тонну зерна;

- поставка зерна сільгоспвиробниками згідно з умовами договору, а також остаточний розрахунок у вигляді другого траншу за ринковою ціною.

Відсоткова ставка за користування коштами складає 9%-13% річних.

Пріоритетним питанням на сьогоднішній день залишається реалізація земельної реформи. У зв’язку з цим було рекомендовано доопрацювати процедуру передачі землі до територіальних громад та укласти договори оренди землі.

Топовою на даному етапі не лише на території Харківщини, а й України в цілому є тема створення громадських пасовищ. Громадське пасовище – це земельна ділянка, яка здебільшого знаходиться на землях запасу або резервного фонду за межами населених пунктів і, як правило, використовується мешканцями територіальних громад для випасання власної худоби.

У зв’язку з цим органам місцевого самоврядування рекомендовано затвердити положення про пасовища та сіножаті з їх цільовим призначенням.

Відпрацювати слід і питання взаємодії органів місцевого самоврядування зі структурними підрозділами або відповідальними особами з питань агропромислового комплексу обласного та районного рівнів.