Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Архів новин

Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Повідомлення про корупцію

ДУ "Центр пробації"

Повідомити про насилля

Обирати сімейного лікаря, терапевта або педіатра можна абсолютно вільно, без прив’язки до місця реєстрації чи фактичного проживання.

 

«Юридичним підтвердженням такого волевиявлення пацієнта є укладена декларація. Зберігайте цей документ, - повідомляють у Національній службі здоров’я України. - Змінити сімейного лікаря можна у будь-який час, коли виникає така потреба. Для цього потрібно лише укласти декларацію з іншим лікарем. І попередня декларація деактивується автоматично».

Щоб укласти декларацію, при собі потрібно мати:

- оригінал паспорта або іншого документа, що посвідчують особу пацієнта та/або його законного представника;

- оригінал реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП);

- свідоцтво про народження дитини, якщо подаєте декларацію про вибір лікаря-педіатра чи сімейного лікаря для дитини.

Детальніше про те, як правильно оформити декларацію і на що звернути увагу – тут

За дітей до 14 років декларацію з лікарем підписує один з батьків. А якщо дитині уже виповнилося 14 років і вона отримала паспорт, то підписати декларацію з педіатром чи сімейним лікарем вона може самостійно. Це закріплено в Основах законодавства про охорону здоров’я та у Наказі МОЗ №503. Детальніше про декларацію з лікарем для дитини можна прочитати тут

Відвідувати свого сімейного лікаря варто не лише зі скаргами на стан здоров’я, а й для профілактичних оглядів та консультацій. Проте декларація лишається чинною, незалежно від того, як часто пацієнт буває в лікаря.

А перелік підстав припинення дії декларації можна побачити тут

Знайти лікаря, з яким можна укласти декларацію, допоможе дашборд «Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги». Тут міститься уся необхідна інформація про державні центри надання первинної медичної допомоги, приватні центри, а також лікарів-ФОП, які працюють за договором з НСЗУ.

Також можна зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за безоплатним номером 16-77. Оператор контакт-центру допоможе знайти необхідну інформацію.