Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Коронавірус: важливе

Консультує НАДС

Архів новин

Травень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Повідомлення про корупцію

ДУ "Центр пробації"

Повідомити про насилля

З настанням теплої погоди природні пожежі стають для навколишнього середовища справжнім лихом.

Мешканці приватних житлових будинків та дач активно починають наводити лад у домогосподарствах, спалюючи гілки, суху траву та різний непотріб.

У населених пунктах спалення сухої трави або листя на присадибних ділянках може перерости у неконтрольоване горіння. Це загрожує знищенням будівель і споруд житлового сектору. Крім того, погіршення видимості на автодорогах через дим від таких багать може стати причиною дорожньо-транспортних пригод. Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів.

Вогнем знищується не лише сухостій, а й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів. Руйнується гумус, гинуть ґрунтоутворювальні організми та бактерії, які відіграють важливу роль у мікробіологічних процесах. Це призводить до погіршення якості ґрунтів і, як наслідок, до зниження урожайності.

Через масові підпали трави навесні забрудненість повітря димом виявляється не менш високою, ніж забрудненість повітря навіть від найсильніших пожеж на торфовищах. Під час горіння рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань.

Відділ оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації нагадує, що згідно з чинним законодавством спалювати суху рослинність ЗАБОРОНЕНО.

 

За недотримання вимог закону передбачено:

адміністративну відповідальність (за самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачено накладення штрафу: на громадян – від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян);

 

кримінальну відповідальність (за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу передбачено штраф від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, обмеження волі громадянина, що порушив закон, на строк від 2 до 5 років або позбавлення волі цієї особи на той самий термін; якщо внаслідок спалення сухостою відбулася загибель людей, масова загибель тварин, або це спричинило інші тяжкі наслідки, винуватця каратимуть позбавленням волі на строк від 5 до 10 років).