Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
chuguivrva@kharkivoda.gov.ua

Наразі роботи з реконструкції очисних споруд, які проходять у межах Програми Президента Володимира Зеленського «Велике будівництво», виконані майже на 65%.

 

«На сьогодні зроблено залізобетонні конструкції, проведена гідроізоляція, зроблений каркас робочої будівлі, повністю закуплене обладнання», - розповів заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Харківської ОДА Едуард Яровой.

Реконструкція передбачає облаштування триступеневого очищення. На об’єкті застосовується європейська технологія, що допоможе очищувати стоки майже на 100%. Окрім цього, стоки після очищення проходитимуть мікрофільтри і тільки потім скидатимуться у природні водойми.

«Ці каналізаційні очисні споруди розраховані на оброблення 1500 метрів кубічних за добу - це за повного навантаження. Мінімальне завантаження може бути 750 метрів кубічних на добу для очищення каналізаційних стоків як промислових, так і госппобутових, які приходять від населення. Можливість цих споруд - обслуговувати від 7 до 12 тисяч місцевого населення, а також індустріальний парк, який на сьогодні працює в ТГ Малинівка», - зазначив виконроб Іван Соломаха.

 

За словами Івана Соломахи, кожного дня на об’єкті працюють 20 фахівців.

«Також сьогодні збирають сталеві конструкції, щоб ми могли повністю підігнати їх, розібрати і зробити цинкування. Повністю замовлені сендвіч-панелі. На території сьогодні сендвіч-панелей немає, вони зберігаються у виробника, тому що необхідно повністю завершити сталеву конструкцію для виробничої будівлі. Також її пофарбувати, а тільки потім зробити монтаж і бетонування споруди», - прокоментував виконроб.

 

Зараз на будівництві закінчують виробництво вторинних відстійників, після цього буде влаштована система аерації.

Незабаром на об’єкт привезуть трубопроводи, які необхідно укласти від заводів індустріального парку, а також зробити переключення подачі стоків від Малинівки.