Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Коронавірус: важливе

Консультує НАДС

Архів новин

Червень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Повідомлення про корупцію

ДУ "Центр пробації"

Повідомити про насилля

Однією зі складових частин підвищення ефективності охорони громадського порядку, захисту прав і свобод громадян, зміцнення правопорядку є участь у цій діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку.

 

Статтею 4 Закону України «Про громадські об’єднання» серед обмежень щодо утворення і діяльності громадських об’єднань визначено, що  громадським об’єднанням не можуть надаватися владні повноваження, крім випадків, передбачених законом.

Оскільки охорона громадського порядку законодавством віднесена до владних повноважень правоохоронних органів, то громадяни України   відповідно до Конституції України мають право створювати в установленому порядку громадські об’єднання для участі в охороні громадського порядку, сприяння органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам, та органам виконавчої влади, а також посадовим особам у запобіганні та припиненні адміністративних правопорушень і злочинів, захисті життя та здоров’я громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, а також у рятуванні людей і майна під час стихійного лиха та інших надзвичайних обставин.

Основним нормативним документом, який регламентує залучення населення, у тому числі таких громадських формувань з охорони громадського порядку, до охорони громадського порядку, профілактики правопорушень, є Закон України від 22 червня 2000 року № 1835-ІІІ «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», яким визначено порядок створення та реєстрації громадських формувань з охорони громадського порядку, основні функції, права та обов’язки їх членів, а також засади правових гарантій і соціального захисту громадян, які беруть участь у цих заходах. Визначено також повноваження органів державної влади, у тому числі й органів внутрішніх справ, стосовно залучення населення до охорони громадського порядку.

Громадські формування з охорони громадського порядку створюються на добровільних засадах за місцем роботи навчання або проживання громадян.

Рішення про створення громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону приймається на зборах (конференціях) громадян. На збори можуть бути запрошені представники трудових колективів, навчальних закладів, правоохоронних органів, та громадськості. Громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону створюються у складі не менше ніж 10 осіб.

Свою діяльність громадське формування з охорони громадського порядку має здійснювати на основі положення (статуту) про нього.

Статут (положення) має відповідати формі, визначеній Типовим статутом про громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2000 року № 1872.

Розроблений статут громадського формування з охорони громадського порядку узгоджується з керівництвом відповідного територіального органу внутрішніх справ, а також виконавчого органу ради за місцем діяльності цього громадського формування.

Для реєстрації громадського формування з охорони громадського порядкуйого засновники подають до відповідного виконавчого органу сільської, селищної ради за місцем його діяльності рішення про його створення, підтримане відповідним органом внутрішніх справ, узгоджене з цими органами положення (статут), інформацію про керівний склад, а також список членів громадського формування.

У разі якщо діяльність зазначеного громадського формування поширюється на територію двох і більше адміністративно-територіальних одиниць, необхідні документи подаються для реєстрації до відповідного  виконавчого органу сільської ради, на території якої буде знаходитися керівний орган такого формування.

У місячний строк відповідний виконавчий орган розглядає подані матеріали та приймає рішення про реєстрацію громадського формування з охорони громадського порядку. Про прийняте рішення про реєстрацію в 10-денний строк повідомляється засновникові громадського формування з охорони громадського порядку в письмовій формі.

Членами громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону можуть бути громадяни України, які досягли 18-річного віку, виявили бажання брати участь у зміцненні правопорядку і в охороні державного кордону та здатні за своїми діловими, моральними рисами і станом здоров’я виконувати на добровільних засадах взяті на себе зобов’язання.

Членами зазначених громадських формувань не можуть бути: особи, які порушують громадський порядок, особи, судимість з яких не знята або не погашена у встановленому законом порядку, та раніше засуджені за умисні злочини, хворі на хронічний алкоголізм і наркоманію, визнані в судовому порядку недієздатними чи обмежено дієздатними, та інші особи у випадках, передбачених законами України.

З питань реєстрації громадських формувань можна звернутись до Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) за телефоном гарячої лінії (057) 752-49-75.

Активізація роботи громадських формувань з охорони громадського порядку значною мірою знизить кількість правопорушень та злочинів, тим самим забезпечить спокій мешканців нашого району.