Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Архів новин

Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Повідомлення про корупцію

ДУ "Центр пробації"

Повідомити про насилля

Заходи, які будуть реалізовані в регіоні для локалізації спалаху, обговорили на нараді в ХОДА – за участі керівників правоохоронних органів.

 

Спалах хвороби зафіксовано 1 вересня в НПП «Слобожанський» Богодухівського району. Там було знайдено 9 померлих тварин.

Як зазначив головний державний ветеринарний інспектор Дмитро Волошко, відібрані проби від тварин було надіслано до Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області.

«2 вересня ми отримали експертизу про підтвердження діагнозу африканської чуми свиней. Тому було винесено розпорядження про встановлення тимчасових карантинних обмежень з АЧС», - повідомив Дмитро Волошко.

Керівник Харківської ОДА Олександр Скакун під час наради наголосив, що необхідно проводити всі заходи згідно з інструкцією з боротьби з АЧС.

«Цю ситуацію потрібно терміново взяти під контроль та унеможливити розповсюдження хвороби.Адже мова йде про національний природний парк "Слобожанський"», - сказав т.в.о. голови Харківської ОДА.

Зокрема, було встановлено тимчасові карантинні обмеження з африканської чуми свиней у епізоотичному вогнищі терміном на 72 години. Визначили межі тимчасової зони захисту радіусом 3 км від епізоотичного вогнища, до якої входять територія НПП «Слобожанський», частина населених пунктів с. Оленівське, с. Мурафа, с. Лісне Краснокутської селищної ради. Також визначили межі тимчасової зони спостереження – радіусом 10 км – від зовнішніх меж зони захисту.

Окрім цього, буде проведено облік всього свинопоголів’я в господарствах усіх форм власності в зоні захисту та спостереження. До того ж вирішили тимчасово заборонити переміщення живих свиней з карантинних зон. Нині поліція з’ясовує, за яких обставин свині інфікувалися африканською чумою.