Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Коронавірус: важливе

Консультує НАДС

Архів новин

Червень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Повідомлення про корупцію

ДУ "Центр пробації"

Повідомити про насилля

Про це розповідають фахівці Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 

Захист прав осіб, постраждалих у дорожньо-транспортній пригоді, та відшкодування завданих їм збитків регулюються положеннями Цивільного кодексу України, низки законів України, а також Правилами дорожнього руху.

Відповідно до п. 2.10. цих Правил у разі причетності до ДТП водій зобов’язаний вчинити ряд необхідних дій, а саме:

- негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди;

- увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки;

- не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди;

- вжити можливих заходів для надання домедичної допомоги потерпілим, викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги, а в разі відсутності можливості вжити зазначених заходів звернутися по допомогу до присутніх і відправити потерпілих до закладу охорони здоров’я;

- у разі неможливості виконати дії, зазначені у попередньому підпункті, відвезти потерпілого до найближчого лікувального закладу своїм транспортним засобом, попередньо зафіксувавши розташування слідів пригоди, а також положення транспортного засобу після його зупинки;

- повідомити про ДТП орган чи уповноважений підрозділ Національної поліції, записати прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття поліцейських;

- вжити всіх можливих заходів для збереження слідів пригоди, огородження їх та організувати об’їзд місця пригоди;

- до проведення медичного огляду не вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки).

 

При цьому радимо:

1. Переконатися, чи не перебувають учасники ДТП у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Якщо така підозра підтверджується стосовно когось із водіїв, слід наполягати, щоб працівники поліції провели відповідний медичний огляд учасника пригоди.

2. Наполягати, щоб працівники поліції належним чином склали схему ДТП, зафіксували свідків події, місце розташування камер відеоспостереження.

3. У будь-якому випадку паралельно фіксувати на засоби фото- та відеофіксації місце ДТП та дії працівників поліції. Зазначені докази згодом можуть стати в нагоді під час розгляду справи в суді.

4. По можливості повідомити про ситуацію, що склалася, своїм рідним чи близьким. Можливо, хтось із них може приїхати на допомогу. Не завжди водії після вчиненого ДТП можуть адекватно оцінювати ситуацію, що склалася.

5. Якщо у вас є контакти юриста (наприклад, центру або бюро безоплатної правової допомоги), зателефонувати йому для отримання консультації щодо порядку дій.

 

Докладніше читайте тут:

https://www.facebook.com/Chuhuev.Centre.Legalaig/posts/2898227597059493

 

Чугуївський місцевий центр з надання БВПД працює за адресою: м. Чугуїв, вул. Старонікольська, 27-а. Тел.: (05746) 4-01-27.