Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
chuguivrva@kharkivoda.gov.ua

Консультує НАДС

Архів новин

Вересень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Повідомлення про корупцію

ДУ "Центр пробації"

Повідомити про насилля

Внаслідок повномасштабного вторгнення росії мільйони українців стали вимушеними переселенцями, залишивши свої домівки та робочі місця.

 

В умовах запровадження воєнного стану в областях, де проводяться або проводились активні бойові дії, громадяни, які прийняли рішення переїхати в іншу місцевість, не завжди мали можливість написати заяву на звільнення, узгодити це питання з роботодавцем та отримати трудову книжку із внесеним записом про звільнення.

 

При цьому, знайшовши нову роботу, люди мали труднощі з оформленням, оскільки з попереднього місця роботи ще не звільнилися. Крім того, факт трудових відносин за попереднім місцем проживання не дозволяв переселенцям стати на облік у центрі зайнятості.

 

Зараз це питання законодавчо врегульовано.

Згідно з абз. 2 ч. 4 ст. 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», внутрішньо переміщена особа, яка не мала можливості припинити трудовий договір (інший вид зайнятості) відповідно до п. 1 ст. 36, статей 38, 39 Кодексу законів про працю (КЗпП) у зв’язку з неможливістю продовження роботи за таким трудовим договором (іншого виду зайнятості) за попереднім місцем проживання, для набуття статусу безробітного та отримання допомоги по безробіттю і соціальних послуг за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття має право припинити такий трудовий договір в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості за новим місцем проживання заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору.

 

Форма такої заяви затверджена наказом Державного центру зайнятості від 07.05.2022 №45 (ознайомитися з формою можна в центрах зайнятості, завантажити – за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1zGhT1ri9bnCXOXVsYf26tV3l0pnKIcHC/view).

 

Датою припинення трудового договору буде день, наступний за днем подання такої заяви.

Центр зайнятості повідомить роботодавця про припинення трудових відносин особою в односторонньому порядку, а також повідомить Пенсійний фонд України та податкову службу.

 

Бажаєте отримати правову допомогу онлайн? Гугл-форма за посиланням: http://surl.li/cpddm. Заповніть та отримайте консультацію від фахівця Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Консультації безоплатні для всіх категорій громадян.