Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
chuguivrva@ukr.net

Консультує НАДС

Архів новин

Серпень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Повідомлення про корупцію

ДУ "Центр пробації"

Повідомити про насилля

Мільйони наших громадян, які вимушено евакуювалися в країни Євросоюзу і отримали там офіційний статус, мали офіційне працевлаштування в Україні. Чи обов’язково роботодавцям таких працівників звільняти? Консультують фахівці Чугуївського місцевого центру безоплатної вторинної правової допомоги.

 

Як інформує Державна служба України з питань праці, законодавством про працю не передбачено обов’язку працівника повідомляти роботодавця про своє місцезнаходження та отримання статусу біженця або визнання його особою, яка потребує тимчасового захисту.

Зважаючи на надскладну ситуацію на території України, працівники, які не виходять на роботу внаслідок обставин, пов’язаних з бойовими діями, або ті, які не мають змоги виходити на роботу у зв’язку з небезпекою для життя і здоров’я, не можуть бути звільнені за п. 4 ч. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України за прогул без поважної причини.

Зауважимо, що тимчасовий захист включає право на житло, освіту, працю, соціальне забезпечення, медичну допомогу. Але скористатися цими правами можна тільки після реєстрації в обраному місці проживання в будь-якій країні ЄС.

Отримання статусу тимчасового захисту у конкретній країні ЄС у зв’язку з війною в Україні є поважною причиною відсутності працівника на робочому місці в Україні. Адже збереження життя є поважною причиною, яка унеможливлює звільнення працівника.

У випадку, якщо робота може виконуватися дистанційно, працівник може продовжувати виконувати свої трудові обов’язки з відповідною оплатою.

Якщо працівник не має можливості працювати дистанційно, то для збереження свого робочого місця він може взяти відпустку без збереження заробітної плати, щорічну відпустку, соціальні відпустки тощо, а також ініціювати призупинення дії трудового договору.

Якщо ж із працівником відсутній зв’язок, до з’ясування причин і обставин його відсутності за ним зберігаються робоче місце та посада, трудові відносини не припиняються. Однак час таких неявок не підлягає оплаті та не зараховується до стажу роботи, який дає право на щорічну відпустку.

Нагадуємо, що довідки про режим роботи та консультації фахівців Чугуївського місцевого центру з надання БВПД можна отримати за телефоном: (05746) 40-127.