Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Архів новин

Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Повідомлення про корупцію

ДУ "Центр пробації"

Повідомити про насилля

Нараду провів голова райдержадміністрації Ігор Волков.

 

Приводом для заходу стала необхідність вирішення питання щодо забезпечення захисту прав та інтересів дітей на території Новопокровської та Чкаловської громад шляхом створення у них служби у справах з дітей.

У рамках реформи адміністративно-територіального устрою відбувається процес перерозподілу повноважень між виконавчою владою та органами місцевого самоврядування, у тому числі і щодо захисту прав та інтересів дітей. Законодавством передбачено створення у територіальній громаді структури, яка забезпечить виконання всіх функцій щодо соціального захисту дітей.

У зв’язку з тим, що з 1 січня 2022 року служби у справах дітей при райдержадміністраціях припинять своє існування, Новопокровській та Чкаловській громадам необхідно негайно розпочати підготовчі роботи зі створення власних структурних підрозділів. Це відзначила начальник служби у справах дітей Харківської облдержадміністрації Ольга Шевченко.

Ігор Волков висловив стурбованість з приводу ситуації, що склалася.

«Діти також є членами громади, і ми повинні у своїх діях не забувати про забезпечення їх інтересів, оскільки процеси децентралізації та реформа місцевого самоврядування спрямовані на покращення добробуту громадян, – наголосив голова райдержадміністрації. – У цій сфері є низка питань, необхідність вирішення яких може виникнути у будь-який момент. Це, наприклад, встановлення опіки і піклування, створення умов для виховання дітей, які з різних причин залишилися без батьківського піклування, захист особистих, житлових і майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, тощо».

Учасниками наради, на якій також були присутні керівники Новопокровської та Чкаловської громад, було обговорено подальші кроки, а також вимоги до створення служби у справах дітей як юридичної особи, яка має самостійний баланс, рахунки в органах казначейства, печатку та штатну чисельність у кількості одного працівника не більше ніж на одну тисячу дітей.

 

Довідково. На території Новопокровської громади проживають 3135 дітей віком 0 до 18 років. З них на первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебуває 47 дітей. Створено та функціонують 1 дитячий будинок сімейного типу, де виховується 5 дітей, та 2 прийомних родини – виховується 2 дитини.

На території Чкаловської громади проживають 2248 дітей віком 0 до 18 років. З них на первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебуває 46 дітей. Створено та функціонує 3 дитячих будинки сімейного типу, де виховується 25 дітей, та 4 прийомних родини – виховується 4 дитини.