Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
chuguivrva@kharkivoda.gov.ua

За повідомленням Харківського регіонального центру з гідрометеорології, в лісах Харківської області зберігатиметься надзвичайна (5 клас) пожежна небезпека. Відділ оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації закликає громадян району не провокувати пожежі в екосистемах.

 

Відділ наполегливо рекомендує мешканцям району бути дуже обережними з вогнем у межах будь-якої природної території та не забувати, що в лісах району розміщені військові склади артилерійського та інженерного озброєння, пожежа на яких може призвести до катастрофічних наслідків.

Щоб ваша необережність не стала причиною лісової пожежі, виконуйте такі правила:

ніколи не підпалюйте суху траву на галявинах у лісі; якщо ви побачите, як це роблять інші, зупинить їх і поясніть, чим небезпечне спалювання трави;

ніколи не розводьте багаття в сухому лісі; насамперед переконайтесь, що вогнище розташовується на піску або глині;

перш ніж розпалити багаття, згребіть лісову підстилку з місця, де буде вогнище, і навколо нього в радіусі одного метра;

перед тим як піти, залийте багаття водою, після цього розгребіть золу і переконайтеся, що під нею не збереглося тліючих вуглин; не йдіть від залитого багаття, поки від нього йде дим або пара; про те, чим заливати багаття, подбайте заздалегідь;

ніколи не кидайте непогашені сірники або цигарки; пояснюйте друзям і знайомим, що їхня необережність може стати причиною пожежі.

Якщо ж ви помітили пожежу, що починається, наприклад, невелике загорання трави або тліючу лісову підстилку від покинутого кимось багаття, намагайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум’я (правда, треба почекати і переконатися, що трава або підстилка дійсно не жевріють, інакше може з’явитися знову).

Якщо пожежа досить сильна і ви не можете загасити її самотужки – якнайшвидше сповістіть тих, хто повинен цим займатися. Зателефонуйте до служби порятунку за телефоном «101» або 2-27-00 і повідомте про вогнище загорання і як туди доїхати.

Керівництво Чугуївської райдержадміністрації звертається до мешканців та гостей району з проханням подбати про особисту безпеку. Будьте дуже обережними з вогнем у межах будь-якої природної території. Також у міру можливості слід утриматися від відпочинку поблизу лісових масивів, не спалювати суху рослинність (стерню, бур’яни, смітники, суху траву).