Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
chuguivrva@ukr.net

Консультує НАДС

Архів новин

Липень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Повідомлення про корупцію

ДУ "Центр пробації"

Повідомити про насилля

15 травня в Україні вшановують пам'ять жертв політичних репресій.

 

Як відзначають історики та дослідники, внаслідок комуністичного терору в Україні було знищено практично всю політичну, наукову і мистецьку еліту, деформовано суспільні зв'язки, зруйновано традиційну систему цінностей. Радянська влада створила тотальну систему стеження, доносів, покарань, а для утримування репресованих та використання їх праці була створена мережа спеціальних таборів ГУЛАГ. Репресії охопили всі верстви населення: селян, робітників, торговців, науковців, митців, священиків.

 

«Ми згадуємо тисячі наших співвітчизників, які стали жертвами політичних репресій у ХХ століття. Внаслідок великого терору 30-х в Україні була знищена наукова та мистецька еліта, зруйновано традиційні ціннісні орієнтири. Політичні репресії продовжились і під час Другої світової війни, і у повоєнний період. Ми зберігаємо пам'ять про безневинні жертви, щоб не допустити такої катастрофи в майбутньому», - сказав голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

 

Лише в Харкові в роки сталінізму за політичними звинуваченнями було знищено 17 тисяч людей, в тому числі 4 тисячі польських офіцерів. Наймасовішими місцями поховань жертв репресій є 6-й квартал Лісопарку (понад 10 тисяч жертв) та Парк Пам'яті на місці колишнього Єврейського кладовища (майже 7 тисяч репресованих).

Всупереч політиці репресій комуністичного режиму український народ вистояв та відновив державну незалежність.

Як зазначає Олег Синєгубов, сьогодні наша держава також долає важке випробування - збройну агресію Росії. В цій боротьбі Україна все одно переможе. Захист батьківщини ще більше об’єднує націю.

«Сьогодні українці захищають власні цінності, серед яких головною є прагнення особистої і політичної свободи. Кожен громадянин усвідомлює, що тільки незалежна демократична держава  гарантує нам неповернення до системи політичних репресій у власній країні», - підкреслив голова .

Довідка. День пам'яті жертв політичних репресій щороку відзначають у третю неділю травня. Цей пам'ятний день встановлений указом Президента України для вшанування жертв репресій комуністичного режиму. Увесь радянський період історії України позначений політичними репресіями. Їх загалом зазнали 10 млн. громадян.

Про «Великий терор» на Харківщині у 1937–1938 роках можна прочитати тут.